Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotofanda 29. 8. 2018 09:36

Co to zase trepes preboha? Ved tam nepadlo slovo o funkcnosti. Z textu je predsa jasne, ze sa jedna o ergonomiu.


No z toho textu to zas tak jasné není, ale té lepší ergonomii bych věřil.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 8. 2018 09:41

Srnca zrovna nemusim, ale posobi uz roky a sam aktivne foti. Ak by vynasal sudy ohladom funkcnosti, tak urcite iba v priamom porovnani/recenzii. Inac tiez som si skoro isty lepsou egonomiou a uz sa tesim, ked budem moct tie Nikony osahat, len neviem kedy.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 8. 2018 09:56

DUDISKO píše:bolo by to možné aby zostali u EF bajonetu??
To by síce možné bolo, ale malo by to plno nevýhod:
- nielen tie očividné: väčšie rozmery a hmotnosť
- a súvisiace, ktoré z toho logicky vyplynú: zložitejší návrh/realizácia skiel, väčšia spotreba energie, cena, ..
- ale je tam aj znížený výkon oproti novo vyvinutému mountu
=> všetky MILC kvôli vyššej presnosti AF používajú s natívnymi sklami hybridné ostrenie (teda PDAF + CDAF) a s DSLR nie
Toto očividne vyžaduje rýchlejšiu komunikáciu "telo-sklo" ako majú DSLR mounty.

Pokiaľ viem, tak to tak robia všetci výrobcovia pri použití adaptéra.
Aj v rozhovore o Z7 padlo že CDAF u F skiel nepoužívajú a že nový mount má väčší výkon:
I asked the Nikon engineers what in fact they did to enable F-mount lenses to work on the Z-series bodies, and the unsurprising answer was that the cameras simply refrain from using contrast-detect AF when an F-mount lens is mounted. They just use phase detect AF (PDAF) exclusively with F-mount optics.
..
they didn't say that PDAF was inaccurate, per se, but did comment that contrast-detect was capable of better accuracy. It seems reasonable to me that the Z7's on-sensor PDAF should be about as accurate as conventional PDAF systems in properly-adjusted DSLRs, but that contrast-detect could in some cases do better.
..
While they didn't give any specific numbers, the engineers did say that native S-series lenses should have very high AF performance, in part because the speed communications between the lens and camera body has been greatly increased.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 29. 8. 2018 10:31

Ganec píše:..............

Hej, no konečně, od rána to tu čekuju a Vy nic, už jsem se bál, že se dnes nic moudrého nedozvím.
Dík, že jste přišel!
=> všetky MILC kvôli vyššej presnosti AF používajú s natívnymi sklami hybridné ostrenie (teda PDAF + CDAF) a s DSLR nie
Toto očividne vyžaduje rýchlejšiu komunikáciu "telo-sklo" ako majú DSLR mounty.

Jakože ještě rychlejší elektřinka než obvykle? Jůůů!
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 29. 8. 2018 10:46

Tyhle základní Gancovy poučky neznáš? Neboj časem se doučíš. :)
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 29. 8. 2018 10:49

Petr Luňák píše:
dadajax píše:... pokud nepočítám nějaké kreativní blbosti.


Neni portret jako portret a imho ty kreativni blbosti jsou mnohdy (nebo snad vzdycky?) emotivne vic, nez stereotypni polocelek pred rozmazanym "neidentifikovatelnym" pozadim, kterych jsou na svete miliony. Jedine, co se pak vyznamne lisi, je ksicht modelu.


Taky mám ty širší cvaky rád, dokonce čím dál raději. Musím koupit něco širšího jak 35mm

Obrázek
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 8. 2018 13:42

chvd píše:
=> všetky MILC kvôli vyššej presnosti AF používajú s natívnymi sklami hybridné ostrenie (teda PDAF + CDAF) a s DSLR nie
Toto očividne vyžaduje rýchlejšiu komunikáciu "telo-sklo" ako majú DSLR mounty.

Jakože ještě rychlejší elektřinka než obvykle? Jůůů!
Kľudne to tak môžeš nazývať .. keď už inak nedáš ;-)

V bezzrkadlovkách je teda "rychlejší elektřinka" ako v zrkadlovkách :hmm:
-> ktorá im okrem rýchlejšieho AF pravdepodobne umožňuje využiť aj duálnu stabilizáciu, ktorá zlepšuje jej účinnosť

-- 29. 8. 2018 14:45 --

pemar píše:Z7 nevidím jako náhradu za D850
fpohode .. máš ju len chvíľu .. to sa dá pochopiť...

Čo ostatní? Plánujete niekto upgrade na nové Z-ká? :--
Nemyslím tým hneď to, či ste už napevno rozhodnutý a už len prepočítavate rozpočet .. ale aspoň či zvažujete.

Lebo je celkom zaujímavé, že zatiaľ ešte nikto nespravil osobitné vlákno pre Z7 a Z6:
- akoby v ČR/SR nezaujali natoľko, že by si ho chcel niekto naozaj aj kúpiť
- alebo to môže znamenať aj to, že tí, ktorí pokukovali po poriadnom FF foťáku .. tak ho už majú
(teraz už neriešim či je to DSLR alebo MILC)
- alebo že je tu nejaký "deal braker", ktorý od nákupu nového Nikonu odrádza
:hm
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 29. 8. 2018 14:11

To, jestli mám D850 dlouho nebo krátce prakticky nehraje roli. Když budu mít pocit, že něco jiného by mi přineslo větší potěšeni z fotografování nebo nějaký jiný užitek, tak si letos nebo třeba příští rok koupím, v tom nevidím překážku. Dokonce, aspoň v teoretické rovině, nevidím překážku ani v tom EVF (když splní kvalitativní požadavky, které mám). U Z7/Z6 nevidím, na rozdíl od Sony, překážku v ergonomii, byť bych preferoval větší a těžší tělo. Vadí mi ale nižší použitelnost na sportovní fotografování (AF, buffer, jedna karta, malá výdrž, ....), které jsem si aktuálně oblíbil. Z7 má v tomto ohledu jednoznačně nižší výkon, než D5/D500/D850, není to ani náhodou baby D5, je to první iterace, geekohračka. A nejsou Z-ková skla. Po CSC nástupci D5 to bude zajímavější, buď ekvivalent D5 nebo D5, buď zrcadlovku nebo bezzrcadlovku.

Co se týče toho širšího světelného skla, tak o tom trochu uvažuji, ale nemám v tom jasno, jestli 24mm nebo 28mm nebo dokonce 35mm, jestli Nikon, Zeiss, nebo Sigmu Art. Tak jako tak mám větší nouzi o modelky, než o objektivy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 29. 8. 2018 14:16

Sony chysta v apsc neco jako A9 ve vetsim tele? Bylo by to jiste velice zajimave, ale nejak tomu stale neverim. Nepujde nahodou o nastupce A77II?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 29. 8. 2018 15:00

Proc ne. Byl by to zase chytry krok od Sony stejne jako s A7III, kde uz dlouho nekdo volal po nastupci Nikon D750 a Canon 6DM2 je celkove pruser. Na ty uzivatele Sony cilil urcite.

Se sportovnim tele v APS-C lajne by zase cilili na dlouho ocekavaneho nastupce 7MkII, ktery nikde neni.
prinesli by fotak s vetsim rozlisenim a vecmi co muzou byt pro potencionalni kupce atraktivni. Otakza je jeslti to muze porazit D500, mozna ze v necem ano a 7D II urcite a tam bude spise to zamereni, protoze Sony zvlada s kazdou generaci Canon skla lepe a lepe.
Naposledy upravil Devil007cz dne 29. 8. 2018 15:04, celkově upraveno 1
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Patrik Jech 29. 8. 2018 15:03

Já chápu, že je to diskuzní fórum o fototechnice, ale někteří jako Ganec tady řeší fakt hrozný pi...:) Asi by bylo lepší, kdyby se k tomu vyjadřoval jen ten, kdo fotí. Mě to přijde jako bych srovnával jízdní vlastnosti dvou automobilů a přitom bych v jednom jen seděl a druhý viděl na obrázku.
Byl jsem teď na víkendové foto-akci, kde bylo asi 18 fotografů a cca 12 modelek z Čech. Asi 70% fotilo Canonem (1Ds, 5D) a zbytek Nikon a Fuji (Fuji GFX tuším). A nikdo se o technice moc nebavil, jen okrajově. Nebo spíš padaly různé vtipy na jiné značky.
Na konci dne když jsme koukali na fotky bylo "jedno" kdo na co fotí. Ale kdo co umí. Canon není mrtvý jak si někdo myslí. A rozdíl mezi zrcátkem a bezzrcátkem je sice veliký. Ale když oba foťáky vezme do ruky stejný fotograf, vypadne z nich s nadsázkou stejná fotka:)

Mě přijde, že tady platí pořekadlo "dutý sud, se nejvíce ozývá"
Patrik Jech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 29. 8. 2018 15:07

Konecne nejaky rozumny prispevek po delsi dobe. Super Pato!!!
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 29. 8. 2018 15:29

No Patriku, ale to je u fotografů normální situace. Tady je to úplně mimo a neodráží to žádnej real. Znám poměrně dost, z mého pohledu dobrých fotografů, a nikdy jsme neřešili primárně techniku a už vůbec ne takovým stylem jako tady.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 29. 8. 2018 15:38

Ganec píše:alebo že je tu nejaký "deal braker", ktorý od nákupu nového Nikonu odrádza

Moc jsem to chtel, ale kdyz jsem uzrel, jak je na pinec skvelej PEN, uz to nechci.

Ostatni:
Omlouvam se zase za to tema pince, ale pro me je to zazitek az do smrti.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 8. 2018 16:07

Patrik Jech píše:Já chápu, že je to diskuzní fórum o fototechnice, ale někteří jako Ganec tady řeší fakt hrozný pi...:) Asi by bylo lepší, kdyby se k tomu vyjadřoval jen ten, kdo fotí. Mě to přijde jako bych srovnával jízdní vlastnosti dvou automobilů a přitom bych v jednom jen seděl a druhý viděl na obrázku.
Byl jsem teď na víkendové foto-akci, kde bylo asi 18 fotografů a cca 12 modelek z Čech. Asi 70% fotilo Canonem (1Ds, 5D) a zbytek Nikon a Fuji (Fuji GFX tuším). A nikdo se o technice moc nebavil, jen okrajově. Nebo spíš padaly různé vtipy na jiné značky.
Na konci dne když jsme koukali na fotky bylo "jedno" kdo na co fotí. Ale kdo co umí. Canon není mrtvý jak si někdo myslí. A rozdíl mezi zrcátkem a bezzrcátkem je sice veliký. Ale když oba foťáky vezme do ruky stejný fotograf, vypadne z nich s nadsázkou stejná fotka:)

Mě přijde, že tady platí pořekadlo "dutý sud, se nejvíce ozývá"

Súhlas. V prvom rade si treba uvedomiť, že Ganec je troll. Jeho tlachy o technike sú úmerne tomu čo vyčíta z marketingových dristov. Vlastná skúsenosť 0 bodov. That's all!
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků