Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 27. 1. 2016 16:24

Melancholický Trol píše:Ganec, tak se mne zda, ze s odstupem casu asi pochopis, co jsme ti chteli rict...

Urcite ano, ale po svojom, teda vsetci ostatni sa mylili, on to pochopil prvy a nas to naucil :) Ved pockaj, on nieco vytvori na svojom blogu, az budes mat krce.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 1. 2016 16:52

Radek71 píše:
Systém m4/3 je právě ten ideální kompromis ze všech stran.
Tak to pozor. Ono to pravda byt muze ...
K tomuto už mám dokonca aj zdôvodnenie (už som ho aj pár krát spomínal, no doteraz nebol medzi výhodami m4/3 napísaný dostatočne zreteľne).
Vysvetľuje to zároveň aj toto:
ltokar píše:a tiez sme nerozobrali dostatocne 810/f4 na Nikon1 systeme. Ten objektiv vazi skoro polovicku toho m.Zuika. Pentax Q system uz radsej nespominam, tam to dokonca je mozne strcit do kapsy, ale nevedno preco, ho Ganec ignoruje.
Chcete nový článok, či stačí len dopísať do staršieho?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 27. 1. 2016 16:58

Chcete nový článok, či stačí len dopísať do staršieho?
Napiš nový článek, oni si nezaslouží slitování!
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 27. 1. 2016 17:08

Len sa neboj, smelo chod do nového clanku. S odstupom casu si ho urcite rad po sebe precitas a pozries sa do zrkadla !
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 27. 1. 2016 17:22

si v zlom vlákne.. a retuš nie je na mieste :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 1. 2016 17:28

dadajax píše:Takový displej jako má PEN-F by se mi hodně líbil u Fujifilmu. Jak bych displej otočil směrem k tělu fotoaparátu, tak by to fakt vypadalo jako fotím nějakým starým krámem na film. To by bylo super.

Je to asi první Olympus co se mi i trochu líbí. Ale ten přední otočný volič s kreativními filtry je fakt trapas.

Definuj slovo trapas. Mi se tam taky moc nelíbí, ale počkám na osahání až bude doma. Zatím jsem dalek nějakého přesného názoru.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 1. 2016 18:51

A ted si predstavte, ze to klidne muze byt pouze hodne dumyslna reklama.
Asi se budu muset seznamit s nejakym Mohamedem, ktery by verejne potvrdil, ze ode mne koupil vyfocene vajicko za 10 mega $ :)

Stale se Gancovi divim, ze se na nejaky skromny blogisek nevyprdne a nevypusti ta sva moudra do sveta prostrednictvim youtube. V anglictine exceluje, ja bych mu prorokoval mezinarodni uspech a stotisicovou sledovanost.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 27. 1. 2016 20:54

kozakm píše:Koženka?

To je pravá kůže... z nafukovacího krokodýla :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 1. 2016 00:42

Je dobre vedet, ze existuji dobri lide, kteri se nestaraji v dobrem pouze o sebe, ale kdyz mohou, tak pomohou i druhym:

Odhalení a zajištění kradeného fotoaparátu
https://www.facebook.com/notes/jan-d%C5%BEa%C4%8Dovsk%C3%BD/odhalen%C3%AD-a-zaji%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD-kraden%C3%A9ho-fotoapar%C3%A1tu/10207150583260696

Pro ty bez facebooku:
http://s21.postimg.org/it9ufziat/htft.jpg

Protipolem jsou pak zakomplexovani budizknicemove, viz post nade mnou.

EDIT: puvodni post nade mnou byl odstranen, patril znamemu multinicku. To aby si nekdo nemyslel, ze mluvim o T-lamovi.
Naposledy upravil Petr Luňák dne 28. 1. 2016 19:05, celkově upraveno 1
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 28. 1. 2016 08:27

Grimjaur píše:Definuj slovo trapas. Mi se tam taky moc nelíbí, ale počkám na osahání až bude doma. Zatím jsem dalek nějakého přesného názoru.

Prostě bych u takového foťáku nečekal, že dominantní ovládací prvek viditelný zepředu bude sloužit k takové chujovině.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 1. 2016 08:37

janfran píše:
Ganec píše:Môžem ťa citovať? :-) (vlastne tam nemám ani záver)
Můžeš, ale jedině kompletně.
Je to tam :-)

ForeignerOnEarth píše:Napiš nový článek, oni si nezaslouží slitování!
Tak tu je:
http://www.gancovky.sk/2016/01/mft-snim ... e-rozmery/

-- 28. 1. 2016 07:39 --

dadajax: na dpreview sa im to po chvíli používania celkom pozdávalo:
http://www.dpreview.com/articles/088679 ... -in-austin

.. there’s one design detail that hasn’t been met with much southern hospitality: Olympus’ decision to place a dial smack on the front of the camera that is solely used for selecting various photo effects for your JPEGs, and what’s more, to make it impossible to assign to another feature.

But after just a couple of days of shooting with he PEN-F, I found that I was using that little dial all the time.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 28. 1. 2016 08:55

Krátky článok.. konečne..
Ale nebagatelizuj šum..
Výhody (nevyhody ) sú to z tvojho pohľadu.. nepaušalizuj to na dogmu
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 1. 2016 09:39

Ten clanek ma delku tretiny TX postu. Nicmene jak je strukturovany, tak mne napadlo, ze presne tohle chteji ti lidi v goretexovych botach s softshell bundou LAFUMA, co maji na zadech batoh s NTB Lenovo, ale nejdou s tim na Chopok, ale jedou v Ziline ve vytahu na sve pracoviste v openspace. V podstate vsichni co se mne ptali na to co si koupit meli v ruce vytisknuty neco takovyho, vetsinou v anglictine, respektive mi posilali linky a chteli potvrdit, ze to co vybrali je dobre.
Jediny rozdil je, ze vzdycky vybrali nejaky D3100 v setu. Ale ideove je to ucinna forma publikovani, ctenari asi jsou.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 28. 1. 2016 09:49

Ganec: tuhle větu z článku:
už pri f/1.8 s mFT (ktoré používam často) je problém mať viacej osôb naraz ostrých
nějak nechápu.
Polopaticky: mluvíš o světelnosti objektivu nebo o pracovní cloně????
Pokud mluvíš o světelnosti, pak pracovní clonu F5.6 můžeš nastavit na f/1.8 objektivu stejně jako na f/3.5-5.6 objektivu.
Pokud mluvíš o pracovní cloně, tak proč když chceš mít víc osob ostrých, děláš pravý opak?
To je jako kdybys říkal, že: "často a s oblibou vypínám v zimě topení, ale vadí mně, že je mně při tom zima". :shock:
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 28. 1. 2016 10:11

Tohle pobavilo mě (gancovky):
"znepríjemňujú fotenie nutnosťou častejšie cloniť"
"navyše dodatočné rozmazanie sa dá dorobiť aj v postprocessingu"

Tyjo už jenom to mačkání spouště je tak nepříjemný, co se na to focení úplně vykašlat Ganče? :)
hoax
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka