Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qwerts 5. 7. 2016 15:37

Petře, to vytváři Fujiny do JPG při zaplém odšumu, z rawu jsem to ještě nedokázal vytvořit. Fuji umí dělat umění :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 5. 7. 2016 16:10

Myslite ze se Olympus rozhodne prijit na trh s FF csc a bajonetem E? (Bylo by to logicke vzhledem k provazanosti obou firem)

Zustane Fujifilm a Panasonic na svych velikostech senzoru?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 7. 2016 17:40

Uz myho chranence nechte, zas tak na barikade s vlajkou nemava. Michodem, jestli se prepina tlacitkem ISO a pak rolerem voli hodnota a hned vedle je tlacitko na RAW/JPG a zase to menim rolerem a NEJDE to odmapovat tak to neni OK. To neni o zadne praxi, 100% hero neni nikdo. Ja jsem musel odmapovat vlastne jedinou moznost jak poustet video a musel jsem odmapovat makro, protoze vecne jsem mel zapnutou kyticku.
Zradnost je v tom, ze si taky muze vsimnout ze ma vsechno v 2Mpix JPEgu vecer. Vyjma hrdinu samozrejme.
Ja davam do souteze to, ze se da baterka do FUJIny strcit opacne. Mozna na 4 zpusoby z toho 1 spravny. Cekam na novy FW a nic :-(
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 5. 7. 2016 18:00

AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 5. 7. 2016 18:18

Radek71 píše:Michodem, jestli se prepina tlacitkem ISO a pak rolerem voli hodnota a hned vedle je tlacitko na RAW/JPG a zase to menim rolerem a NEJDE to odmapovat tak to neni OK. To neni o zadne praxi, 100% hero neni nikdo. Ja jsem musel odmapovat vlastne jedinou moznost jak poustet video a musel jsem odmapovat makro, protoze vecne jsem mel zapnutou kyticku.

Taky myslím. Přitom nastavení raw/jpeg je podle mě něco co většina lidí nastaví jednou po koupi foťáku, případně to někteří můžou měnit na začátku každého focení (v ateliéru raw, na svatbě raw+jpeg). Je to podle mě ohromný UX fail...prostě člověk chce změnit iso, zmáčkne omylem špatné tlačítko a pak třeba chvíli fotí na jpeg, než si toho všimne. Nevadilo by mi to, kdyby to šlo v menu vypnout, ale ono to nejde. Já už tak u Fuji pořád stresuju, že si třeba omylem nastavím focení do JPEGu a všimnu si toho po focení. Tyhle položky v menu by měly být uzamykatelné :D

A když už jsme teda u toho hejtování Fuji, tak si taky přihodím... Už pár týdnu fotím s tímhle:
IMG_20160705_191201.jpg
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 7. 2016 18:38

Neff je troll. A Ganec nedoceneny genius.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 5. 7. 2016 18:46

To sou problemy a ja pred odjezdem do Berlina zjistil, ze sem nechal fotak v kanclu ve skrini (fotil sem neco v kanclu) a tak sem dneska vyrazil po okoli jen tak s mobilem a pohoda. Jen teda musim fotit fo CB - ty barvy z mobilu nezkousnu....

Jinak ta soutez s vtipy je jen o Fuji? Nebo si muzu prisadit a hodit neco k Sony?
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 7. 2016 18:56

Apple book ma kde kdo, s tim neohromis.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 5. 7. 2016 21:05

Jakože 5 let starým Airem, na kterém se seká i hudba při exportu z LR, nikoho neohromím? Kam ten svět spěje... :(
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 5. 7. 2016 21:13

Doufám, že to máš aspoň připojeno k externímu monitoru.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 5. 7. 2016 21:24

Ne, pracuji na 13" notebooku bez externiho monitoru...a docela mi to vyhovuje. Jen ten vykon mi chybi. Zrovna v sobotu jsem na nem cestou praha-ostrava zpracoval fotky z posledního focení...
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 5. 7. 2016 21:35

Ještě že máš Fuji. To by s Nikonem vůbec nebylo možný.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 7. 2016 22:12

Petr Luňák píše:
Ganec píše:
Petr Luňák píše:- je tedy nesmysl tvrdit, ze 300mm objektiv vyzaduje s mensim snimacem kratsi cas
Tu je dôkaz z Imaging-resources, že nemáš pravdu
FullFrame: http://slrgear.com/reviews/zproducts/ni ... st_off.gif
menší snímač (APS-C): http://slrgear.com/reviews/zproducts/ni ... 00_OFF.png
Omyl, prave naopak to dokazuje moje slova! Kdyz je fotka maznuta na DX, bude zrovna tak maznuta na FX!
To sú 2 tvoje úplne nezávislé tvrdenia, ale keď už si to načal, to moje porovnanie vyvracia obidve!

1) aby sa dosiahlo aspoň 80% ostrých (good) záberov, vyžadovalo to na APS-C použiť čas 1/500s a u FF stačilo 1/125s
=> 300mm objektív vyžadoval s menším snímačom kratší čas => to znamená, že tvoje tvrdenie bolo nepravdivé :pozor

2) buď nechápeš, čo tie grafy znamenajú, alebo zle vidíš. Je tam jasne vidno, že:
- na 1/30 sekundy boli u FF aj ostré zábery
- na 1/30 sekundy u APS-C nebola žiadna ostrá fotka (všetky boli "unacceptable")
=> existovala situácia, keď na DX bola fotka máznutá, ale na FX nie => teda aj tvoje druhé tvrdenie je nepravdivé

-- 5. 7. 2016 23:12 --

A ešte k tomu tvrdeniu pridávam ďalšie tvoje tvrdenie:
Petr Luňák píše:garantuju ti, ze pohybovou neostrost poznam i na 1Mpix. fotce.
Vidíš ju tu?
Obrázek
FYI: Približne toto by odfotil tvoj FF, keby si mal nasadený ten istý APS-C objektív.
Je to viac ako 1Mpix, tak by to pre teba mala byť hračka.
Je tam rozmazanie? Ak áno, tak kde?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 5. 7. 2016 22:18

Jsem se ptal jenom proto, že Air mají tradičně otřesný displej.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 7. 2016 08:13

V ramci moznosti TN to nie je take zle -ja pouzivam na fotky uz 3 roky uplnu sunku, Acer TM B113 - 11,6" plastova hracka, ktora ma tazko opisatelne farby na displeji. Je to ale iba nudzovka ak treba nieco spracovavat rovno na akcii, takze tych 600€ nebolo uplne zle vyhodenych za nieco s obcasnym vyuzitim (i5, 6GB RAM, 256GB SSD).

Tiez som si chcel urobit srandu zo zaostrovania Sony A7II, no ked som cital teraz recenziu na AF v Pentax K-1, tak mi to uz vtipne neprislo....
Ondrej Bobek
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka