Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chvd 16. 6. 2019 04:08

Ganec píše:s bezzrkadlovkou by to mal asi exponované inak

Jakoze podle toho, jak by mel zrovna nastaveny EVF nebo displej? To souhlas.

Ganec píše:Žeby bola obloha prepálená preto, lebo DSLR nedokážu celoplošne zmerať expozíciu .. ale len z jej stredu? :--
(podobne ako nedokáže mať AF body po celej šírke/výške .. tak asi ani metering senzor tú oblohu vôbec "nevidel")

Jiste, DSLR vlastne nedokaze ani zopbrazit nic jineho nez stred obrazu.
Jsi mi vazne chybel fotoeinsteine!

-- 16. 6. 2019 05:16 --

Ondrej Bobek píše:
DSC_8044fb.jpg

DSC_8057fb.jpg

DSC_8296fb.jpg

DSC_8455fb.jpg

Proc je to tak strasne moc preostrene? Kdo to? Jsem tu dlouho nebyl, tak nevim, co to ma znamenat ci o cem sla presne rec, jen mi to malem vypichlo voko.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 6. 2019 04:47

Byl jsem na privátním kurzu fotografování v Moravském Toskánsku, neměl jsem tam první den dobré světlo, navíc jsem dal na radu lektora bodové měření (protože u Sony je to s ním prý lepší), krajina zajímavá, ale konkrétní fotky nebyly podle mých představ, ale Landov mně přesto požádal o nějaké RAWy, že by je zkusil upravit. Pár lidi to pak včetně Ondřeje Bobka zkusilo, vybrali si vesměs tu fotku, u které byla volba PP asi nejtěžší, nejprve zkoušeli přesaturovat a posléze převézt do BW a přeostrit.

Ono se někdy povede z té bídy něco vyčarovat (z původní fotky většinou toho moc nezbyde), ale zrovna tahle fotky byla “těžká pisemka”, takže mne ani moc nepřekvapilo, že to nedopadlo dobře. Na tohle měl cit hoax nebo Radek71, ale ti už tady dlouho nebyli, já na to také cit nemám, tyhle fotky jdou zpravidla u mne do koše.

Já jsem tuhle fotku zkoušel upravit do nějaké jemnější tonality:

Obrázek

nebo použit extrémní procesing jako Ondřej Bobek:

Obrázek

ale nic z toho není podle mých představ.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 16. 6. 2019 07:50

Aha diky, ja nemel v umyslu jakkoliv hodnotit ty fotky teda krom toho preostreni, protoze to me zaujalo.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 6. 2019 06:38

Som rad, ze ta to zaujalo a aj ti to prislo az prehnane - skusil som novu funkciu "Texture" v LR - na tych fotkach je od hodnoty cca 20 az po 60 (zo 100). Prislo mi to ako velmi extremne dvihnutie kontrastu na malickych detailoch uz od hodnoty 25, tazko sa to niecim inym napodobnuje. Pri lokalnych upravach to menej bije do oci, no po aplikovani na celu fotku to vyzera ako nejake prehnane doostrenie, aj ked ostrost bola relativne normalna (cca 50 v LR).

Mne sa tie Pemarove fotky celkom pacia aj napriek tomu svetlu, takto "normalnejsie" som ich mal ulozene v LR, no uz ich asi zmazem, caka ma mojich asi 1300 nedokoncenych cvakov....

DSC_8044fb.jpg


DSC_8057fb.jpg


DSC_8296fb.jpg


DSC_8455fb.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 17. 6. 2019 08:01

Dik za vysvetleni!
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 6. 2019 17:50

Podle Kogyo Shimbuna, japonského novináře, potvrdil CEO Nikonu pan Kazukazu Madate, že Nikon uvede vlajkovou bezzcadlovkovou loď, která bude ekvivalentní s Nikonem D5.

https://nikonrumors.com/2019/06/17/niko ... z5r7mDpw72
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 6. 2019 18:29

S tím počítáme všichni. Otázka zní, kdy.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 19. 6. 2019 12:32

Až budou vhodné objektivy. Teď by to moc smysl nemělo.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 6. 2019 20:55

pemar píše:.. Nikon uvede vlajkovou bezzcadlovkovou loď, která bude ekvivalentní s Nikonem D5.
Z diskusie:
It better be a "D6 equivalent" otherwise just call it DOA.
:oops:

Žeby len do D5 snímača pridali PDAF? :hm
(podobne ako u Z7, ktorý určite vychádza zo snímača z D850)
Veď to by asi nestačilo ani len na prekonanie A9 .. nie to ešte na A9 II, ktorá zrejme vyjde v tej istej dobe... :-l
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 19. 6. 2019 21:08

AwwA píše:Až budou vhodné objektivy. Teď by to moc smysl nemělo.

To si počkáme :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 6. 2019 10:07

AwwA píše:Až budou vhodné objektivy.
Žeby tie aktuálne už boli na dnešnú dobu "pomalé"? :--


Podľa diskusie so Sony https://www.dpreview.com/interviews/134 ... 0mm-launch v súčastnosti už záleží na všetkom: aj na tele, aj na rýchlosti komunikácie bajonetu, aj na samotnom objektíve:
("the integration with our camera bodies is much better than our competitors
..
The a9 is a seriously powerful camera, capable of communicating with compatible lenses at a rate of sixty times per second, but at some point it will be replaced by something even more powerful, with a higher sensor resolution, and capable of even greater performance. A lens like the G Master 600mm F4, with its twin high-speed ‘extreme dynamic (XD)’ linear focus motors, has to be designed with this kind of development in mind."
)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 6. 2019 10:24

AwwA píše:Až budou vhodné objektivy. Teď by to moc smysl nemělo.


Myslim, ze to pride skor. Na tie Zkove skla sa este nacaka ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 20. 6. 2019 12:06

Vediet tak, ci sa Sigma pusti do Z bajonetu...to by bolo terno :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 6. 2019 14:44

Myslim, ze ano, len im to s Tamronom chvilu potrva. Sigma sa zatial nepustila ani do L-mountu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 20. 6. 2019 15:59

Sigma to už oznámila a Tamron taky. Skla pro Z jsou na pořadu. Otázka je, jestli jen předělají současné Art atd., nebo na nové bajonety vyjdou až s novými modely specificky navrhovanými pro bezzrcadlovky.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků