Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 9. 2015 15:18

bob222 píše:Inak Ganec .. spoľahlivo odplaší od olympusu aj ľudí, pre ktorých by to bol parádny aparát a v pohode im stačil.
Rovnakú medvediu službu robil hviezda *lasta ricohu a jeho kompaktom.
Čo by som podľa teba mal robiť, keď si taký múdry?
(vari produkovať také fotomontáže ako priložil Gamut na strane 1011?)

A ešte by ma zaujímalo, čím konkrétne odplašujem od značky? Tým že ju obraňujem od krivých obvinení?
Tým že si zo zrkadlovkárov občas robím srandu (u príspevkov končiacich smajlíkom) a oni to berú smrteľne vážne?
Alebo len tým, čo o mne vravia druhý? (sorry, na toto fakt nemám dosah)

bob222 píše:Mňa viac fascinuje ten faktor bojovnosti a vytvárania nezmieriteľných táborov
No ja som si všimol, že najbojovnejší sú majitelia 24 megapixelových modelov.
Taký BigglesO27 dokázal "zareagovať" minútu po mojom príspevku .. ten tie svoje nadávky snáď má predpripravené...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 16. 9. 2015 15:28

Odplašuješ tím, že se prezentuješ jak se prezentuješ, ale chápeme že to nevidíš :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 9. 2015 15:40

A ako sa prezentujem?
Keďže to nevidím, musí mi to niekto vysvetliť O:-)

Zareagujem na trošku starší príspevok (zo strany 992):
ltokar píše:Inak Ganec, ten neprekrocil svoj tien .. je to pekne vidno na tej otazke. Preco to vyrobcovia neimplementovali. Z toho je zjavne, ostatne ako z kazdej diskusie za tie 4 roky, ci kolko, ze proste neporozumel tomu zakladnemu.
Podľa obsahu tvojich príspekov je to jasné: to základné je .. kecať .. a nikdy nič nepovedať!
To ťa potom nikto za to nemôže skritizovať.

Stačí povedať "nevieš fotiť", "domysli si", "naštuduj si základy", alebo jednoducho "použi strýčka googla".
Keď to povieš na niekoho, na koho sú ostatné nabrúsení, ostaní si domyslia to svoje a ty dostaneš "pluská" (v podstate za nič).

Stačí sa tváriť záhadne ako Akty X. A keď nemáš čo povedať (alebo sa do problematiky nevyznáš), stačí povedať niečo mimo témy. Alebo urážať.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 9. 2015 15:51

No já bych si na tvém místě pro jistotu nechal zkontrolovat u očního lékaře brýle a zkusil bych si koupit lepší monitor (bez urážky, myšleno v dobrém).

Já jsem také některé věci nevnímal (např. přeostření), dokud jsem je neviděl v dostatečné velikosti a na kvalitním monitoru. A úplná katastrofa jsou notebooky, koupil jsem synovi jinak velmi dobře vybavený Lenova Yoga, který je ale na úpravu fotografií (přestože má displej s vysokým rozlišením) prakticky nepoužitelný.

Nějakou řevnivost mezi zrcadlovkou a CSC nevnímám, mně je třeba Olympus ukradený, když už bych něco takového kupoval, bylo by to spíše Leica. Spousta zrcadlovkářů má přitom oboje, kup si D750 nebo 5D Mark III a pochopíš lépe výhody DLSR. I když je to třeba pro tebe "nepřítel", tak si kup a poznej ho, já mám třeba iPhone 6 a také nejsem fanoušek Apple.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod smikoto 16. 9. 2015 15:59

Kluci existuje nějaké fórum kde se člověk doví něco o focení. :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 16. 9. 2015 16:14

Ganec: jo, tu mas konkretnu radu. Menej casu venuj citaniu press-releasov a pisaniu chobotin a viac casu foteniu. Myslim, tomu skutocnemu. Napr. ako fotit s bleskom.

-- 16. 9. 2015 16:14 --

smikoto píše:Kluci existuje nějaké fórum kde se člověk doví něco o focení. :-)

Neruš :D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 16. 9. 2015 16:20

blesk nici fotografii, staci mit 75/1,8, odstoupit 15m a mas to lepsi jak s bleskem
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 9. 2015 16:20

Divíš se, že v diskusi "Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky" se neprobírá focení?
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 16. 9. 2015 16:31

Radek71 píše:Ovsem skryte mistrostvi oboru je ta vytka Dadajaxovi, ze svemu jedinemu systemu jeste nedorostl. Ma sice jenom Fujiny a foti kazdy den, ale z nejakyho duvodu jeho nekazne, vlastni zaslepenosti neni schopen posoudit situaci.

Kéž bych fotil každý den, to by byla paráda. Už asi třetí den sedím nad úpravou fotek a zbytečně se to natahuje, protože místo práce dělám vše možné, jen ne ty úpravy (třeba chození sem). To je tak když si člověk při focení nevšimne rozlítaných vlasů a pak je jak blbec hodiny retušuje...

qwerts píše:blesk nici fotografii, staci mit 75/1,8, odstoupit 15m a mas to lepsi jak s bleskem

To je nic, já už jsem o level dál. Já dokážu zabít atmosféru bleskem, aniž bych nějaký použil. To bych si měl dát někam do CV, nebo si na to nechat vystavit nějaký certifikát. Jako že zvládám práci s blesky tak, že je v podstatě už ani nemusím používat :D
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 16. 9. 2015 16:32

Dadajax: spis ses amater a s bleskem vubec neumis, jen blbec by pouzil misto destniku batoh
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 16. 9. 2015 16:32

Neblazni, toto je hlavna fronta. Otvor si pivo, alebo si urob pukance a sleduj, je to tu skvele ;-)
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 16. 9. 2015 16:37

qwerts píše:Dadajax: spis ses amater a s bleskem vubec neumis, jen blbec by pouzil misto destniku batoh

Já jsem kreativní co se týká používání modifikátorů světla...už jsem použil i pivo:
Obrázek

Je fakt, že batoh se jako modifikátor moc neosvědčil. Možná za to může i fakt že jsem blesk neměl zapnutý, ani jsem na foťáku neměl odpalovač. Nebo jsem neměl v blesku dostatečně aktuální FW...budu muset pročíst nějaké press releasy kde mi to osvětlí :D
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 16. 9. 2015 16:41

:D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 16. 9. 2015 16:51

Ganec: No ja som si všimol, že najbojovnejší sú majitelia 24 megapixelových modelov.

Kdepak, já myslím, že nejbojovnější jsou majitelé 17mm ohniskových vzdáleností. Hned potom majitelé F4 světelností. Ale vůbec nejbojovnější jsou majitelé karbonových stativů. Ti jsou skoro jak Vikingové! :-D

No a takovej majitel 17-40/4 když to dá na karbonovej stativ, ten už ani nefotí, jen bojuje. :-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 9. 2015 16:58

Prcic, jsem Gance s tou 4x nizsi, respektive vyssi cenou, nejak rychle umlcel, priste to budu muset rozkouskovat... :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka