Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 8. 2018 09:55

A k té výdrži u CsC a DSLR. Výdrž je silně závislá na způsobu focení. Nesnáším seriové focení s rychlými sekvencemi. Když je použiju na D750, pak obvykle jen režim 3sn/s. Nejsem "hovado", abych kropil momentky kulometem a pak se kasal, že mi foťák vydrží x tisíc a ještě půlka baterky zbývá. Fotím s rozvahou, koukám do hledáčku a mačkám pokud možno v nejlepší okamžik. Mám pak daleko méně fotek za stejnou dobu focení a nejsou všechny stejný, tudíž nejsem u PC *****ý, že to musím třídit. Rozdíl mezi mojí DSLR a CsC je v tom, že když mi DSLR ukazuje 50 % kapacity baterie, tak to znamená 50 % kapacity baterie a mám klidně ještě měsíc čas, než budu potřebovat nabíječku. U CsC vyrazím s plnou jeden den a na začátku druhého dne pořád ukazuje plnou a v půlce focení začne blikat červená prázdná baterka.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 15. 8. 2018 09:57

U mé Fujiny se živnostnost na jedno nabití pohybuje mezi 30 až 1200 snímky :) Každopádně to je něco co je u zrcadlovek prostě lepší, u Canonu jsem vůbec neřešil nějaké vypínání a zapínání foťáku, byl zaplý pořád.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 8. 2018 09:57

Ale už to neřeším, protože kdybych se měl rozčilovat kvůli každé takové věci, nic jiného bych nedělal.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 15. 8. 2018 10:35

Když jsem s digi začínal, bylo to 50 fotek na 4 nabíjecí NiMH tužkovky. Všechno následné už bylo jen lepší, současných 300-600 fotek na jednu baterku (Oly M1 II) mi bohatě stačí). Výchozí bod mám těch 50.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 15. 8. 2018 10:45

Myslím, že výdrž batérie je dnes naozaj marginálny problém, trápiť môže len človeka, čo ide na mesiac do tundry v zadnom Mongolsku a plánuje stále fotiť.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 15. 8. 2018 10:46

A Fuji, Olympus a Panasonic zapracuje na baterce tak jako Sony v posledni generaci, tak myslim, ze tato vytka pozbyde smyslu smerem k vydrzi.
Ja jsem se jeste nedostal pod 1200. Uz ani nevypinam ten fotak.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 8. 2018 10:51

Ja som fotak vypinat zacal vdaka comu som konecne ocenil on/off okolo spuste. Dovtedy som nevedel preco z toho niekto robi taku vedu :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 15. 8. 2018 10:51

V praxi mě výdrž baterky nijak netrápí. Mám jich asi 5, k tomu mám miniaturní USB nabíječku která nic neváží a pořád nosím powerbanku. Takže není problém fotit a průběžně nabíjet vybité baterky. S tím co mám bych vydržetl cca 3-4 dny nonstop focení...tedy vydržel by to foťák, já už asi ne :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 15. 8. 2018 10:57

Powerbanku taky nosim v brasne. Kdyz nefotim, tak se muze nabijet mezitim a nemusim hledat nabijecku na 220V a nemusim ani nosit nekolik baterek. Tohle mi prijde na druhou stranu jako vyhoda oproti DSLR. Kde clovek musi mit chtit nechtit 220v zasuvku nebo dalsi baterku.

Mezitim...

EISA CAMERA OF THE YEAR 2018-2019: α7 III
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 15. 8. 2018 11:29

A nezkracuje to životnost baterek, když se nenechají dostatečně vybít a na jeden zátah nabít?
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rammstein 15. 8. 2018 11:46

Li-ion vydrží leccos.
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 15. 8. 2018 11:57

Zalezi jeslti mas origo nebo noname baterku s nejakym brandingem z ciny. Ty byvaji casto jednodussi v elektronice a pak se ta zivotnost zkrati, pouzivaji taky menne kvalitni clanky.

Dulezitejsi je pocet nabijecich cyklu, Li-on vydrzi celkem leccos a nema tak strasny "pametovy efekt" jako NiCd baterky.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 8. 2018 12:02

Vícero značek zaplatilo spolku EISA dobře. :D
https://www.eisa.eu/awards/photography/?lang=cs
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 15. 8. 2018 12:04

A neni to jedno? Marketingove to fungovat bude, normalni spotrebitel o tom nema ani potuchu jak to funguje a to se vsem hodi.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 15. 8. 2018 12:12

wikxzen píše:Vícero značek zaplatilo spolku EISA dobře. :D
https://www.eisa.eu/awards/photography/?lang=cs


Chybí tam snad jen Olympus.
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků