Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 10. 3. 2017 12:36

Radek71 píše:Kolegyně mi právě oznámila, že kupuje toto (včera došla výplata): https://www.megapixel.cz/panasonic-lumi ... uv-pl-52mm

Na rovinu jsem jí řekl, že jsem v takové skupině lidí, co se smějí takovým lidem jako je ona. Bude fotit "všechno", tedy přírodu a lidi. Řekla že slyší co jí říkam, ale že ona bude fotit doopravdy, že to bude všude nosit. Tak jsem si tady připravil smlouvu, kde mi to podepíše a za půl roku zúčtujeme.


No, poznám pár takých, jeden môj bývalý kolega, úžasný starší pán pred dôchodkom, fotí roky rokúce s ultrazoomom "všetko" a nemá v pláne meniť kým to nekľakne. Je to maximálne spokojný kľuďas. Vždy keď som vytasil najnovší prírastok, pozrel, pochválil a dal klasickú hlášku: To už sú aj také, dobre, dobre. :)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2017 13:11

Alešak píše:Pentax K-P nabízí k tělu rovnou další dva gripy, vlastník si je může měnit dle toho, jak mu to bude vyhovovat...
Ganec píše:To je zaujímavý nápad: keď to budú dodávať ku každému telu, tak sa ich vyrobí/predá viac a cena môže ísť dolu.
Vymeniteľné gripy skúšal už Olympus .....ale keďže v ďalšej rade už výmenné gripy neboli, tak o možnosť výmeny gripu zjavne nebol dostatočný záujem.


Zjevně reakce na to, že v globalizovaném světě se ještě nepodařilo prosadit uzákonění jednotné velikosti dlaně a tak do této doby Pentax nabízí alespoň nějaké řešení. Že s ním neuspěl Olík, není divu. Toho si lidé kupují právě pro malé rozměry, proč je zvětšovat gripem, mohu si koupit něco od jiného výrobce, a ještě mnohdy levněji. :-)

........................

Radek71 píše:Kolegyně mi právě oznámila, že kupuje toto (včera došla výplata): https://www.megapixel.cz/panasonic-lumi ... uv-pl-52mm

Na rovinu jsem jí řekl, že jsem v takové skupině lidí, co se smějí takovým lidem jako je ona. Bude fotit "všechno", tedy přírodu a lidi. Řekla že slyší co jí říkam, ale že ona bude fotit doopravdy, že to bude všude nosit. Tak jsem si tady připravil smlouvu, kde mi to podepíše a za půl roku zúčtujeme.


Já jsem v takové skupině lidí, co by jí její volbu pochválili a řekli by jí - ať se daří. :-) Možná bude (díky daru od pána boha) fotit líp, než já. A když ne, i to bych si nechal pro sebe. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 3. 2017 13:41

Radek71 píše:...když se 9/11 provalilo...


Ja budu predstirat, ze jsem te jakoze neprokouk a zeptam se, jestli narazis na to nedavne interview s Bushem pro People, kde mu to opet jednou zase "ujelo"?

The 43rd president recognizes, however, that his plight was “incomparable” to the firefighters, police officers and other responders who witnessed the tragedy firsthand.

“They had a job to do, but I didn’t see the horrific scenes they saw nor did I get concussed by the loud explosions and the bombs that went off around them.”

:D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 10. 3. 2017 14:05

Radek71 píše:Kolegyně mi právě oznámila, že kupuje toto (včera došla výplata): https://www.megapixel.cz/panasonic-lumi ... uv-pl-52mm

Na rovinu jsem jí řekl, že jsem v takové skupině lidí, co se smějí takovým lidem jako je ona. Bude fotit "všechno", tedy přírodu a lidi. Řekla že slyší co jí říkam, ale že ona bude fotit doopravdy, že to bude všude nosit. Tak jsem si tady připravil smlouvu, kde mi to podepíše a za půl roku zúčtujeme.



V poměru cena/ohniskový rozsah skvělá volba!
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 3. 2017 14:34

Znám lidi, co jsou s ultra zoomem navýsost spokojeni. Konec konců, Ganec je také se svým Olympusem spokojen. A dětem kolikrát stačila na umístění ve fotografické soutěži moje prehistorická D50. A náš strýc z Brna dodnes jezdí MB 1000. Jen nevykládají, že to technologicky překoná vynález krajeného chleba.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 3. 2017 15:49

Ja mam takovy double problem. Nejdriv je strasne naseru, kdyz jim reknu ze jsou idioti a ze nebudou fotit, oni to pak koupi a pak je totalne naseru podruhe po pul roce, kdyz po nic chci aby mi ukazali fotky za poslednich 14 dnu. Takovy Puntik to dela jinak. On jim to pochvali a pak uz dela naveky ze u toho nebyl :-) To je double win.

-- 10. 3. 2017 15:51 --

Petr Luňák píše:
Radek71 píše:...když se 9/11 provalilo...


Ja budu predstirat, ze jsem te jakoze neprokouk a zeptam se, jestli narazis na to nedavne interview s Bushem pro People, kde mu to opet jednou zase "ujelo"?

The 43rd president recognizes, however, that his plight was “incomparable” to the firefighters, police officers and other responders who witnessed the tragedy firsthand.

“They had a job to do, but I didn’t see the horrific scenes they saw nor did I get concussed by the loud explosions and the bombs that went off around them.”

:D


No nenarazim, jenom jsem videl na FB baner na nejaky web, ktery se asi prave spustil, kde asi 1800 odborniku psalo, jak to bylo bylo doopravdy. Z cehoz jsem usoudil, ze se to uz provalilo. Ale neklikal jsem na to. Ja ctu jenom tiskovky z Whitehouse.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2017 16:31

Jj, pochválí a pak je nechá, ať dělají co je v jejich schopnostech.
A když si neví rady, může něco podotknout.
(Samozřejmě jen pokud se např. ona dáma nechová jako mistryně světa, že jí místní časopis pro ženy otisknul fotku jakéhosi robátka na nočním trůnu. ;-) )

Protože fotky skutečně dělá fotograf. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 3. 2017 16:51

Hele Radku, kdes to postoval? Já koukal dve strany zpátky a žádný odkaz sem neviděl...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod standavfr 10. 3. 2017 17:22

Ještě tak před třema rokama jsem dělal Radka,teď už dělám pemara.Týkalo se to teda hlavně aut.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 3. 2017 17:34

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 3. 2017 17:43

Co kde jsem postoval?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 10. 3. 2017 17:47

Mi do tý Gancovy představy o objektivech nepasuje třeba E50/1,8 a FE50/1,8, ale to je jedno...
Puntíku, fakt si myslíš, že by musela mít dotyčná něco nasypáno od pána boha, aby fotila líp než ty?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 3. 2017 19:16

Radek71 píše:Co kde jsem postoval?


No to 911, jak na to pak PL reagoval...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 3. 2017 19:41

Robím si cleanup toho čo som ešte chcel spraviť .. a tak som sa dostal k diskusii k článočku z roku 2014:
So, DSLR users: what’s stopping you from switching over to a mirrorless system?

Účelom článku bolo zistiť, čo odrádza majiteľov DSLR od prechodu na bezzrkadlovky. Vznikol tam aj update:
Update: Our professional readers have responded! According to the poll results, the main reason they are reluctant to switch over to a mirrorless system is because of the autofocus system being inferior to that of a DSLR. This was closely followed by battery life, lens availability, sensor size and the cost of investing in a completely new system. Did you expect these answers?


Zaujali ma tam tieto komentáre:
1) I would have never though autofocus would be so high.
2) Simply because my old DSLR still functions...
3) there is no reason to switch unless you have a reason to. I got burnt out on my lack of impression by Canon's upgrade options and the price of their glass
4) I guess I am perplexed on why would need to "switch". I have more that one kind of guitar, each with its unique purpose.
5) many mirrorless systems seem to charge a premium for all that constant R & D, whereas DSLR's are so well established that Nikon and Canon can make new models very easily.
6) {reakcia na príspevok s mZuiko 300/4 + TC} It looks like Olympus is putting in place system that will challenge the long telephotos of Nikon and Canon. I too am interested in what might happened.
7) not having the feature of dual cards makes me nervous.

No a moje pripomienky:
1) už nie je problém - už aj Fujiny vedia zaostrovať v zlom svetle
2) keď niečo funguje, neoplati sa to zmeniť, ani keby niečo iné malo fungovať lepšie
=> inými slovami: nech by aj boli bezzrakdlovky vo všetkom lepšie, pre niekoho to nebude dôvod na zmenu :-(
3) podľa bodu 2 je jasné, že zrkadlovky budú nahradené až vtedy, keď ich majiteľov naštvú alebo sklamú
=> no toto len tak ľahko nenastáva, lebo tí, ktorí už boli naštvaní už prešli, no a tí ostatní:
- ruky a ramená nebolia každého
- FF/BF niektorí berú ako nutné zlo
- roztrasenie záberu foťákom nedokážu rozoznať od vlastnej chyby
- zopakovanie zle exponovaného záberu ich neotravuje
- .. atď atď
4) toto je fakt zaujímavá otázka: prečo sa v súvislosti s bezrakdlovkami hovorí vždy o prechode, keď logické by bolo používať ich ako doplnok
=> vychádza mi to, že ako doplnok sú 1) príliš drahé 2) príliš dobré
(teda majú potenciál kompletne nahradiť komplet všetku funkcionalitu zrkadloviek, nielen tú, v ktorých sa DSLR nehodí)
5) tu je pekne vysvetlené, prečo bezzrkadlovky nemohli byť spočiatku príliš lacné .. no karta sa obracia a do vývoja zrakdloviek musí ísť zjavne omnoho viac prostriedkov
=> lebo DSLR proste musia rozvíjať aj MILC funkcionalitu, kdežto MILC nemusia rozvíjať funkcionalitu DSLR ;-)
6) vplyv 300/4 bol naozaj veľký: ohnivo sa o ňom diskutovalo, niektorí wildlajfisti prešli na Olympus
(no a Luňák o ňom spravil video :D )
7) už tiež nie je problém
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 3. 2017 19:53

Mna od CSC odradzas ty :-)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků