Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 4. 9. 2015 18:10

Další rys je koncentrace beztalentů na důraz na věci, co se učí na workshopech, na svoje fotografie a svoje vidění. Odvolávání se na autority. Vytváření klubů a partiček. Vlastních www stránek.

My zrcadlovkáři, bezzrcadlovkáři, my Nikonisté, my Pentaxáci, my z grafiky, my z Jihlavy, ...

Možná jsem ještě zapomněl na bazírování na detailech.
Naposledy upravil pemar dne 4. 9. 2015 18:21, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 9. 2015 18:20

Ten post od slovenskeho profesionala zcela jasne ukazuje, ze problem je nekde mnohem hloubeji a s focenim to souvisi neprimo. Krome jineho je to ucebnice text mezi radky. Skoda ze jsi nenapsal kdo to je.

-- 4. 9. 2015 19:22 --

pemar píše:Další rys je koncentrace beztalentů na důraz na věci, co se učí na workshopech, na svoje fotografie a svoje vidění. Odvolávání se na autority. Vytváření klubů a partiček. Vlastních www stránek.

My zrcadlovkáři, bezzrcadlovkáři, my Nikonisté, my Pentaxáci, my z grafiky, my z Jihlavy, ...


To je ovsem velka pravda.
Akorat ty WWW do toho nezapadaji, tam to je cista jednosmerna prezentace, to je jako smat se nekomu, ze prubezne vystavuje na radnici v zapadnim kridle. Kolik je asi spickovych fotografu, co nikde fotky nedavaji?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 9. 2015 18:24

Filozofov jak keby vidlami prehadzoval. Ja zas tú prehnanú korektnosť moc nemusím, neurážam, ale ak mi niečo vadí poviem to. Po 15 rokoch motania sa okolo diplomatického protokolu toho držhubného mám plné zuby.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 4. 9. 2015 18:25

Vlastní www stránka tam pasují jako poklička na hrnec. Ta touha ukázat světu, že ta moje pravda, to moje vidění, ta moje realita je výjimečná. Právě proto, že ten netalentovaný to nevidí.

Vidí ale nějaký detail, třeba zbytečné zrcadlo, a jde šířit evangelium.

-------------------------------

bob222: No jo, to už ani nepamatuješ Bohouše Chňoupka :-))
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 4. 9. 2015 18:29

No to nie, to už bola história keď som sa tam začal vochomejtat...
Ale pár neuveritelných zjavov som poznal. Mečiarovi pohrobci boli asi naj...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod golem2 4. 9. 2015 18:32

Časom som sa naučil používať foťák tak, aby som takmer nemusel využívať “RAW barličku”.

Ganec láme barličku RAW
Přílohy
378px-Piestany_barlolamac_kolonadny_most.jpg1.jpg
378px-Piestany_barlolamac_kolonadny_most.jpg1.jpg (46.43 ) Zobrazeno 1242 krát
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 4. 9. 2015 18:34

bob222 píše:Filozofov jak keby vidlami prehadzoval. Ja zas tú prehnanú korektnosť moc nemusím, neurážam, ale ak mi niečo vadí poviem to.

Nevím ale jsou stovky věcí, co mi vadí, kdybych měl vždycky ke každé něco poznamenat, asi bych občas schytal i pár facek. Třebas od obézních dam.... :-D
Kdosi mi kdysi řekl, abych se zabýval spíš jen tím, co mohu změnit já sám. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 9. 2015 18:56

No nevim, najit nekoho kloudneho co chodi na srazy s fotakem ukazovat si novy FW a fotky udoli z mistni skaly je podle mne skoro nemozne, ale ze 100 spickovych fotografu (kazdy dle sveho vyberu) publikuje 99.
To je priznak asi jakoze kdo jezdi autem je fotograficky neumetel.
Spis naopak drtiva vetsina nemehel zadny web nema, laduje to do webu jako je tento.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 4. 9. 2015 19:03

pemar píše:lukas_highenergy: Já určitě jeden z těch, co fotí zábavu. Takže si nemusím hrát na uměleckého kritika nebo borce. Na to jsou tu jiní :-)

Jinak jsem si všiml (a to platí nejen u fotografování), že kritizují nezřídka ti, co nejsou moc obdařeni talentem.


Já to nemyslel jako výtku, ale naopak spíš jako pochvalu komunikačních dovedností. Podle mě, kdyby sem přišel někdo nový a pročetl si pár příspěvků bez pohledu na fotky, tak z těch posledních 10 stran vybere tebe jako toho hlavního foto odborníka :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lotrandor 4. 9. 2015 19:09

Největší peklo je, když ti bez talentu inkasuji a umělci mají hlad. To je velká srážka s realitou.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 4. 9. 2015 19:18

Peníze bych do toho vůbec netahal - to nemá s kvalitou fotky zas tak moc společnýho. To je spíš o talentu a dovednostech v oblasti prodeje a propagace...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 4. 9. 2015 20:18

No vidíte. Zvládneme to aj bez Ganca...
:D :D :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FotoABC 4. 9. 2015 20:20

Když se podívám na svou fotku před 20 lety, tak dnes, po 20 letech, lepší nedělám.
Takže jsem se za 20 let moc neposunul, někdo se posune za půl roku.

IMG0561.jpg
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 9. 2015 20:23

Krásný autoportrét.

Nevíte něco bližšího ohledně hybridů? Spekuluje se o D5 a nástupci Canonu 5D.

Nikon D5 není moje krevní skupina, ale pokud to hmotnostně dostanou na 750g a velikost D750 (teoreticky by tomu nemělo nic bránit, jen přidají mini LCD panel k hranolu), tak pro mne budou bezzrcadlovky úplně passé.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FotoABC 4. 9. 2015 20:54

To opravdu není autoportrét, to je syn před asi 23 lety.
FotoABC
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků