Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 11. 2018 19:34

Kruci, zrovna když jsem dodělal svůj voucher. Mohl jsem se inspirovat. Jinak zážitek to nějakým způsobem určitě bude.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 28. 11. 2018 03:08

Petrsek píše:Ne, těmi nechutnostmi si jen potvrdil zkratku chvd, jak moc jsi na "dupu" zatížený ;-) Obcas se sem chodim bavit a ty si tu zrovna lížeš staré rány :-D

Jistě, občas se sem chodíš bavit a proto vždy na kterýkoliv můj příspěvek týkající se tebe zareaguješ takřka v řádu minut. Napiš mi prosím ještě něco moudrého.
Nechutnosti? Podle tebe jsem tedy na tvůj útok buď neměl reagovat vůbec nebo jsem se ti ještě mohl i omluvit ne? Chápu, s tímhle netoví wankeři tak "trochu" počítají a přímo nesnášejí, když se tak neděje. Asi šmůlečka či čo.

-- 28. 11. 2018 03:16 --

Radek71 píše:Tak snazim se, ctyri jsou nedokonany ale jinak se drzim. Ted me nejaka neznama kolegyne na centrale oslovila kdyz jsem vylezl z vytahu na openspace, "vy jste z Ricohu a jdete za mnou, na tu tiskarnu, ze?". Tak jsem se rozklepal, ze vypadam jako ajtik a nastesti uz u sebe nenosim nuz, tak jsem se nepodrezal, ale mel jsem na male, rychle jsem se odjel domu prevlict a ucesat a nadeodorantovat, takovej omyl, to fakt cloveku neprida :-(

Tam nemáte otvírací okna?
A neměla jen prostě potřebu s někým "pokřtít" tu tiskárnu?

-- 28. 11. 2018 03:22 --

kozakm píše:
chvd píše:Na co více moderátorů?
Podle p. Lutonského není nijak extrémní, když tu někdo někoho jiného jen tak ze startu tedy bez předešlé komunikace nazve chujem a žádný "větší úlet" jsem tu za celou dobu nepozoroval. Tak moc nechápu, co byste tu chtěl moderovat :)


Třeba na mazání spamu:

HOW TO KNOW WHICH VERSION OF MCAFEE SOFTWARE I HAVE?
How do I update my Arlo firmware manually?
How to setup Netflix on Vizio TV or Blu-ray
How to solve the video issue on kindle fire device?
How to improve TV streaming qualit

To by se tenhle server musel smrsknout na 50% odhaduji.
Aspoň to je má zkušenost vzniklá tím, že jsem se ve zdejších dskuzích mnohokráte snažil najít nějaké informace k nějakému tématu. Jasně, to možná nebyl spam , jen OT, diskuze o diskutujících apod. Nicméně pro toho, kdo hledá nějaké užitečné info, to vyjde skoro stejně.

Navíc nepamatuji, že by se tu někdy nějak smysluplně moderovalo.
Nanejvýš tak vzpomínám na nemoderování či honění si ega ze strany administrace.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski007 28. 11. 2018 08:22

Radek71 píše:Konec teoretizovani, tady u toho profika je mozno si objednat zazitkove foceni.


Obrázek


Já sem žil v domnění, že si s tímhle někdo jen dělá čurinu. Jaké bylo moje překvapení když sem zjistil, že ten člověk podle všeho opravdu existuje a živí se focením/točením.
Vierzbowski007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 28. 11. 2018 08:26

V čom spočíva tá "zážitkovosť" fotenia?
Asi sa pýtam jak mimoň, ale dá sa to voľne spojiť s čímkoľvek od lezenia na Gerlach až po BSM na toalete...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 11. 2018 08:30

To ze nekdo kdo si treba hraje na americkeho marinaka, neni zajimave, proste chodi s umelohmotnou M16 po periferii mesta a obcas skoci za zaparkovane auto a vystreli plastovou kulicku do popelnice, co predstavuje wahabistu, co je extremne zajimave je to, co dela v case kdy to nedela.
Rozumim tomu, ze Daniel foti ala Fotopatracka 2004, umim si to plne predstavit, ale neni mi uplne jasne, cim se zivi a co dela kdyz nefoti. Protoze tento typ bude komplexni osobnost, to nebude jen tak.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 28. 11. 2018 09:50

Tak tady u Daniela nevím, ale mám osobní zkušenost s podobně removovaným fotografem, který mimo focení ve volném čase obcuje se ženou jednoho režiséra a živí se teda tím, že umývá výlohy...
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 28. 11. 2018 12:42

Inak moderátori podľa mňa ok, akurát totál neschopáci sú admini. Už druhý deň tu svietia vlákna od reklamných robotov a páni na to kálejí jak lajka v sputniku keď zistila, že to má jednosmerne...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 28. 11. 2018 21:25

bob222: To snad může dělat i moderátor? A admini sem asi moc nechodí podle všeho.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 28. 11. 2018 22:08

V lednu má být představený Nikon D6, asi D5 s novějším Expeed.

A můj německý kolega velmi chválil Z6, v principu mne to ale nepřekvapuje, hlavně kvůli poměru výkon/cena. Za mne základní kritika zůstává, AF, výdrž baterie, jeden slot a buffer. Oproti D750 jen výdrž baterie a slot.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 29. 11. 2018 07:35

hoax píše:bob222: To snad může dělat i moderátor? A admini sem asi moc nechodí podle všeho.


No práve že nie, ak sa nemýlim. Moderátori fungujú v rámci vlákien, ale samotné vlákna tuším mazať nemôžu (keď tak ma Lukáš opraví), a na diskusie pod článkami nemôžu vôbec.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 29. 11. 2018 12:08

pemar píše:V lednu má být představený Nikon D6, asi D5 s novějším Expeed.

A můj německý kolega velmi chválil Z6, v principu mne to ale nepřekvapuje, hlavně kvůli poměru výkon/cena. Za mne základní kritika zůstává, AF, výdrž baterie, jeden slot a buffer. Oproti D750 jen výdrž baterie a slot.

To by pak potvrzavalo, ze Sony vi co Nikon vyda (diky Sony sensoru), a proto by ten 36mpix Sony sensor do A9II sedel. Vylepseny AF a FPS 10fps 16bit, 25 FPS 14 bit, 60FPS 10bit.

Pristi rok bude asi jeste zajimavejsi nez ten letosni.

Co jsem slysel tak Canon EOS R moc na dracku nejde.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 29. 11. 2018 13:21

Úprimne, viac by ma prekvapilo keby ten Canon R na dračku išiel, ale zjavne prevládol zdravý rozum... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 29. 11. 2018 14:43

https://www.phaseone.com/en/Online-Store.aspx
Tak "dvanáctka" i s Fuji simulacemi je na světě. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 11. 2018 22:50

Borci, mám problem, zakaznik si bohuzel vybral fotoobraz, kterej teda uplne neni v azuru, nebyl ani v sekci pro tisk, je to focene pres sklo restaurace, kde bylo nalepenejch asi 300 musek, vypada to jako bordel na cipu. Mam strach, ze to v tom velkym formatu vyleze, jednotlive jsem to retusoval, to ale muze byt taky videt, ta obloha je dost jednotvarna, asi by se to dalo nejak prejet velkym photoshopem, mam jenom LR a asi je to potreba uz nejak ve vrstve pretahnout... je to BW. Udelate mi to nekdo?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 11. 2018 00:29

Posli mi odkaz ke stazi do SZ nebo na mail ;)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků