Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 9. 9. 2018 11:51

wikxzen píše:To mi příjde jako dobře vytipovaná krádež. V podstatě se zloděj na auto vrhl hned po odchodu toho týmu na jídlo. Na náhodu nevěřím.

Robia to tak, ze cakaju na parkovisku pred obcohdnym centrom a sleduju .. akonahle typek zaparkuje , rusia mu signal dialkoveho, alebo pouziju metodu kedy si ulozia posledny validny kod , clovek si neuvedomi, ze auto necvaklo a ide prec /auto zostalo otvorene/, alebo ak cvaklo, po jeho odchode poslu spat ten kod, obvykle auta vtedy odomknu /presne detaily neviem, zabudol som/ a behom 5minut (alebo asi aj rychlejsie) su prec aj s koristou. Ak tam nic nie je, nechaju tak.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 9. 2018 13:09

Ta funkce se jmenovala DEP a kdyz to slo v roce 2000, proc by to jako neslo ted? Relativizace DoF je pekna, ale nedelame druzici, co bude za dva roky fotit pluto. Proste je zaostreno na 5 metru, lidi jsou od sebe pul metru, tak podle toho zvolim clonu. Mozna je problem zmerit vzdalenost toho druheho obliceje, fotak vi kde je a chyta se na nej ramecek, ale nevi jak je daleko... Tehdy se to nastavovalo rucne, tedy pro staticke snimky. Napadlo me to, ze jsem v patek fotil (podledni mesic fotim jako Kyndrova v roce 80) “matku s malym synem” a dost energie me sezralo odrezat ten park za nima kontra nutnost drzet ostrost obou obliceju, mam tam asi 10% odpad, ale tak jedne, dvou fotek je mi lito.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 9. 2018 13:57

No, pokud na to máš nároky, jako v roce 2000 na kinofilmu, tak je to brnkačka.

Ale v dnešní době zkoumání mihalic 1:1 by to asi bylo tematem mnoha šťavnatých diskusí.

Jediný, co se velmi vzdáleně podobá tomu, co píšeš, má Ricoh GR. Tam při přednastaveném zaostření na definovanou vzdálenost vidíš po straně graficky zonu ostrosti v závislosti na cloně.

Takže něco podobného s gesichtama by patrně šlo.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 9. 2018 14:20

No, asi to neni jednoduchy, jinak by to vsichni meli. Ciste selskym ruzumem nechapu, proc kdyz si muze clovek vybrat pravy - levy oko, tak si nejde vybrat neco podobneho.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 9. 2018 14:34

Podla mna je to pomerne jednoduche a asi nie velmi ziadane (nieco ako oblubene scenicke rezimy na otocnych volicoch pokrocilejsich fotakov). Neskor z toho Canon na DSLR urobil automaticku funkciu (tusim A-DEP) a nakoniec od toho upustili...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 9. 2018 14:58

No to mi prijde logicky, nikdy jsem to nepouzil a je to problematicka funkce. Protoze fotak vubec nevi ze foti obliceje. S face detection mi to prislo pouzitelne.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 9. 9. 2018 16:35

Tak keď to nie je žiadané ani zrejme použiteľné, tak by to mohol implementovať olympus, aby mal zase Gcko o com bluznit..vid high res
landov
Expert

Odeslat příspěvekod .ce. 9. 9. 2018 17:19

to už mi príde praktickejší Batis
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 9. 9. 2018 18:56

Zajímavá zpráva - https://www.43rumors.com/wow-folks-sony ... ympus-omd/ - , že by konečně?
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 9. 2018 19:06

Že prý to jsou senzory pro průmyslové použití, ne pro foťáky.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 9. 9. 2018 19:24

To prece neznamena, ze to neumi i pro fotaky
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 9. 2018 19:50

To by snad napsali, ne ? V tomhle popisu je ale bohužel napsáno FA cameras atp.

Ale už se to snad blíží.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 9. 9. 2018 22:11

Davidof, novej high endovej Olýk má byt údajně vybavenej novým procesorem, třeba tam už globální el. závěrka bude. Používám ji hodně často, hlavně v přírodě, kde mechanická závěrka ruší a občas i při akci, kde mám zkušenost, že E-M1 na C-AF s el. závěrkou podstatně lépe ostří než s mechanickou.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 9. 2018 04:11

Ten snimac je pokial viem monochromaticky a to mi na vlajkovu lod nesedi :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 9. 2018 06:18

Vzdyt je to tam vsechno napsane. Industrial monochrom.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků