Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 10. 2016 21:58

Všichni jsou unaveni, takhle těch 2000 nebude. Chce to nové kontroverzní téma, připomenout staré křivdy. Třeba tu o profesionálním systému 4/3, který ze dne na den skončil, a nikomu to neřekli. Je takové chování výrobce profesionální? Nebude se to opakovat? Naučí se tomu i jiní?

bob222, před nějakou dobou tu prošly odkazy na chlapíka s 4/3 E-M3/5 a f/2 Zuiky, který s tím fotil svatby a měl to pěkný. Moc takových ale asi nebude. Chtělo by to víc f/1,2 objektivů a ne moc drahých. S Fuji a jejich skly je určitě jednodušší se trefit lidem do vkusu.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 13. 10. 2016 22:29

Copak křivdy, ale na podzim 2013 se fujisti těšili, jak na jaře 2014 bude fulfrejm X200 a to bude teprve vončo.
FF a několik špičkových pevných skel.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 13. 10. 2016 22:53

No a na podzim 2016 je GFX a je to bayer
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 10. 2016 22:55

Obrázek

:))
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 10. 2016 00:03

Anarki3 píše:z ruky, wild na lúke este - keby ťa to zaujímalo
No mňa zaujímajú hlavne tie technické detaily okolo:
- Fotil si to foťákom?
- Použil si potom počítač?
- To je mravec?
- Dal si si potom exotickú večeru a zapil si to nejakým značkovým vínkom?
Rozprávaj a preháňaj... už som fakt nedočkavý...

Exif vôbec nie je potrebný: veď z fotky samotnej hneď vidno, že bola fotené zrkadlovkou s obrovským APS-C snímačom a navyše s parametrami, ktoré sa na pidičipoch vôbec nedajú nastaviť! Dokonca tá fotka odpovedá aj na otázku z názvu diskusie .. len škoda, že som nefotograf a tak tej odpovedi nemôžem porozumieť. No nevadí, veď mi to za tých 246 strán vysvetlíte...

PS: vedel by si odfotiť aj klávesnicu? Ale tak, aby pár tlačítok bolo ostrých a ostatné už boli rozmazané!
To by som si fakt rád pozrel...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 14. 10. 2016 04:17

Vy jste jeste nepochopili ze mala DoF je nevyhoda, Ganec tajne slinta nad Pentax Q systemem.
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 10. 2016 04:40

Mne sa páči ten level, keď Ganec začne niekoho úkolovať.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Anarki3 14. 10. 2016 06:40

[quote="Ganec"]

Exif vôbec nie je potrebný: veď z fotky samotnej hneď vidno, že bola fotené zrkadlovkou s obrovským APS-C snímačom a navyše s parametrami, ktoré sa na pidičipoch vôbec nedajú nastaviť! [quote]

Som rád, že si prišiel nato - že Exif je tebe nanič!
zmenšovaním prišlo o veľa detailov, ale nevadí ved aj ty odfot mravca tým pidipidičipom od olympusu :mrgreen: zmenši pre web a prilep to tu, takto sa nemá zmysel baviť, kedže nemaš fotku ani letiaceho vtáčika ani mravčeka :hm
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 10. 2016 06:45

Ricci7 píše:Itokar: to se vcelku pleteš. Zkresluje spíše FF. Hlavně na širokých ohniscích.

Ak porovnavas klasicke skreslenie, tak mas ciastocne pravdu, ale len preto, ze m4/3 vyznamne "opravuje" obraz pri vystupe do JPG, APSC a FF nie (ak nezapnes tuto moznost). Cize treba porovnavat nekorigovany RAW, potom sa budes cudovat, co z toho lezie na m4/3, alebo vsak si staci pozriet testy na photozone.de
Ale ja pisem o skresleni hlav, kedy na krajoch vznikaju sisate makovice a to je znamy jav, ktory je tym horsi, cim kratsie ohnisko mas. A korekcia je sice mozna, ale obtiazna a nie vo fotaku. A to je problem, pretoze m4/3 Olympus 17/f1.8 je skvela vecicka do interieru, len nesmies fotit skupinovy portret :) .. 12tka neviem, nemal som v ruke.
A m4/3 profi system byt moze, co by nemohol. To je otazka vyuzitia .. aj FZ1000 moze byt v profi nasadeni.

-- 14. 10. 2016 07:47 --

Anarki3: ale ma tu fotku bezkyne, kde je vidno mihalnice .. a to nemas :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 10. 2016 07:09

2 Itokar
Taká zvedavá otázka, tými aparátmi čo máš v profile všetkými fotíš alebo to máš genézu všetkého čo si kedy mal? :hm
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Anarki3 14. 10. 2016 07:16

ltokar píše:
Anarki3: ale ma tu fotku bezkyne, kde je vidno mihalnice .. a to nemas :D


Jaj no to máš pravdu. ...lebo ked sa tu stale tým oháňal a ja som to nevidel som si myslel, že to bude nejaká paradna fotka a to hroza preostrena a ta bežkiňa mu dala isto aj facku za taký cvak ch
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 10. 2016 07:40

Ganec má smůlu, že když výjimečně použije ironii, tak to málokdo pozná.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 10. 2016 07:54

Sisate hlavy je moje trauma. Mel jsem rad siroka ohniska a prenasal jsem to i na lidi. Je priznacny, ze clovek kdyz nekomunikuje a neprezentuje vysledky a nema feedback, tak to sam nepozna. Poprve jsem vystavoval nekde fotky z Rumunska a fotil asi takto nasirko a SCHVALNE JSEM CEKAL, az mi prijdou na kraj, protoze jednak si mysleli, ze uz nefotim a byli prirozeni a jednak se mi to libilo. A pak mi kdosi rekl "tady ta baba ma hlavu jak znak tureckyho cervenyho krize, co jsi s tim delal"? A v tom okamziku jsem to uvidel a smazal z webu asi 150 fotek. O 10 let pozdeji jsem fotil baby 35mm z 1m a nevidel ty obrovsky nosy, furt jsem resil sviceni, kompozici apod. Pak mi jedna baba rekla, ze se sama sobe nelibi ze ma velkej frnak a v ty sekunde to stejne jako v tom Rumunsku. Tak jsem zavrel kram, koupil si motylka a peprovy sprej a radeji vymaham pohledavky.
Obrázek
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 14. 10. 2016 08:11

V devadesátkách se jezdil Banát a Prachovské skály, teď se jezdí Island a jv. Asie.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 10. 2016 08:17

Melancholický Trol píše:Copak křivdy, ale na podzim 2013 se fujisti těšili, jak na jaře 2014 bude fulfrejm X200 a to bude teprve vončo.
FF a několik špičkových pevných skel.


V tom je výhoda mít Sony FE systém. Tam to Sony od začátku buduje všechno tak nelogicky, že už snad nikdo ani nic vážně neočekává a prostě když něco přijde, tak to je.... Takže máme asi 7 typů FF těl v několika generacich a neskutečný díry v zasklení kompenzovaný na druhý starně tím, že stejné ohnisko je ve třech verzích. Tam už ani člověk křivdu cítit nemůže :-D

Btw. křivdu bych možná cítil jako majitel první generace kompaktu Sony R100, kde během následujích 2 let vydali 5 generací...

-- 14. 10. 2016 09:22 --

PavlinaH píše:Tak když vezmeme ten objektiv co zmiňuješ, určitě není tak ostrý jako Olympus 12 40.

http://www.imaging-resource.com/lenses/ ... sm/review/


http://www.imaging-resource.com/lenses/ ... ed/review/

Vím, že to leckoho naštve, ale aspoň nebude nuda. Najděte mi ostřejší základní zoom, než má Oly. Pak se můžeme bavit o ostrosti.


Já netvrdim, že je ten Canon 24-70/4 ostřejší, já tvrdim, že srovnání se starym 17-40 na 6D nedává smysl. 24-70/4 by smysl dávalo větší. Jinak ať máme stejný výsledný obraz, tak by to ještě chtělo porovnávat ten Olympus na 2.8 a Canon na 5.6 - rozdíl v expozici hravě vykompenzuje vyšší ISO u FF a co zajímá fotografa je stejně výsledný obraz.

Btw. ostrost je jen jeden z parametrů - tohle chce srovnávat komplexně (ostrost, bokeh, zkreslení, aberace). Co by pak vyšlo lépe netuším. Ani jedno ze skel O / C kupovat nechci, tak sem to nestudoval.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků