Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 10. 6. 2019 16:53

Výhodou Moravského Toskánska je, že je to blízko.

Nevýhodou je, že co do pohostinnosti, kvality služeb, jídla i vína je Moravské Toskánsko až na výjimky daleko slabší, alespoň v těch místech, kde jsme byli. Přesto jsme si to užili, dokonce i manželka, i nějaké vína jsme tam koupili.

Jinak k tomu postprocesu, předpokládám, že by vám více líbily úpravy tohoto typu:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chodec80 10. 6. 2019 17:23

Škoda, že tě tam průvodce nedržel ve chvíli, kdy se ty mraky rozestoupily a slunce s mrakama kreslily krajinu. Kolem 14h už bylo slunce zcela venku (u nás, asi 10-15 km tvého místa focení).

Co se týká služeb je to strašně rozdílné. Jsou vesnice, kde se o turistu "mohou přetrhnout" a místa, kde o nikoho cizího nestojí. Tak jako tak, ten kraj není turistická oblast a sezóna je tam hlavně kolem vinobraní.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 6. 2019 17:46

Průvodce měl velkou snahu mi všechno ukázat, já ale nejsem zvyklý na to fotografovat s někým, ten první den to nemělo ten správný řád, navzájem jsem se poznávali a ladili priority, já jsem si zvykal na jiný styl focení, než jaké normálně dělám, teprve ten druhý si to více "sedlo". Ono to celé bylo plné nečekaných událostí, babička si trochu zvrhla kotník, tak jsme jeli ještě do Prostějova jí trochu zaopatřit a nakoupit. Kolem poledne vypadalo počasí nic moc, šedá obloha.

Landov a spol: pokud byste chtěli si pohrát, tak tady je pár RAWů, nějaký potenciál to má, ale je na nich ale dost práce:

https://uloz.to/tam/_2McAwYjYtmJ8

chodec80: ty rozdíly ve službách byly opravdu velké, manželka málem vytáhla průkazku České obchodní inspekce :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chodec80 10. 6. 2019 18:21

Díky za ty RAW Pemare, trochu se divím, že se ti zdají fotky z D850 reálnější proti Sony. Ty RAW jsou strašně mdlé. Pokus z LR (moc v něm neumím, LR/PS kouzelníci snad ukážou víc).
PS: máš pěkně zaprasený senzor :-D

Obrázek
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 6. 2019 18:49

Tohle je decentní.Čekal jsem spíše něco v tomto směru:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 10. 6. 2019 19:39

Kuknem aj ja, ale až zajtra.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 11. 6. 2019 06:17

Nuz prikladam moje pokusy. Popravde, tazko sa mi z toho nieco robilo. Moj nazor je, ze bolo treba skor rano alebo neskor vecer...ale nebol som tam, neviem ake boli podmienky.
Obrázek

Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 11. 6. 2019 07:44

Souhlas, ten další den jsem odjížděli ve 4:15 a focení bylo úplně o něčem jiném.

Mimochodem, vidím, že se Vám všem líbí u krajiny spíše ty hodně saturované barvy, pro mne je maximum, co dal chodec80.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 11. 6. 2019 07:59

Zde bych se barev určitě vzdal a pokusil se to konkrétními úpravami zachránit v BW režimu.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 11. 6. 2019 08:30

Něco na tom je, ta fotka, kterou jste si vybrali k úpravám, se mi upravuje obtížně, zkoušel jsem to stylizovat do zamlženého odpoledne, ale je to takové ploché a fádni, ale ta přesaturovaná verze se mi líbí ještě míň. BW verze stojí určitě za úvahu, ty barvy se ladí obtížně:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 11. 6. 2019 09:02

Tak v BW mi to osobne sedi naozaj viac
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 11. 6. 2019 09:55

No , ako sa u nás hovorí, z houna bič neupletieš, tá vyšisovaná obloha tam proste je, ale to BW to asi rieši najlepšie.
(Aj keď som bol s Chelom blahej pamäti vždy odporca záchrany foto prevodom do BW :D)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 11. 6. 2019 10:41

Já jsem si všiml, že hodně fotografií z Moravského Toskánska má takový ořez, že tam obloha prakticky není.

Pak to může vypadat třeba takhle:

Obrázek

Laděno do teplých barev.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 6. 2019 11:06

Pekne prostredie je to, s mojim najdlhsim 85mm objektivom by som sa tam asi neuzivil :D
Ta ciernobiela v podani landova vyzera zaujimavo.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 6. 2019 11:11

Ta obloha je fakt smůla, určitě stojí za to ji co nejvíc eliminovat.

Jen se mi zdá, že ten ořez je trochu matoucí - je tak nějak moc blízko k původnímu horizontu, není poznat, že je to detail.

To B&W je podle mě dobrý, když zapomeneme na poučky :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků