Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 1. 2015 14:31

kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 1. 2015 14:46

FotoABC píše:Dynamický rozsah má ale horší, protože na max. dynamického rozsahu jsou prostě potřeba sofistikované POMALÉ algoritmy
Tak to určite nefunguje:
- "algoritmy" sú až za RAW konverziou
- V3 zvláda 60 fps s 20 megapixelmi - obmedzovať na 5 fps u 36M by bolo zbytočné plytvanie ak by to RAW zvládalo

FotoABC píše:8 nepřesných pixelů je pro matematiku mnohem lepší, než jeden přesnější
tam je problém s tým, že sa 8x započíta čítací šum
FotoABC píše:matematické algoritmy, o kterých se dnešním foťákům ani nesní
myslím si že vývoj skôr pôjde iným smerom: buď spájaním viacerých záberov, alebo napríklad takýmto niečím: Temporal Pixel Multiplexed Imaging
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanGS 27. 1. 2015 16:34

Ganec - potřebuju to vědět abych se naučil fotit? Myslím to vážně, já jen abych nezanedbal teorii, když tak to nabifluju...
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 27. 1. 2015 16:53

kozakm píše:Super porovnání Canon zrcadlovek :)
https://www.youtube.com/watch?v=tKlhQgz ... e=youtu.be

husty, dokonce sniff test
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 1. 2015 17:30

Teraz sa skor ukazuje, ze na velkosti pixelov az tak nezalezi pri podobnej technologii... aspon podla DxO vychadzaju 36, 24 a 16Mpx FF snimace dost podobne co sa tyka ISO pri porovnani vystupu rovnakej velkosti. Takze asi az tak velmi nevadi tych 8 mensich buniek s viac sumom proti jednej s mensim mnozstvom sumu... skor sa mi zdaju byt tie snimace s viac Mpx lepsie co sa tyka DR....
Canon dotiahol staru technologiu na maximum... zaujimalo by ma, co by sa stalo z trhom, ak by (raz) presli s podobnymi postupmi na novsi vyrobny proces... aj ked asi je to jedno, mne obrazovo sucasne fotaky s absolutnou rezervou vyhovuju....a to fotim castejsie na vysoke ako nizke citlivosti :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 1. 2015 17:46

Příští týden v pátek má Canon představit plno nových produktů.
Dva vysoko mpx foťáky (údajně přes 50 mpx), jeden s AA filtrem, druhý bez něj.
Pak také nový Canon (Rebel) 750D a EOS M3, objektiv 11-24/4 L a nějaké PowerShoty.
Jsem velmi zvědavý zda bude v nějakém z těchto foťáků použit nový výrobní proces technologie snímače. Doufám, že starý 500 nm proces výroby už půjde definitivně do háje. Pokud tomu tak nebude a Canon znovu použije tu svou dosavadní technologii, opravdu už nad ním zlomím hůl.

Co se týče vysokých hodnot ISO, tak si myslím, že Canon ještě drží krok s konkurencí. To se však nedá říci o dynamickém rozsahu, kde se opravdu nechytá a mně osobně to dost vadí. Ze starého 5D Mark II leze po vytažení stínů dost nepěknej banding. To se u C 6D velmi zlepšilo, nicméně Sony snímačům se to pořád zdaleka nevyrovná.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 1. 2015 17:57

Tieto 50+ snímače by mali byť len dualpixel zo 7D2 na väčšej ploche...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 1. 2015 18:06

To je přesně to, čeho se obávám...
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 1. 2015 00:13

Ondrej Bobek píše:Canon dotiahol staru technologiu na maximum... zaujimalo by ma, co by sa stalo z trhom, ak by (raz) presli s podobnymi postupmi na novsi vyrobny proces...
snímače v 70D a v 7DII sú podľa mňa už novým procesom.
V ďase keď chipworks analyzovali FF snímače písali že už na nový proces majú fabriku pripravenú. No ak ešte stále používajú externý DA prevodník, tak im to moc nepomôže...

IvanGS píše:Ganec - potřebuju to vědět abych se naučil fotit?
Je dobré vedieť aj teóriu, aby si pred laikmi s kompaktami/mobilmi s najnovšou technológiou nevypadal ako blbec, keď im budeš tvrdiť, že sa niečo nedá, čo oni aktuálne už bežne používajú...
(napríklad Sony má "Handheld Twilight" mód, s ktorým je ISO 3200 použiteľné aj u kompaktu)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 1. 2015 00:23

A jak se to presne stane? Stojim v ZOO u tygra, vedle foti nekdo s kompaktem Sony a ja odkaslu a zeptam se "pardon, vite ze toto sa odfotit neda?".
Nemalujes dokumentaci pro sebe a dalsich 8 lidi na planete? Nebo kolik vas je?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 1. 2015 00:30

Napríklad keď mi kamoš tvrdil že kompaktom neodfotím mesiac, alebo FotoABC, keď tvrdil že už zrkadlovkou je problém odfotiť kráčajúceho turistu, že bezzrakadlovkou to už vôbec nepôjde...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 28. 1. 2015 07:56

Mozes citovat ABCa, kde napisal, ze zrkadlom sa neda odfotit kracajuci turista ? To by ma zaujimalo.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 28. 1. 2015 08:54

Najlepšie sa foti nádraží (to vedel už Švejk) a najhoršie trpazlíci. Svine nepostoja a nepostoja.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 28. 1. 2015 09:29

Ganec píše:Napríklad keď mi kamoš tvrdil že kompaktom neodfotím mesiac, alebo FotoABC, keď tvrdil že už zrkadlovkou je problém odfotiť kráčajúceho turistu, že bezzrakadlovkou to už vôbec nepôjde...


No a co jako? To musíš mít při sobě pořád nějaké argumenty pro svou pravdu? CO tak ty blbé poznámky prostě přejít a věnovat se focení. Každý halt nemá info a vědomosti a dost čast mají v ruce lidi foták co o focení ví aakorát k de je automatický režim. Tohle se mi stalo x krát, že jsme byl dotázán na to co to je za dělo a jaký to má zůůům a jestli to je lepší než ultrazům. Pokývu hlavou a on to za mě někdo vysvětlí po dobu co si fotím. Nejčastěji to je při leteckých dnech
tam je koncentrace lidí s fotítky všech velikostí obrovská a je dobré sledovat jak se navzájem lidi pozorují kdo s čím a hlavně jak velkým :). Mít při sobě evangelizační manuál pro všechny otázky je prostě nesmysl.
bob222 píše:Najlepšie sa foti nádraží (to vedel už Švejk) a najhoršie trpazlíci. Svine nepostoja a nepostoja.


Amen :)
Naposledy upravil Grimjaur dne 28. 1. 2015 14:12, celkově upraveno 1
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 1. 2015 10:42

ltokar: písal to tu:
FotoABC píše:Udržet pro sérii fotek rovinu ostrosti PROTI VÁM kráčejícího člověka spolehlivě na obličeji tak, aby na snímku byl obličej nebo oči (podle výřezu celá postava - torzo), to nezvládne ani každá zrcadlovka s každým objektivem. Bezzrcátka ostřící kontrastem jsou už bez šance úplně.
alebo stranu predtým:
FotoABC píše:ta osoba proti tobě kráčí .. Kupodivu tahle jednoduchá úloha není zas tak snadná, jak se zdá.
Například i u zrcadlovky mně to spolehlivě šlo až s ultrazvukovým motůrkem v objektivu, objektiv ostřící z těla nebyl úspěšný.
S bezzrcátkem ostřícím kontrastem jsem to nedal nikdy.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků