Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod metatron 1. 9. 2015 22:13

Puntík píše:
metatron píše:Puntik, Ganec... odkazujete tu na testy vsade na webe, na vselijake skore... ale ze by ste sa pokusili aspon trochu o fotku podporujucu vase teorie to nie.....
Ad Pentax, ano ma trap focus, co je iste super vec... ale so Samym 85-kou, na plnu dieru fotit manualne protipohyb uz len pri 1-2 fps. by som si fakt pozrel... seriozne.

Nevím o čem píšeš, zamysli se ještě jednou. Na žádné testy ani score nepoukazuji a to, co na svých stránkách píše mara42 si pročti ještě jednou. Je tam uveden Samyang 85/1,4 na plnou díru. Sám občas fotívám MF 55/1,2 bez potíží. ;-) :-))

Zdravím


Prepac, tym odkazovanim som myslel na Ganca.
Takze ty fotis akcny pohyb na f1,2 s manualnym ostrenim? To vazne ?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2015 22:15

metatron píše:ze by ste sa pokusili aspon trochu o fotku podporujucu vase teorie to nie.....
moje dôkazy sú na gancovkách
(o AF-S + MF som písal, že preverím až niekedy na tréningu, no ešte nie je sezóna)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 1. 9. 2015 22:37

metatron píše:Prepac, tym odkazovanim som myslel na Ganca. Takze ty fotis akcny pohyb na f1,2 s manualnym ostrenim? To vazne ?

Ne, ale byl jsem příjemně překvapen, že se našel někdo, kdo to dokázal. Na rozdíl od spousty jiných, kteří tvrdí, že to dokázat nejde.
Jinak s tím 55/1,2 fotím systémem zádržné spouště běžně, nikoliv prostřednictvím pidihledáčku APS-C přistroje. Vlastně s každým MF objektivem, je to celkem dost spolehlivé a rychlé, na rozdíl od pootáčení ostřícího kroužku sem a tam. A není to jen moje zkušenost. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 9. 2015 22:49

Demagog exceluje :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 2. 9. 2015 00:07

MT: "Jojo, už vidím bílou hvězdu na jeho pancíři..."
Skvělé, to sedí dokonale!!!!! Ganec to vezme dílcovou metodou a jaká byla sova? :-D V nejhorším jí umlátí lavičkou a pak ji zaostří v pohodě.

-- 2. 9. 2015 01:10 --

Ganec píše:
FotoABC píše:vzhledem k tomu, že jsem s OM-D nebyl schopen udělat slušnou sérii, zkoušel jsem to tak dlouho, až produkce skončila
Inými slovami: nevieš fotiť ;-)

Keby si čítal moje články pozorne, vedel by si, že fotenie pohybu bezzrkadlovkou je iné a treba si ho najprv natrénovať.


Už vím!!! Při focení bezzrcátkem musí být ta sova vycpaná!!!
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 9. 2015 07:45

Bravo chlapi, dovalil som sa z Viedne a je čo čítať. Idem to prelúskať.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod talin 2. 9. 2015 21:09

dadajax píše:Tak mě zase bezzrcadlovka zklamala. Fotil jsem akty na kopci a pohoda,
Obrázek
https://instagram.com/p/7Gde35gzYG/

Dadajax: fotka by byla dobrá, kdyby jsi tu atmosféru nezabil bleskem. Tím si to fakt poslal do kytek. Sorry, ale ty nohy jsou úplně hrozně osvícené bleskem. Myslím, že Fuji to dovede podstatně líp :-)
talin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 3. 9. 2015 05:42

talin: až na takový malý detail, že blesk byl asi 15m za mými zády. Hluboko v batohu :)

Tohle je jen denní světlo, blesk ani odrazku jsem nepoužil.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 3. 9. 2015 06:28

Dadajax: takhle zas Talin vypadal strašně hustě. Chvilku :) :) :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 3. 9. 2015 06:30

Niekto sa odkope hneď, niekto za chvilku... ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kamik99 3. 9. 2015 07:09

A nebyla bouřka? Že by ti tu atmosféru "zabil" blesk přírodní? :-D
kamik99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 3. 9. 2015 07:40

Talin to opravi, ze atmosferu zabily dve bylinky v popredi. Celkove je to prijemny, akorat nedam mentalne momentalne ten duraz na holene a ne na oblicej. Ortopedie s doktorkou Cenkovou preferuje dlouhe kosti, ja oblicej. Ja vim, ze to autori takto zasadne chteji a jsem minorita, ale jsem stara skola.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 3. 9. 2015 07:57

Radku dočkáš se, v zásobě mám i snímek kde je důraz na obličej a slečna krásně kouká do objektivu :) Jen mám před sebou ještě cca 20 portrétů ke kompletní úpravě a retuši, než se dostanu k tady těm aktům :(
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 3. 9. 2015 09:39

Já v tomhle sdílím názor Zacka Ariase a v tomto případě bych ho parafrázoval, "nahých holek v lese už svět viděl dost." Ale jestli platí, tak už držim pant. :)

-- 3. 9. 2015 10:40 --

a aby nevznukl nesprávný dojem, mě ta fotka přijde v pohodě, když už akt, tak tohle je za mě OK, nohy mi nevaděj, ale platí, že správně poskládat ženskou na obrázku umí jen pár lidí na světě.

-- 3. 9. 2015 10:41 --

Tuším to pro změnu kdysi řekl Radek71.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 3. 9. 2015 09:51

No to jsem rekl, ale myslel jsem celou postavu, toto je trochu min narocny, nic mi tam ohledne koncetin, speku, kolen a loktu, nevadi. Jenom jak ji nekdo pomoci supercerne odrazky vrhl stin na nejdulezijsi misto. A druha vec, proc sedi frndou ve studene vode. Nebo na kameni, mam stary TN panel.
Ale jinak to klidna fotka, nema z toho osypku jako kdyz nekdo necha viset pupek nebo to nafoti tak, ze neni videt jedna ruka a vypada to jako invalidovna.

-- 3. 9. 2015 10:58 --

Z zen v lese od Tona Stana jsem byl nervozni uz pred 20ti lety, kdy jsem byl fyzicky na vystave. Prvni fotka ve velkem formatu jako dobry, bile pomoukovana zenska v rozvalene trave, uchvatny. Ale von tam tech fotek mel asi 20. Pred parezem, za kerem, u stromu, za stromem.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků