Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 7. 2019 05:15

Ja som na SIAFe doteraz nebol, ale mozno je cas sa zastavit. Uvidim ako mi to vyjde :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 7. 2019 07:23

Ganec píše:Podľa Sony prezentácie by sa tohto roku už malo predať viac MILC ako DSLR :-))

.. hoci podľa CIPA štatistík to zatiaľ na to nevyzerá :-l
Tak už viem prečo mi to nesedelo...

Konečne som si včera našiel čas pozrieť si polhodinovú prezentáciu z https://alphauniverse.com/live/
- v nej je na tom konkrétnom slajde použité slovo "amount"
-> čo sa dá preložiť ako "množstvo" (čo by naznačovalo "kusy") .. ale aj ako "suma"
Obrázek
- neskôr ale prezentovali, že Sony je už 20 mesiacov #1 medzi bezzrkadlovkami a medzi FF ILC
-> tam už spomínajú až dve merítka: "amount and units"
Obrázek
=> takže tam riešili podiel ILC trhu v peňažnej sume predajov (hodnota "Shipments/Yen" v CIPA štatistikách), nie v kusoch

A tam to už sedí .. v roku 2018 to bolo:
- DSLR = 297,302,453
- MILC = 272,447,331
=> teda približne 48%

No a ten posledný stĺpec sú údaje za pol roka 2019, Citujem z času 6.20:
"in the first half of the 2019, more than 60% of the market has been occupied by mirrorless"


Aj tam to plus mínus sedí .. v prvých 5 mesiacoch 2019 to podľa CIPA bolo:
- DSLR = 74,586,968
- MILC = 107,879,945
=> teda 59.1%
.. z toho ale vyplýva, že 6-ty mesiac (z ktorého CIPA ešte nedodala dáta) bol pre MILC ešte úspešnejší ako doterajšie ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 20. 7. 2019 08:33

Bodejť by nevedli, když jsou nejdražší (kromě hazlbladu). ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 20. 7. 2019 09:34

Nekrmit trolla, pls !

Dnes som bol pofotit Europsky pohar vo VL za vlekom, mal som D500+300/4PF. Fotenie sportu je s D500 uplne ina kava ako so Z6. Af drzi ako pribity, ziadne lagy EVF...uzival som si to :-)
Obrázek Obrázek

Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod al.vlado 20. 7. 2019 11:48

Toto asi este nejaky ten piatok ostane domenou dedikovanych AF modulov pracujucich na detekcii fazoveho posunu. Ale ten EVF, ze to este stale nezvlada ..... hmmm.
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 7. 2019 12:56

landov píše:Af drzi ako pribity, ziadne lagy EVF
Tak zase .. na záberoch čo si pridal sa moc ani namáhať nemusel :oops:
(napríklad na tom prvom zábere si mal asi 8 metrovú DOF)

al.vlado píše:Ale ten EVF, ze to este stale nezvlada ..... hmmm.
Podľa mňa to skôr nezvláda ladov 8-P

Dnešné foťáky majú EVF lag 0.005 sekundy.
Ak by ho niekto fakt dokázal registrovať .. dokonca keby mu to až tak moc vadilo => tak to by musel byť superman.
Ak by to ale superman skutočne bol => tak by mu zrejme viac vadilo, že sa mu obraz počas sklápania zrkadla nakláňa a potom zmizne úplne :eh

Teda landov si buď nevie správne nastaviť foťák .. napr. si nevypol náhľad výsledného záberu .. alebo čosi podobné ^^
.. alebo proste len kecá :twisted:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 20. 7. 2019 13:26

Já ten rozdíl zatím také vidím a nechám se překvapit, o kolik se zlepší Sony A9II a CSC Nikon D5. Ohledně AF u CSC jsem mírný optimista, ohledně zlepšení EVF to vidím černě, asi to dopadne jako s displeji u televizí nebo notebooků.

Dost lidí se ale podle mne smíří s tím, jak to funguje a řešit to nebudou.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 7. 2019 13:49

pemar píše:Já ten rozdíl zatím také vidím
Čo konkrétne vidíš?
Že sa reálny dej udial o 0.005 sekundy neskôr ako v skutočnosti? :shock:

Veď pri fotení to nemáš ako vnímať, keď to nemáš s čím porovnať...

To je ako keď sleduješ hokej cez internet (ktoré dokáže byť až pár sekúnd oneskorené):
- ak ti to kvôli slabému pripojeniu nezamŕza, tak proste žiadne oneskorenie nevnímaš 8-)
- až kým sused - ktorý má normálnu telku - nezakričí "gól!", hoci tebe sa hráč ešte len pripravuje k strele... :hmm:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 7. 2019 14:13

pemar píše:Já ten rozdíl zatím také vidím a nechám se překvapit, o kolik se zlepší Sony A9II a CSC Nikon D5. Ohledně AF u CSC jsem mírný optimista, ohledně zlepšení EVF to vidím černě, asi to dopadne jako s displeji u televizí nebo notebooků.

Dost lidí se ale podle mne smíří s tím, jak to funguje a řešit to nebudou.


AF u CSC by som sa nebal, ten sa zlepsuje a zlepsovat bude a nemyslim si, ze by dnes bol limitom. V niecom moze mierne zaostavat, v niecom moze mat navrch.

S EVF je to ale horsie, tie sa budu vylepsovat pomaly. Sice stupne rozlisenie, mozno frekvencia a velkost, ale OVF to nebude este dlho.
Ale DSLR to na trhu neudrzi, ludia sa s tym zmieria a povedzme si otvorene, tak hrozne to nie je :)

S tou D500 by som si niekedy zafotil :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 20. 7. 2019 14:31

Fidko:

Akože hrozné to nie je, dá sa s tým, ale s d500 je to komfortnejšie bez debaty.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 7. 2019 15:02

Ja viem,mne EVF tiez vadi. Jedna vec je, ze pocitovo je tam delay, obcas to expoziciu zobrazuje blbo a tiez mi vadi nizky DR pokles kontrastu pocas slnecneho dna. Farby su ulet, ale z praktickeho hladiska nevadia.

Zase sa mi paci zebra a moznost zvacsenia.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 20. 7. 2019 16:37

No a ešte, že v slabšom svetle /šere to ukazuje ako za bieleho dňa to je pre mňa totálny fail. Keď je scéna tmavá, tak nemám záujem vidieť to ináč. To sú ale tie moje zlé zrkadlovkove návyky.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 20. 7. 2019 16:55

Pro mne byla lákavá u bezzcadlovek možnost focus peakingu a zvětšování, kdyby to fungovalo podle mých představ, byla by třeba Z7 ideální tělo pro nějaký ten Otus (kromě proporcí). Když jsem to ale zkoušel, tak focus peaking k mému překvapení u Z7 (a u Z6 mimochodem také) fungoval méně přesně, než u D850 a zvětšení pomáhalo méně, než když jsem měl u D7100 nasazený nástavec na LCD displej. Jinak u zrcadlovek jsem ty Otusy vzdal, práce se Sigmou Art je na zrcadlovce o hodně pohodlnější a Z7 mne nepřesvědčila, že by se s bezzcadlovkou focení s Otusem opravdu nebo jiným MF sklem (zejména delším) významně ulehčilo. Možná přijde nějaký firmware, ...
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 20. 7. 2019 17:44

Nekrmiť! To je fakt taký problém ignorovať???
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 7. 2019 18:27

Docela zajímavý komentář:

https://froknowsphoto.com/sonya7r4dng/
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků