Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotofanda 3. 2. 2020 19:28

Vyšly nové CIPA statistiky. Neudělá nám někdo analýzu?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 3. 2. 2020 20:12

Není co analyzovat, zrcadlovky jsou jen pro dinosaury, bezzcadlovky také už netáhnou, trh padá jako cihla puštěná ze třetího patra.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 4. 2. 2020 08:08

Z CIPA statistik je to naprosto jasné. Lidi zahodí mobily, začnou telefonovat Olympusem m4/3 a Gance zvolí ředitelem Zeměkoule.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 2. 2020 09:04

Tusim sa tych fotoaparatov bude predavat este menej, nez v casoch kinofilmu.
O 2-3mes idem kupovat novy mobil, takze ma mozete pripisat do najnovsej statistiky.
Sucasny LG G5 bude mat coskoro 4 roky a aj ked funguje, tak uz to nie je ono (GPS obcas blbne, LCD sa vypaluje, bateria je /a aj bola/ slaba,... a chcem trocha lepsi fotak).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 4. 2. 2020 09:24

Pokud je 4 roky starý, tak to chápu, ale jinak vidím pokrok v mobilech jako zanedbatelný, u Apple nevidím potřebu upgradovat z iPhone 7 na iPhone 11 a ani moje pubertální děti se nechystají vyměnit Samsung 10 za Samsung 20.

Nesdílím ani nadšení některých recenzentů, že iPhone 11 nahradí fotoaparát, za mne zatím ani náhodou.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 2. 2020 17:08

Já čekám na iP, co teprve příjdou (např. s 5G, který v ČR je vlastně vzdálený vesmír :-) ).
Mám to nastavené tak, že dokud mi iP7+ (kup. v únoru 2017) funguje nebo neplánovaný servisní zásah/oprava nepředstavuje částku, kterou už bych raději přidal k celkové sumě za nákup jiného iP.
Kdyby taková situace nastala dnes odpoledne, tak si pořídím znovu iP7+ z bazaru (v případě nedostupnosti iP7 bych bral iP8+). Na foto-video-poznámky a internet to plně stačí a osvědčil se mi za dobu jeho užívání. Aktuální kapacita baterie po třech letech je 88 % - ještě pohoda. A ťuk ťuk na dřevo přes různé pády na zem je zachovalý. A hlavně, ze strany Apple má iOS stále podporu.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 13. 2. 2020 05:33

Nový APSC Canon 850 D se zaváděcí cenou těla pod 20K
https://www.canonrumors.co/canon-eos-re ... price-749/

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 2. 2020 10:02

Bacha na nové americké skenery. :-)
WARNING - New USA Airport Radars Can Damage Your Unprocessed Film and Instax Film

To protect your valuable film and photographs, Fujifilm encourages you to:
• Never pack unprocessed film in your checked baggage – this includes both exposed AND unexposed film, movie film, INSTAX instant film and film included in One-Time Use cameras.
• Always carry your film in your carry-on baggage and always ask for hand inspection when going through airport security. We recommend that all film be placed into a clear plasticbag for TSA inspectors, who are trained to check all types of film, including instant film and the film included in One-Time Use cameras.
• When carrying large amounts of unprocessed film, contact the airline prior to your flight to arrange for a special baggage inspection.
• When practical, send film to your destination ahead of your flight, using a parcel or cargo carrier that will certify that the film will not be x-rayed.
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků