Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 13. 1. 2019 17:48

Velikostně je 300/4 PF na úrovni 24-70/2.8 nebo 70-200/4. Bez nasazené sluneční clony lidi nepoznají, že je to teleobjektiv.

Já mám obavu, že se zrcadlovkou to bude brzy jako u aut s osmiválcem, výrobci přejdou na bezzcadlovky a bude vymalováno. Na druhou stranu, s D850 nebo případně D6 vydržím dlouho, pokud to bude nutné, a třeba nějaká v nabídce zůstane, jako Nikon F6 na kinofilm.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 1. 2019 18:00

Uvazovat triezvo a nebyt hrrr do kazdej novej kraviny, ako majitel slusnejsej DSLR by som s nou dnes este 1-2 roky pockal. U CSC som si zvykol na vela veci, ale ziadny zasadny problem o ktorom viem, ze by som v minulosti mal to neriesi. A je to nakladnejsie.

Inak pozeram to na google, ten 300 f4 je fakt dost malicke sklicko.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 13. 1. 2019 18:07

Fidko píše:chvd: ono to nemusi byt nutne citacia, staci myslienka. Myslim, ze cielom ani jedneho z nas nie je hadat sa, alebo si nieco dokazovat. Skratka ak myslis nieco konkretne, staci to napisat a ja sa pokusim to nejako obhajit.

Hhe. :) OK
Tak třeba hned v tomhle příspěvku:
Nad A7r III + Sigmou 100-400 som premyslal ako nad alternativou, ale presvedceny o tom zatial nie som...

Možná tě špatně chápu nebo něco nevím, ale zrovna tahle kombinace mi přijde ve zmiňovaném duchu.
Taky nemám nastudovaný ten objektiv, ale tuším, že jeho možnosti budou silně pod možnostmi čipu z A7r III.
Já uvažuji v duchu, že pokud FF, tak k tomu jen pevná skla a zoomy jen z té svaté trojice či jak se tomu říká.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 1. 2019 18:18

Myslene je to tak, ze skla na FF s nejakym eq dosahom porovnatelnym s mFT proste budu velke a tazke a jediny sposob akym to na FF ide kompenzovat je zvysit rozlisenie. Plocha FF snimaca je cca 4x vyssia, takze ak by som mal aspon 60 Mpix snimac , v nejakom pomyselnom crop mode by som uz dokazal dostat na uroven toho co dostanem s nejakeho 16 Mpix snimaca na mFT a to uz je dostatocne. Akurat 60 Mpix snimace tu este nemame, anjblizsie je tomu A7R III a D850. Cize jedinym dovodom je rozlisenie. Na druhej strane, to telo je zatial velmi drahe aj v zahranici.

Videl som nejake fotky z A7R II a tej Sigmy a neprislo mi to vobec zle. Ako ja chapem co myslis, ale proste mam zaner ktory ma bavi a to skratka s 24mm a 35mm sklami uplne fotit nejde. Skratka suhlasim, 100-400 na G9 podava "malinko" horsie vysledky nez pevne svetelne sklo na FF, ale uz by to nebolo pohodlne. mFT je pre mna zatial najlepsi kompromis aky som nasiel, ale stale je to kompromis. Ja si to mozem dovolit, pretoze nie som profesional. Pomerne nedavno mi dal kamarat moznost robit spolufotografa na jeho svatbe a mozes mi verit, ze ak by som sa mal tymto zivit, mFT by mi letelo z baraku aj s filtrami. Ale nastastie som v situacii ked staci aby som bol spokojny ja :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 13. 1. 2019 18:50

No pro min 95% průměrných zákazníků by výstup z MFT byl naprosto dostačující zrovna.

Fidko píše:Videl som nejake fotky z A7R II a tej Sigmy a neprislo mi to vobec zle

Tak ty tvé fotky taky nejsou vůbec špatné. Ale než si o tom povídat v relativních formulacích, je lepší kouknout na nějaké výsledky.
Třeba tady na konci článku najdeš odkaz na nějaké RAWy z D850+85+105+135 sigma art, tak když koukneš tak uvidíš, jestli to umí rozdíl, který pro tebe zajímavý je či není.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 1. 2019 19:20

Na to ani nepotrebujem do galerie :-) Staci mi vidiet fotky zo Zuika 300 f4 na mFT a je mi jasne aky je rozdiel oproti zoomu o ktorom sa bavime. ARTy na FF ktore su minimalne tak kvalitne ako ten Olympus toho zrejme zvladnu este viac a plus by som dostal minimalne jeden bonus v podobe krajsie "rozflaknuteho" pozadia, co je mimochodom asi jedina vec ktora mi an mFT vadi zasadnejsie (z hladiska vystupu).

Zatial ale stale rozmyslam tak, ze by som musel polovicu vybavy nechavat doma, aky by to malo zmysel ? Pretoze ARTy nie su uplne male a nie su ani lahke. Musel by som vylucit fotenie toho co ma bavi najviac. Samozrejme ten kvalitativny posun tam je znacny, viem o nom a rozhodne netvrdim, ze mi na tom nezalezi, lebo fotky netlacim, ale skratka by to pre mna predstavovalo vacsi kompromis nez to co mam teraz. Ale to sa uz opakujem :-)

Ono koniec koncov, aj 300 f4 je in progress a ak s mFT vydrzim aspon tento rok, pravdepodobne ho kupim, ale narazam na rovnaky problem. Sice si pohladim dusicku, ale do batozku to sklo uz nedam ... :-) Nakoniec zase skoncim s Panasonicom ( 200 f2.8 ) a to ma davidof uz zablokuje :-D

Este teda aby som presne a zaroven konecne inak vyslovil pointu, tak hodim jednu skusenost ? s pemarom (snad to nepochopi zle) na demonstraciu toho ako odlisne ludia rozmyslaju. V case ked si grimjaur, myslim, ze aj Radek a neskor ja kupil Mavica, pemar tvrdil, ze on do toho este "investovat" nebude, pretoze momentalne to vidi len ako hracky a vystup je slaby. A tu je presne vidiet ten rozdiel. pemar je perfekcionista. Ak to nema FF snimac (prehanam, ak si dobre spominam, minimom bol m4/3), tak sa ani nebude unuvat dostat to do vzduchu, pretoze taka fotka by ho skratka neuspokojila. A toto nie je moj pripad, mna sice bude mrziet, ze taka fotka nevysla lepsie, ale napriek tomu si poviem nieco ako "lepsie ako drotom do oka". A s mFT je to rovnako. Cloveka zamrzi o kolko lepsie (aspon technicky) by mohli vyzerat fotky s rovnako drahou zostavou napriklad od SONY, ale kludne aj od Canonu, alebo Nikonu, ale potom by som sa musel vzdat, resp obmedzit fotenie toho co fotit chcem.
Naposledy upravil Fidko dne 13. 1. 2019 19:36, celkově upraveno 1
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 1. 2019 19:35

No, pokud koupíš 300/4, pak budeš nadávat, že je těžká a předražená, pak chvíli ticho ... a potom najednou začneš sypat fotky z 200/2,8, která je ovšem taky těžká a předražená, tak ... Tě stejně nezablokuju :-))

Jedině, že bys kvůli tomu prodal ledvinu ... někoho blízkého (!) To jediný by mi přišlo přes čáru.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 1. 2019 19:38

Na 300 f4 frflat nebudem. Na cenu urcite, patri to k mojim konickom, ale vystup, konstrukcia a v podstate vsetko ostatne by nepochybne bolo v poriadku. S velkostou sa tak nejak pocita (aj ked teda ten Nikko ... som ticho).

Ale s Panasonicom je to zlozitejsie, aj ked 200 f2.8 nema zoomovaci prstenec, takze mohli pototo uz len tu clonu ... :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 1. 2019 19:41

Ten šroubek tam je :-(
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 1. 2019 19:49

Dobre a teraz vazne. Ma to nejaku pridanu hodnotu, alebo tak ? U 17mm f1.8 to este beriem, zrejme sa snazia odkazovat na 30'roky minuleho storocia. 75mm f1.8 je uz vyzera modernejsie, ale v tej striebornej ... dajme tomu. Ale preco Panasonic ? Nie je jednoduchsie to normalne zasunut a otocit ako u vacsiny skiel ? Ze tam nie je mechanizmus ako na 40-150 a 300 f4 beriem, ja to sice milujem, ale minimalne na 40-150 je to udajne dost poruchove, ale preco "šroubek" ?

Ale inak na prezentacii G9 v ProLaike som ho mal a posobil dost solidnym dojmom. A hlavne sa vojde do batozku :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 1. 2019 20:02

Nemá. To je Leica rukopis - měla to i 42,5/1,2 :-)

Ale já clonu nasadím jednou a pak jí tam nechávám většinou do konce, tak to neberu jako nevýhodu.
Pocitově mi 200 přijde hrozně těžká, zase Dual IS 2 je hodně znát. Ovšem na wildlife bych ti radil 300/4 a nechat přešít baťůžek. Na rugby, fotbal apod je 200 parádní.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 1. 2019 20:13

Jo tak :-(

Ale vlastne je to pozitivne. Teraz mozem dat Olympusu chvilu pokoj a nadavat na Leicu, kedze je este drahsia :-)

Ale samozrejme ano, nasadis to raz a dalej to neriesis. Na 100-400 ma ale nerozculoval len ten srobik, ale aj to, ze sa to cele z nejakeho dovodu otacalo. Vies, tam si si to anjskor vysunul, potom si si na to nasadil clonu a ta sa otacala (kiez by tak lahko siel ten zoom). Nechcem vediet, ci to ma 200 f2.8 rovnake :-D

Batoztek nie je problem, batoztek mozem kedykolvek vymenit, alebo doplnit, ale v lietadle s tym maju problem :-) Ale zatial som nakloneny skor Olympusu, ale to sa este uvidi :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 1. 2019 20:19


Surprised that he isn't using a limited edition Leica Danish Royal Wedding sensor cleaning kit ($795).

Zdroj: Man v Dust: video highlights trials of Leica’s in-house sensor cleaning service
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 1. 2019 20:23

Ten šroubek jde přímo na tělo objektivu, takže se to neotáčí, leda na sílu.

Ale v té 200 cvaká v klidu nějaký optický člen ... jen aby bylo vše jasno předem :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 1. 2019 20:44

No a hned je volba jednoduchsia :-)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků