Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 9. 7. 2019 06:11

Najprv som pred kupou uvazoval o T/S (prave z tebou uvedenych dovodov), ale skusenosti ludi, co fotli s T/S a aj N 200-500 boli jednoznacne na strane N - opticka kvalita. A naozaj, toto sklo je na 5,6 ostre v celom rozsahu bez kompromisov.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 7. 2019 06:19

Ano, to som pocul. Navyse nie je ani extra drahe, ale 2.5kg je uz fakt celkom dost.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 7. 2019 06:46

Ten Nikon 500/5.6 PF váží pod 1.5 kilogramu a rozměry má cca jako 70-200/2.8.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 7. 2019 07:08

No 500/5.6 PF je samozrejme inde, ale cena uz je pomerne vysoka. 200-500 mi z pohladu ceny a vykonu pride ako skvele sklo, len tie rozmery su trochu inde. Ale zase vlacit to po ZOO by ma asi neobtazovalo.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 7. 2019 07:33

Já jsem viděl po zoo lidi vláčet i Canon 400/2.8 nebo Sigmu 500/4, na řemenu nebo s monopodem se to dá. Když je ale horko jako teď v létě, tak je to oproti 300/4 nebo 500/5.6 velký rozdíl, ty velké skla a těžká jsou pak docela opruz.

Cena 500/5.6 je hluboko pod Sigmou 500/4, aspoň u nás. Oproti T/S nebo i Nikonu 200-500/5.6 je sice na více, než dvojnásobku, ale vzhledem k poměru hmotnost/velikost/výkon mi přijde celkem férová. Horší je to, že si na prodejně člověk nemůže objektiv vyzkoušet, musí věřit recenzím a zkušenostem jiných, což je třeba pro mne problém, já jsem vůči tomu relativně nedůvěřivý.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 7. 2019 07:41

Ono samozrejme 4000eur za 500 f5.6 na FF vzhladom k velkosti a hmotnosti nie je zla cena, ale pre mna na hobby fotenie uz je to dost. To by som uz asi radsej povlacil to 1kg navyse a tesil sa z vacsej flexibility (zoom).
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 9. 7. 2019 13:49

bob222 píše:
Dolgor píše:Vydat objektiv není totéž jako mít ho skladem v dostatečném množství.

...To je známé, že Canon má na velkých událostech nejlepší servis, ale většina focení se odehrává na menších akcích a tam je pak důležité, co si fotografové můžou reálně koupit (cena, dostupnost). Canon měl dlouhá léta o něco nižší ceny než Nikon a i jeho výrobní kapacity na optiku jsou vyšší. Sony podle všeho svými výrobními kapacitami na objektivy zaostává i za Nikonem a lepí to nasmlouvanými výrobami jinde. Když dá přednost jednomu segmentu, bude to bolet jiný.


Tak minimálne u sony to sedí jak zadnice na noční hrnec. U APSC super telá, ale optika, bieda utrpenie, dodnes nie je žiadny základný 2,8 zoom, dlhé zoomy tiež aby pohľadal.
Tlačia FF, kde už to vypadá fakt slušne (samozrejme s plnou peňaženkou, ale to je všade) a na APSC kálí bílý tesák.


Tak APS-C asi nakonec zustane prevazne na Fuji a Pentaxu. Letos vydali DA* 11-18/2,8 a včera update rybiny 10-17 (porad krasnych cca 300g) ... I kdyz mam trochu obavy, ze hnaci motor tohoto byl trochu jinde, kdyz ihned po oznameni techto objektivu demonstrovali, jak je pouzit na FF :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 7. 2019 14:22

Podľa diskusie ku článku Nikon prý "zařízne" třetinu svých DSLR ve prospěch CSC by sa výroba lacných DSLR mohla aj zrušiť:
Od vydání full frame CSC od Nikonu a Canonu jde o zcela očekávanou záležitost. Začne se ukončovat výroba těch nejlevnějších modelů DSLR ­- to je ze stejného důvodu, proč se ukončila výroba řady kompaktů ­- nízká cena a tedy nízká marže, takže jakmile klesne prodej pod určitou mez, tak se výroba daných typů jednoduše zařízne jako něco, co už pro ně není atraktivní vyrábět.

Čo ak tá hranica už nastala (alebo aspoň pre Nikon) a niektoré APS-C DSLR sa už neoplatí ani len vyrábať? :--

Podľa májových CIPA štatistík sa DSLR síce ešte stále predávajú viac ako MILC..
.. ale príjem z nich je oproti minulému roku (stĺpec 3)* je za máj a 4)* za 5 mesiacov roka) asi len polovičný (len okolo 56%).
Naproti tomu, MILC zarábajú asi toľko ako pred rokom (mierne to stúpa, hlavne v máji to bolo až o 20% viac).

Aj rozdiel medzi "production" a "shipment" je u MILC výraznejší:
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 9. 7. 2019 14:40

Kdyby Fujifilm většinu své R&D kapacity "nepumpoval" do vývoje drahého a náročného GFX systému, hlavně GFX100 byl téměř nad jejich síly, a přesto setrvalo jen v APS-C systému, tak nejspíše tento systém by byl dnes mnohem pestřejší z hlediska fotoaparátů či komplexnější z pohledu objektivů. Tak jsem zvědavý jak se to znovu rozhýbe v dalších dvou třech letech v X systému.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 9. 7. 2019 14:47

wikxzen: no ja myslim, ze u stredoformatu se jim to casem vrati ;-) Tam je ta uspora mista neskutecna, i v porovnani treba s FF Panasem.

Ja mel vcera poprve v ruce X-T30 ... no ... no porad to neni cesta pro me a jsem rad za KP.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 9. 7. 2019 15:23

cport: ten GFX100 jim dává zabrat i teď, poptávka je údajně mnohem větší než ve Fujifilmu čekali. GFX50R model byl taky zpočátku mnohem žádanější než GFX50S v době uvedení v roce 2016.

X-T20/30 mi taky moc nesedí. Narozdíl třeba od X-H1. Tam je to pro mé pracky super. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 9. 7. 2019 15:54

X-H1 jsem v ruce nedrzel, ale jinak souhlas. Pod X-T? by to pro me u Fuji moc nebylo, X-T30 uz byla relativne svizna, ale ten hledacek byl maly. Nepolepsil bych si, jen pohorsil.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 7. 2019 16:39

X-H1 sa aj mne hrozne pozdava. Asi by som mu dal prednost aj pred X-T3.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 9. 7. 2019 17:48

Ten hledáček v X-T30 jsem v obchodě vnímal subjektivně dokonce i jako horší než je v jeho předchůdci X-T20, který máme v rodině. Ale může hrát roli, že byl nastaven "defaultně", leč jsem si z hlavy pamatoval základní korekce z X-T20, které jsem si v obchodě přenastavil na X-T30. Četl jsem domněnku, že Fuji rozdíl hledáčků mezi modely X-T30 a X-T3 záměrně ještě více prohloubil v neprospěch X-T30. Což se nedá tak jednoznačně tvrdit mezi X-T2 a X-T20. Ale je to spekulace. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 9. 7. 2019 22:31

O tomto zvyrazneni rozdilu jsem neslysel, ale mozne to je. Me tedy drive neoslovil ani hledacek X-T20. Ale neslo jen o hledacek, treba zpracovani rolleru bylo takove neslane nemastne, predni roller byl tak divne zapusteny, clovek kolikrat nevedel, jestli se to pootocilo a nebo ne ... no bylo toho vic. A ja si uz vzpomnel, proc jsem vlastne X-H1 ani neuvazoval vyzkouset. To telo uz je na muj vkus dost velke ... to jsem si uz mohl nechat K-1.
cport
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků