Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 18. 1. 2016 07:08

Ganec píše:
Petr Luňák píše:chtel jsem po tobe serii fotek v rade, jak jdou za sebou, nedodal si ji
Dodal. No keďže ten môj pes bol omnoho rýchlejší ako tvoj (navyše kľučkoval, čo z tých záberov bolo pekne vidno), tak mi to pri pomalšej (AF-C) sekvencii vydalo len na 3 zábery

Ganče a nebylo to o tom, abys ukázal jak tvoje CSC zvládá AF-C, neboli průběžně ostřit na pohybující se objekt? Já mám pocit, že o to šlo celou dobu v té debatě. Pokud ano, tak je jasné, že nezvládá. A samozřejmě to nezvládá ani na AF-S, o kterém píšeš, že je kolikrát u tebe lepší.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 1. 2016 07:24

Grimjaur píše:Ne Ganče to fakt nejsem, máš snad pocit že tu píšu o Oskarech na své polici? Ty seš fakt trouba, který ani neumí pochopit smysl vět. pak je mi jasné, jak snadno tě zmate reklamština.
Naopak: reklamština je napísaná jasne, no ty sa nevieš vyjadrovať!
- nenapísal si jedinú konkrétnu vec, ktorá je v tom článku zle - teda akoby si vôbec nič nepovedal
(ten článok nebol písaný pre filmových producentov, ale pre BFU, tak ho tak aj ber)
- "víš o natáčení kulové" - mi pomôže presne tak ako tebe "vravíš, že si najlepší kameraman na svete"
- nesústreďuj sa na moje pocity, ale na to čo skutočne napíšem
- nehľadaj v mojich textoch to čo tam mám zle, ale skús pochopiť čo v nich píšem
(a keď tam je niečo zle, tak mi to povedz priamo a nedúfaj, že na to prídem sám => neprídem)

Mám blbú povahu v tom, že dokážem všetko pochopiť a tak sa mi všetko zdá možné.
Preto sa už potrebujem presvedčiť aj o veciach, ktoré sú niekomu "jasné".

Napríklad:
Tvrdíte o zrkadlovkách, že lepšie preostrujú - fajn. Príjemnejšie sa s nimi fotí pohyb. To uznávam.
Fázové ostrenie sa viac hodí na pohyb ako kontrastné. To nerozporujem. Princíp mi je jasný. No ale:
- prečo máte pocit, že to isté fázové ostrenie na bezzrkadlovkách by malo ostriť horšie?
- prečo máte problém uznať, že aj kontrastné ostrenie ten pohyb dokáže sledovať?
(napriek tomu, že som tu uviedol dostatok dôkazov - a s relatívne starým foťákom - je tu ešte stále niekto presvedčený že sa to nedá)
=> PREČO KUA NEDOKÁŽETE ODFOTIŤ OBYČAJNÚ BEŽKYŇU TAK AKO JA, ABY JEJ BOLO VIDNO MIHALNICE? !!!!
(prečo to funguje len na psov a nie na ľudí? Lebo je to rozdiel. A ja som možné dôvody uviedol...)

-- 18. 1. 2016 07:30 --

ltokar píše:
kozakm píše:
ltokar píše:Takze na 600mm eq je tazke udrzat stredovy bod, lebo mister Ganec pri 14x zvacseni na 600mm eq ho na displayi neudrzi :D


Tady bych se Gance nebo kdo to původně vlastně napsal zastal, protože to fakt není taková *****...

Tak ano, nie je to easy ako kratke tele, ale Ganec to povodne pisal ...
Nie. pôvodne som písal to, že 300mm na FF nie je v nijakom prípade to isté ako 300mm na mFT.
Že reálna vzdialenosť v mm má len informačný a nie praktický význam, ten má až ekvivalentná.
A ako názornú ukážku som zvolil dôsledky u manuálneho ostrenia so zväčšením.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 18. 1. 2016 08:35

Ganče, od včera tě nikdo nepodpořil (váhavého trolla nepočítám). 8-P 8-P 8-P
Stojíš si na vedení?
Proč tady napadáš dalšího člověka, který prokazatelně problematice rozumí? Kolik ještě potřebuješ důkazů?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 1. 2016 08:56

Lotrandor píše:od včera tě nikdo nepodpořil
kozakm píše:Tady bych se Gance nebo kdo to původně vlastně napsal zastal
WTF???

Lotrandor píše:Proč tady napadáš dalšího člověka
Nenapadám (len nastavujem zrkadlov vašim vyjadreniam).
Vedieme ten najkonštrukčnejší dialóg, aký sa dá medzi "koalíciou" a "opozíciou" viesť.
Vždy si bol "ovca", keďže nedokážeš pochopiť názor menšiny?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 1. 2016 08:58

Ganec píše:
ltokar píše:Tak ano, nie je to easy ako kratke tele, ale Ganec to povodne pisal ...
Nie. pôvodne som písal to, že 300mm na FF nie je v nijakom prípade to isté ako 300mm na mFT.
Že reálna vzdialenosť v mm má len informačný a nie praktický význam, ten má až ekvivalentná.
A ako názornú ukážku som zvolil dôsledky u manuálneho ostrenia so zväčšením.


Ganec píše:To isté? :shock:
Skúšal si niekedy manuálne ostrenie na 600mm EQ? Lebo ja áno!
Je to niečo úplne iné ako u krátkych ohniskových vzdialeností: so zväčšením sa LiveView brutálne triasol aj keď som si myslel, že foťák je úplne bez pohybu.

Teda každý, kto tvrdí, že 300m na mFT je to isté ako (napr.) na FF, tak netuší o čom rozpráva:
na 600mm EQ sú kladené diametrálne vyššie nároky
(podobnú chybu už spravil FOE, keď porovnával 75-300 mFT s 70-200 na APS-C)


300mm eq na mFT je to iste ako 300mm eq na FF (pre ucely stabilizacie, DOF je samozrejme ina). Co je na tom tazke na pochopenie?
14x vyrez pri pouziti 30mm objektivu na m4/3 je kolko v prepocte ? 6000mm eq /rozhodne cez 2000mm to je/? A cudujes sa, ze sa ti triasol obraz ? :) Zda sa, ze stale nerozumies tym ohniskam :-) Mozes o tom napisat clanok ? :D

-- 18. 1. 2016 09:00 --

Ganec píše:Mám blbú povahu v tom, že dokážem všetko pochopiť a tak sa mi všetko zdá možné.

:tleskani :tleskani :tleskani .. tento problem vedia riesit taki pani v bielom plasti :D

-- 18. 1. 2016 09:02 --

Ganec píše:- prečo máte problém uznať, že aj kontrastné ostrenie ten pohyb dokáže sledovať?
(napriek tomu, že som tu uviedol dostatok dôkazov - a s relatívne starým foťákom - je tu ešte stále niekto presvedčený že sa to nedá)

Hehe, to mozes rozpravat holubom na streche, nestacilo ti, co som sem napisal, ze od f4 hore ten AFC nefunguje ? :) A tracking je pre smiech ? Dostatocne som sa o tom presvedcil :-)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 18. 1. 2016 09:05

Ganec: k tomu CDAF a sledovaniu a foteniu rychleho pohybu:

Je fajn,ked mas zo serie jednu dve snimky ostre, ale tu ide o to, ze ak fotis takuto akciu, povedzme na zakazku, tak mas s tym problem, pretoze potrebujes zachytit ten spravny moment, a nie jednu fotku zo serie. Teda potrebujes mat ostrych aspon 6-7 snimkov z 10. Aby si mohol jednu dve fotky (tie najlepsie) odovzdat. Uvadzam to ako priklad... chapeme sa?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 1. 2016 09:19

- prečo máte pocit, že to isté fázové ostrenie na bezzrkadlovkách by malo ostriť horšie?
Není to stejné - samostatný fázový senzor může mít buňky mnohanásobně větší, než ty, co jsou vmezeřeny do hlavního snímače. Problém je ten, že buňky pro fázové ostření na hlavním snímači oslepí ta místa na hlavním snímači, takže se musí šetřit plochou buněk určených pro detekci fáze - ty se nemůžou podílet na tvorbě obrazu, zatímco zvlášť snímač detekce fáze je celý věnován detekci fáze. A kromě toho předřazené čočky mohou udělat větší fázové rozdělení, jelikož jsou umístěné ve větší vzdálenosti od AF snímače. Na hlavním snímači je místo nich jen zastínění poloviny buňky, takže je to jen taková "jakoby" detekce fáze. Nikon sám na Nikon 1 píše, že na to musí být dost světla a já s tím mám osobní zkušenosti. Jakmile je horší světlo, přejde na detekci kontrastu.

- prečo máte problém uznať, že aj kontrastné ostrenie ten pohyb dokáže sledovať?
Velmi rychle ho zblbneš, protože musí jít pokus-omyl. Nemá 3D vidění!!!!!! Detekce fáze má 3D vidění, kontrastu NE!
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 1. 2016 10:19

FoE: ale ved Ganec pisal, ze fazove ostrenie chape :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 1. 2016 10:51

Ten už toho popísal mraky...
landov
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 1. 2016 11:41

Tak jsem dneska udělal dobrý skutek a zachránil v Mnichově před vyhozením téměř nepoužívaný Olympus EPL1 s 14-42. Sice to je asi jeden z prvních kousků, ale jeden kolega z práce ho koupil kdysi manželce a nějak jí to nechytlo, že je to prý moc velký a tak ležel kromě pár focení na skříni. No a teď přišel kolega s tím, že si na mě při úklidu vzpomněl, že fotim a že jestli by mi to třeba k něčem nebylo, že to jinak vyhodí, protože to ani jeho děti k ničemu nechtějí (děti prý fotí jen mobilem)... Tak sem udělal dobrý skutek a starý m43 zachránil. Stav uplně super, baterka žije, tak jen vymyslet co s ním...

Jinak pro zajímavost - němci kolem 50 let, 90% vyfotí iPhony a na dovolenou mají nějaký Leica compact, ale typ sem z něj nedostal, jen že je černý.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 1. 2016 11:45

Nastavovani zrcadla je jedna z nejobtiznejsich disciplin, to bych teda Gancovi radeji uznal to, ze je dobrej sportovni fotograf.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 18. 1. 2016 11:46

Á pozor, už se do toho tahá politika. A nastavování zrcadel od zarytého beznosorožcáře je přímo k popukání.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod golem2 18. 1. 2016 11:50

lukas_highenergy.cz píše: Stav uplně super, baterka žije, tak jen vymyslet co s ním...

Prvé čo ma napadlo prerobiť na IR. V Bratislave je šikula čo to prerába.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 18. 1. 2016 12:20

Chlapi, že Vás to ešte baví. Ja sa nudím kúpeľoch, ale aj tak je to nuda na druhú. Myšlienkové decko nepresvedčíte. Nikdy.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 18. 1. 2016 12:38

bob222: nechat ho šířit ty bludy mi nepřijde jako úplně dobrej nápad.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků