Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 9. 2015 01:32

"A čím je viac megapixelov na tej istej ploche, tým viac sa zhoršuje aj per-pixel kresba."

To je ale zase blabol...^^

-- 17. 9. 2015 01:41 --

Jak moc nizke IQ musi nekdo mit, aby nepochopil, ze 70-300 VR je v bazaru pod 10tis., zatimco zuiko v bazaru NENI a tudiz si ho zajemce musi zaplatit v plne palbe za 39tis.? A to je 4x vic a ani s tim neodfotim cokly pri hre, protoze ostreni na pikacu. Tak co (kdo) je tu pak smejd, Gance?
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 9. 2015 01:49

Petr Luňák píše:zuiko v bazaru NENI
Že nie? Skús tromfnúť túto cenu ;-)
Obrázek
Naposledy upravil Ganec dne 17. 9. 2015 07:17, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 17. 9. 2015 01:53

Zkuste někdo Gancovi vysvětlit, že ty barevné terče z DxOMark jsou úměrné PROCENTU dosažené ostrosti z MAXIMA TÉHOŽ OBJEKTIVU. Takže u dvou různých objektivů ty barvičky nemají společnou kalibraci a stupnici.
Pokud třeba Ganec jede na 90% své intelektuální kapacity a někdo jiný jen na 30% té své, to neznamená, že je 3x hloupější, než Ganec. To by mohla dvojitá matematická analýza pochopit, ne?
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 9. 2015 04:48

ForeignerOnEarth píše:To by mohla dvojitá matematická analýza pochopit, ne?

Naivko, viz:

"Skús tromfnúť túto cenu"

:))
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 9. 2015 06:52

Prechádza na FF? :D
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 9. 2015 07:09

Vsimnete si, jak je predem vsechno jasny. A nic to nezvrati. Zamindrakovani majitele DSLR, kdyz se zjisti, ze vlastne maji CSC, tak je to stejne spatne, upravuji blbe fotky, musi se to v Photoshopu, kdyz se zjisti, ze ho vsichni maji tak je to stejne spatne, nediskutuji, kdyz TX rozebere kazdy slovo z te deklarace asi puvodne pro nejaky sotousky nebo geocachingovy web, tak to bude taky spatne. Vypada to na velmi tezky postbuy syndrom. Dalsi level je uz jenom nelinkovat ty "zena a zivot" weby, ale psat vlastni blog. Hodnotu zvysuji uz jenm ty vyzvy k lasce a k navratu k hlavni funkci fora.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 17. 9. 2015 07:27

Tak Radku, otváram ďalšie kolo Tvojou obľúbenou hláškou:
BEŽTE RADEJI FOTIT, HOLOTO!!!!!
:D :D :D
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 17. 9. 2015 07:30

Ganec píše:
Petr Luňák píše:zuiko v bazaru NENI
Že nie? Skús tromfnúť túto cenu ;-)
Obrázek

Si zabil! :lol: :lol:
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 17. 9. 2015 07:46

No, keď uvážim že ide o 4 centy, tak to veru nie je márna ponuka!!!
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 17. 9. 2015 07:52

talin píše:Dadajax, jsi jedním z nejlépe ohodnoceným českým portrétním fotografem. O tvé technice se tu píše jako o ořezávátku a ty si to necháš líbit? Nač na přehnaná skromnost? Nerozumím ti.
http://www.fotografove.info/magazin/top-fotografove.htm
Ganec a všichni, kdo máte s BZ zkušenosti, doplňte mne prosím.

Tohle jsem přehlédl. A jo, jsou to zatím jen ořezávatka. Na seriózní focení sportu naprosto nevhodné, chybí modely s dvěma sloty na paměťové karty (což doufám že se změní u X-Pro2) a taky nevím o bezzrcadlovce která by měla propracovaný systém pro práci s blesky na úrovni Canonu/Nikonu.

Prostě bezzrcadlovky jsou strašně fajn, pro mé potřeby je Fuji skoro perfektní nástroj. Ale nikdy bych si neopovážil doporučovat je automaticky každému. Jsou oblasti, kde jsou bezzrcadlovky zcela nevhodné a jen zaslepenci (nebo nezkušení fotografové) můžou tvrdit opak.

PS. nevidím důvod, proč bych si měl svou výbavu nějak obhajovat. Moc rád lidem poradím s výběrem techniky, už jsem pár lidí k nákupu Fuji přesvědčil a jsou spokojeni. Několik jsem od nákupu odradil a jsou teď spokojení se zrcadlem...
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 17. 9. 2015 08:26

dadajax: jesti ono to nebude tím, že fotku dělá fotograf :) :) :)

T-Lama: já mám zákaz citovat, tak musím reagovat přes prostředníka :). Tak si to neber osobně. Co to je za druh smyslu pro humor? Objektiv - cena k jednání (1,-) a na to trumfni tohle? Mě to míjí o parník. Připadá to někomu vtipný?
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 17. 9. 2015 08:27

To máš jedno Lotrandore, ideš tiež do Chuchle!!! :D
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 17. 9. 2015 08:36

Lotrandor: Tak možná že mám po ránu po návratu z noční jen dobrou náladu, ale mě ten Gancův post přišel jako vážně míněnej, jako že si fakt myslí, že cena je jeden chechták... :)

Dadajax: co přesně Ti chybí na práci s blesky, že to CaNikon má a nikdo jiný ne?
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 17. 9. 2015 08:44

T-Lama: TTL, HSS, ovládání blesků přímo z foťáku (nastavování výkonu zvlášť pro dané skupiny), dostupné příslušenství (odpalovače i blesky od dalších výrobců).
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 17. 9. 2015 08:44

T-Lama píše: ale mě ten Gancův post přišel jako vážně míněnej, jako že si fakt myslí, že cena je jeden chechták... :)

Má tam smajlík a už několikrát vysvětloval, že to znamená, že příspěvek nemíní vážně.
kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka