Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 9. 2015 19:19

Ono stejnak u toho clanku je nejzajimavejsi komentar pod nim :D vypovida o vsem :D

edit: gance ono zavadejici je i to tvoje Dxo srovnani 45 vs 70-200 , protoze je to vytrzeny z kontextu, kdyby jsi k tomu doplnil i tu tabulku niz, tak zjistis ze Canon 70-200 vykresli o 2mpx vic, ma mensi vinetaci, trosku vetsi aberaci ale celkvoe ma nizsi skore, to me poser zada :D

A jeste zajimavejsi si tam dat Canon 5Dmk3 (ano ten objektiv je primarne FF sklo) a zjsitis ze celkove skore je odost lepsi nez ta tva 45, protoze na FF vykresli 18mpx versus 7mpx.

Ted mudruj

a jeste mi Gance vysvetli, proc do srovnavani davas Canon 7D ktery ma skore horsi nez kdyz si to predelas na Canon 7D II, ktery tam ma namerene skore vetsi? Tolik k objektivnosti Dxo mereni
Naposledy upravil qwerts dne 13. 9. 2015 19:27, celkově upraveno 2
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 13. 9. 2015 19:24

Ganec:
Kombinácia pevnej 45-ky + 16M PEN prekonáva aj tie najlepšie Canony s APS-C snímačom,

No, tady je srovnání mZuiko 45/1.8 na plnou díru a Sigmy 18-35/1.8 na plnou díru.
Nemyslím, že by na Canon snímači to dopadlo nějak výrazně jinak.

Mapa_45_1835_F018.jpg

-- 13. 9. 2015 19:31 --

Sigma 18-35/1.8 ostrostí zamete s většinou objektivů, takže i s Olympusáckým 48/1.8 a to ne málo. Jak jsem ukázal ve svém srovnání, tak Nikkor 85/1.8G udělá taky výrazně ostřejší obrázky. Takže v rozsahu 18-35mm a na 85mm je ta úžasná 45/1.8 bez šance.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 9. 2015 20:02

qwerts píše:ono zavadejici je i to tvoje Dxo srovnani 45 vs 70-200 , protoze je to vytrzeny z kontextu
..
a jeste mi Gance vysvetli, proc do srovnavani davas Canon 7D ktery ma skore horsi nez kdyz si to predelas na Canon 7D II, ktery tam ma namerene skore vetsi?
Z kontextu to vytrhnuté nie je, práve preto som tam to porovnanie dal:
- ja som vtedy mal E-P3 (je to v názve kapitoly) a brácho mal 60D - ktorá je rovnako výkonná ako 7D
(a to som Canonu polepšil, lebo som tam dal <lepšiu> IS verziu, keďže nestabilizovanú nemerali)
- porovnával som výkon v zlom osvetlení (teda "Score") a nie rozlíšenie na najnižšie ISO (teda "Sharpness")
- všetky obrázky v článku som už predtým použil v diskusiách alebo v článkoch (nevyrábal som nové)

ForeignerOnEarth píše:Takže v rozsahu 18-35mm a na 85mm je ta úžasná 45/1.8 bez šance.
To je síce pekné, ale ja som písal o fotení športu, nie o ostrosti statických obrázkov.
O tej 85-ke viem, hoci si z nej zatiaľ nič športového nepredviedol...
(preto som vyslovene napísal že "z Canon APS-C")

-- 13. 9. 2015 20:07 --

Edit: a písal som Canony s APS-C snímačom (nie Sigmy) :)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 9. 2015 20:08

Ganec píše:to je tvoj fail: tá veta len tvrdí, že "so 75-kou to ide kvalitnejšie a s väčším rozmazaním pozadia ako so 45-kou" (ktorá už sama o sebe v zlých svetelných podmienkach prekonáva 70-200-ky s APS-C)

Že ty nedokážeš udržať myšlienku (dúfam že moč ešte áno), to je už tvoj problém.

Ne, tve souveti nic takove netvrdi. Pokud si tim puvodne chtel sdelit to, co tvrdis ted, tak neumis zakladni stavbu vety a neumis pouzivat zavorky. Nehazej svoji hlupost na mou hlavu.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 9. 2015 20:51

Ganec ta 70-200 je ale FF sklo a plny potencial ma na FF, tak se podivej na skore na FF a pak rikej co je lepsi :D

btw jestli chces porovnavat 85mm ekvivalent tak proc neporovnavas tyto skla? to je aspon porovnatelne http://www.dxomark.com/Lenses/Compare/S ... 19_196_619
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 13. 9. 2015 21:01

Ganec: najprv napises, ze prekonava vsetky APSC a teraz uz uhybas ? :tleskani a pozeram, ze si zaviedol novy typ argumentu, ktory sa samodokazuje. Akoze ak je objektiv ostry na staticky obrazok, na pohyb uz bude neostry ? To mam ako tomu rozumiet ? Ti trpaslici vnutri nie su priputani, ale Olympusacky maju 4bodove pasy ? :shock:

FotoABC: to neviem co si mal za 45tku, ale tak zla urcite nie je. Sice ta Sigma vdaka tripletom je mimoriadne dobra, aj 85tka Nikkor je vyborna, ale celkom tuna bude problem urcite inde.

-- 13. 9. 2015 21:02 --

Ganec píše:Edit: a písal som Canony s APS-C snímačom (nie Sigmy) :)

To pise aj FotoABC :-) snazis sa uhybat ako sa len da, ale nie je kam :pozor

-- 13. 9. 2015 21:06 --

qwerts píše:btw jestli chces porovnavat 85mm ekvivalent tak proc neporovnavas tyto skla? to je aspon porovnatelne http://www.dxomark.com/Lenses/Compare/S ... 19_196_619

Uz chodte s dxomark niekam .. si prepni na 16mpix EPL7, dxomark uvadza rozlisenie 5mpix! Menej ako na EP1 :D A okrem toho Canon je 18mpix, tak o com to je ? Zase len o nejakych megapixeloch voci nejakej tabulke umiestenej 2m od objektiva. Absolutne nezmyselne hovadiny naviac merania uplne odflaknute.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 9. 2015 21:06

Petr Luňák, moje súvetie bolo v poriadku: keďže som tam písal že "pozadie bude viac rozmazané kvôli dlhšej ohniskovej vzdialenosti", tak je samozrejmé, že som písal o 45-ke a nie o 70-200 (ktorá môže mať ohniskovú vzdialenosť dlhšiu).
No ale aby to bolo jednoznačné, tak som tam do textu doplnil "(ako má 45-ka)".

Inak ma vlastne ani nenapadlo, že vlastne tým mám na určitom rozsahu aj väčšie rozmazanie...

qwerts píše:proc neporovnavas tyto skla?
Lebo ten článok o Canone, z ktorého som to porovnanie bral (a vtedy porovnával s E-P5), som písal pred rokom (takže STM 50-ka neexistovala a 50-ka f/1.4 bola horšia). A porovnanie teleobjektívu s E-P3 som v diskusii použil ešte pred tým...
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 9. 2015 21:17

Ten clanek je ale stejne blabol, usuzujes ze tvuj fotak je nejlepsi a ze DSLR jsou zle, protoze si byl fotit s nekym kdo fotil s D7000 a shitovym ultrazoomovym sklem? wtf?
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 9. 2015 21:20

Nič neusudzujem.

Priznaj sa: však si ten článok nedočítal do konca?
Inak by si nemohol napísať to čo si napísal!
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 13. 9. 2015 21:21

To jsem jediný koho zaráží už ta konstrukce porovnávat zoom a prime skla? Jak v rámci použití tak dosahované IQ.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 9. 2015 21:24

Tak ze porovnava s 70-200/4L IS jeste dejme tomu, ale on se citi jako frajer ze ma lepsi fotku z 45/1,8 proti tamronu 18-250 :D
http://www.dxomark.com/Lenses/Compare/S ... _724_308_0
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 13. 9. 2015 21:29

Mikeczcz píše:To jsem jediný koho zaráží už ta konstrukce porovnávat zoom a prime skla? Jak v rámci použití tak dosahované IQ.

to nemá smysl komentovat. Prostě Ganec má na všechno odpověď, ať je jakkoliv pitomá. Diskuze jak s pětiletym na pískovišti. Když se tak chová můj syn, tak se ho zeptám jestli to myslí vážně. Zpravidla ne :)
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod kozakm 13. 9. 2015 22:21

Ja se priznam, ze jsem clanek nejen nedocital do konce, ale vubec citat nezacal a ani nikdy nezacnu. To po mne nemuze nikdo chtit.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 9. 2015 22:28

Já se teda přiznávám stejně jako Kozák - ty bláboly tady pro srandu dám, ale jako číst nějaký delší souvislý článek, to po mě nikdo chtít nemůže...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 9. 2015 22:30

[quote="Ganec"]Petr Luňák, moje súvetie bolo v poriadku: keďže som tam písal že "pozadie bude viac rozmazané kvôli dlhšej ohniskovej vzdialenosti", tak je samozrejmé, že som písal o 45-ke a nie o 70-200 (ktorá môže mať ohniskovú vzdialenosť dlhšiu).
No ale aby to bolo jednoznačné, tak som tam do textu doplnil "(ako má 45-ka)".

Inak ma vlastne ani nenapadlo, že vlastne tým mám na určitom rozsahu aj väčšie rozmazanie../quote]

Nejde o to, ze si to tam napsal, jde o to, jak si to souveti cele poskladal. :roll:
To je to same, pro srovnani, jako kdyz napisu nasledujici tvrzeni: Cesko porazilo Slovensko. Dokazes mi rict, kdo koho porazil? Jo, ty nepochybne dokazes, podle toho, jak se ti to zrovna bude hodit :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka