Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 9. 8. 2019 03:55

Pavelmeli:
mas to naozaj fajn. Toto by som si celkom rad skusil. Len netusim, kde a ci su u nas RC modelari, v zivote som sa zatial s tymto nestretol - myslim taketo podujatie :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 9. 8. 2019 04:44

Pavelmeli: přeji hlavně brzké uzdravení !

Mimochodem borci teoretici, až budete někdy fotit RC model bezzcadlovkou, nezapomeňte použit pro větší “umělecký” efekt elektronickou závěrku :-).

Landov: Já jen jako puberťák, táta mi RC modely v té době stavěl, tehdy dokonce nejen auta, ale i lodě i letadla. Bylo to tehdy hodně drahé, protože servoovládání bylo tuším od Graupnera ze Západu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 8. 2019 04:59

Pavelmeli

Zrovna jsem si říkal (pod dojmem té včerejší diskuse), že bych si tyhle modely zkusil, kamarád je před nějakou dobu prodával a organizoval i různé závody, ale ted to nějak utichlo.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 9. 8. 2019 05:29

Si pamatuji, že tyhle RC auta vyžadovaly hodně rychlé reakce. Mimochodem, to od MK vypadlo spíše jako autodráha, ale mohu se mýlit, z těch jeho fotek nebylo klasicky nic moc vidět.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 8. 2019 05:45

Asi to byly ty menší modely, ale s řízením (ne vedené v koleji) ale ty jsou úplně pekelně rychlé. Myslím, ze naše hádky by skončily na naprosté neschopnosti autíčko v hledáčku vůbec zachytit.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 9. 8. 2019 06:38

Ale nie.. Daco by sa dalo.. Je to ako z vrabcami..
..
Inak MK nafotí každú blbosť a furt to nenudí.. To chce asi fakt trochu umenia čo ma bohužiaľ určite minulo a už ma nenájde :-\
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 8. 2019 06:45

Nepodceňuj se, Dudisko.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 9. 8. 2019 07:13

To není o hádkách, ale o praktické zkušenosti, kterou někteří diskutující postrádají. Pravda je, že u těchto extrémů jsou nároky na fotografa opravdu vysoké, dostat některé objekty vůbec do hledáčku a neztratit je to je opravdu někdy challenge, nejen ten pingpongový míček nebo RC auta, ale třeba i startující ptáci nebo kličkující mini dron, ono je to podobné jako když jdete střílet kačeny, některé prostě nemáte šanci stihnout, na to je normální lidská reakce příliš pomalá.

Ty naše RC auta před 30 lety uměly jezdit přes 100 km/h, ale jezdilo se s nimi převážně venku, pokud si pamatuji. Tyhle autíčka mne moc nebavily, protože neustále nebyly nějaké díly, pamatuji si třeba, že pneumatiky se scháněly s obrovskými potížemi, přitom to byla věc, která rozhodovala o rychlosti průjezdu zatáček, my jsme proto končili někde ve středu pole závodníků, nepamatuji si, že bychom něco vyhráli. Více času jsem proto věnoval letadlům, to byla ještě větší zábava, s desetokubíkovým spalovacím motorem to bylo neskutečně přemotorované, tehdy jsme říkali, že s tím by létal i “truhlík na kytky”. RC lodě byly taková oddychovka, ale dost často nám někde uvízla a pak se pro ní muselo plavat.

Dneska je doba jinde, moje děti tohle vůbec nechytlo, fakt ale je, že dneska bychom doma nic nebastlili, dnes se dá všechno koupit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 8. 2019 07:39

Praktické zkušenosti jsou k nezaplacení.

Spolehnout se na jeden zdroj z internetové diskuse je hodně ošemetné a to neplatí jen pro foto-diskuse.

Obecně to platí pro všechny internetové zdroje. A mnohem lepší, než si přečíst, co někdo píše o něčím výroku, je jít ke zdroji a přečíst si ten výrok samotný.

Pak, pokud člověk není nějak hodně zaujatý, se často stane, že si řekneš - no, původně mi to přišlo jako hrozná blbost, ale teď ,když vidím originální data bez toho balastu něčího komentáře, tak je to zajímavá myšlenka.

No, stejný je to i v těch foto-diskusích. Pokud si člověk dá tu práci a má k dispozici kromě deklarací i nějaká fakta, tak nic nebrání tomu dát si věci do souvislostí.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 9. 8. 2019 08:30

pemar píše:To není o hádkách, ale o praktické zkušenosti, kterou někteří diskutující postrádají. Pravda je, že u těchto extrémů jsou nároky na fotografa opravdu vysoké, dostat některé objekty vůbec do hledáčku a neztratit je to je opravdu někdy challenge, nejen ten pingpongový míček nebo RC auta, ale třeba i startující ptáci nebo kličkující mini dron, ono je to podobné jako když jdete střílet kačeny, některé prostě nemáte šanci stihnout, na to je normální lidská reakce příliš pomalá.

Ty naše RC auta před 30 lety uměly jezdit přes 100 km/h, ale jezdilo se s nimi převážně venku, pokud si pamatuji. Tyhle autíčka mne moc nebavily, protože neustále nebyly nějaké díly, pamatuji si třeba, že pneumatiky se scháněly s obrovskými potížemi, přitom to byla věc, která rozhodovala o rychlosti průjezdu zatáček, my jsme proto končili někde ve středu pole závodníků, nepamatuji si, že bychom něco vyhráli. Více času jsem proto věnoval letadlům, to byla ještě větší zábava, s desetokubíkovým spalovacím motorem to bylo neskutečně přemotorované, tehdy jsme říkali, že s tím by létal i “truhlík na kytky”. RC lodě byly taková oddychovka, ale dost často nám někde uvízla a pak se pro ní muselo plavat.

Dneska je doba jinde, moje děti tohle vůbec nechytlo, fakt ale je, že dneska bychom doma nic nebastlili, dnes se dá všechno koupit.

To ja som ešte fungoval na uputancoch a kombatoch, to bolo občas o držku aj s prilbami na hlave. Fotiť som si vtedy trúfol leda stojánku, ono s flexaretom a neskôr s prakticou to inak ani nešlo...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 8. 2019 08:43

Upoutané jsem nikdy nelétal, ale pamatuji si ten rachot.

A pamatuji si, jak táta jednou s velkou slávou postavil akrobatický letoun s 15 kubíkovým motorem a pak jsme zjistili, že je to tak rychlé, že to nikdo z nás nezvládne uřídit. Já jsem k tomu měl blíže, než brácha, měl jsem rychlejší reakce, ale nemohl jsem stejně dát plný plyn, létal jsem jen na půl plynu. A jednou, když jsem byl s plynem trochu více odvážný, tak mi to ulítlo mimo dosah rádiové soupravy a pak jsme to celé odpoledne hledali.

To byly časy ... Táta mne strašně seřval, že za žádnou cenu nesmím nechat letět letadlo bez kontroly, ... Tehdy jsem měl možná ještě také Flexaretu (přišel jsem o ní pak v Polsku) a Zenit EM, ale tyhle letadla s tím fotit nešly.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 9. 8. 2019 10:01

Tady jim to ani neodstartovalo... během 3 vteřin několika měsíční práce vniveč. Foceno na letišti u Teplic na srazu raketových modelářů v 2014. Bylo na co koukat i fotit a ty rakety mají pekelně rychlé...
Obrázek

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 8. 2019 10:47

A kua.

Tak tos chytil hezky, fotografické reflexy zjevně slouží dobře ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 9. 8. 2019 11:09

Jak tohle přistává? Na padáku?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 8. 2019 09:45

pemar píše:
Mimochodem borci teoretici, až budete někdy fotit RC model bezzcadlovkou, nezapomeňte použit pro větší “umělecký” efekt elektronickou závěrku :-).



No, jestli teda opravdu myslíš elektronickou závěrku, a nepleteš si jí s globální závěrkou jako posledně, tak teorie ne-teorie, ty fotky budou prakticky stejný.

Jak ty Kozákovo, tak ty Pavlovo motivy.

Takže teoretizovat můžeš vesele dál.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků