Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kosajsk 25. 8. 2015 12:05

[quote="Ganec".......
Suma sumárum: všetko čo má mechanické súčasti sa kazí.
Zrkadlovky sú najnáročnejšie na mechanickú dokonalosť a je veľká pravdepodobnosť, že keď niekto niečo v bazári predáva, že je to práve kvôli mechanickým problémom.
....

[/quote]

Hlasuji pro Gancovinu týdne.

Dát dohromady 2 nesouvisející výroky a vyvozovat z nich všeobecný závěr, to je opravdu vrchol logiky. Elektronika se také kazí a jestli Ti doma běží lednička 30 let aniž bys musel vyměnit termostat (elektronika) nebo kompresor (mechanika) tak jsi šťastný člověk, který může do světa trousit, ledničky se neporouchávají protože chlazení je spolehlivější než ohřev.

Náročnost (nákladnost) výroby je něco jiného, tedy může být mechanická součástka vysoce spolehlivá s dlouhou životností, stejně tak může být elektronická součástka vysoce nespolehlivý šmejd. Kontrolní otázka: Jaké závady převažují u moderních automobilů:
a) mechanické závady
b) závady na elektronice

bé je správně
kosajsk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 8. 2015 12:06

...to ta mechanicka ovsem nesmi zustal zasekla "dole". Drobny detail^^
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 25. 8. 2015 12:48

Ta elektronicka znamená, že to zvládá lepší synco čas s bleskem? To je třeba něco (spolu s pětiosou stabilizací v těle), kdy bych začal přemýšlet na upgradem A7 za nějaký novější model (v podobné ceně). Ty rozdíly v nových snímačích už mě nějak neoslňují na tolik, abych dal 30t za přechod mezi 2-ma generacema...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 8. 2015 13:18

Čosi k téme diskusie: Canon dominates the BCN camera rankings in Japan for July, 2015

Tu sú ILC:
Obrázek

Bezrkadlovky zatiaľ zrkadlovky nenahradzujú.
Najpredávanejšie sú lowendové Canony, v prvej desiatke je len jediný Nikon, dokonca až za Olympusmi.
Nikonisti, ak chcete aby vaša firma prežila, bojujte proti Canonu, nie proti bezrkadlovkám :hmm:
Naposledy upravil Ganec dne 25. 8. 2015 13:27, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 25. 8. 2015 13:18

Predaje fotakov v Japonsku (jul 2015): http://photorumors.com/2015/08/24/canon ... more-74874
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 8. 2015 13:27

hehe, sme sa trafili v tej istej minúte :-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 25. 8. 2015 14:48

Itokar:

Zeby mft resolution ? Napr. ekv. 300mm u oboch, Zuiko je 10-15% lepsie. Na 16mpix , samozrejme. S TK je na urovni toho Nikkoru, ale to uz je 420ekv.

Jo, člověče, tak to není ani náhodou. A hned z několika důvodů:

1. rozlišení se měří v lwph, tedy line width per pixel height. "Height". Vzhledem k tomu, že Olympus má poměr stran 4:3, pak má při stejných 16 MPx více pixelů na výšku. Když se podíváš na photozone.de, tak je Olympus nakalibrován na max. 3150, zatímco Nikon na 2900, takže naměřené hodnoty jsou vyšší především proto, že ten snímač má na výšku více pixelů. Tohle samo by plus mínus vedlo ke srovnání výkonů objektivů, ale bod č. 2 je podstatně důležitější.

2. Rozlišení objektivu bez snímače/filmu je pro praxi nezjistitelné a je smysluplné pouze v kontextu konkrétního fotoaparátu. Pokud jsou objektivy určené pro různé snímače, není tak snadné je vůbec jakkoliv porovnávat a nejbližší možné společné kritérium je výsledný obrázek.
To je nakonec rozumné kritérium, protože o co jiného jde, že? K porovnávání objektivů musí být důvod a pokud člověk není šílený teoretik, tak to dělá kvůli výsledku. Pokud chceš porovnávat tenisák a fotbalový míč, nebudeš taky brát za základ hřiště ani jednoho z nich, ale budeš hledat nějaké kritérium kvality společné. U objektivů je to výsledný obraz - NEJLEPŠÍ dosažitelný. U Nikonu AF-S 70-200/4 to bude na DX platformě nepochybně D7200, nikoliv D7000, jelikož jak nám u všech objektivů DxOMark předvedl, tak rozlišení snímače zvyšuje naměřené rozlišení objektivu DRAMATICKY. Nakonec i photozone.de. to ukáže, ač těch těl používá méně, mnohem méně.
Takže Nikkor AF-S 70-200/4 na D7200 musí rozdrtit m.Zuiko 40-150/2.8 na čemkoliv s velkým náskokem.
Nakonec je to vcelku logické, pokud větší a těžší objektiv podává pro stejný záběr horší rozlišení, musí to mít nějaký silný důvod, například nedostatečné rozlišení snímače, spotřeba technologie na zoom a nikoliv rozlišení, nevyužití vykresleného kruhu, příliš levná konstrukce, ....

3. Kvalita objektivu není jen rozlišení, no a u jednoho z těchto 2 skel si s tím bokehem dělá výrobce opravdu srandu, zkombinovat světelnost s takovýmto bokehem, to je na pováženou.

-- 25. 8. 2015 15:57 --

Ganec

Nikonisti, ak chcete aby vaša firma prežila, bojujte proti Canonu, nie proti bezrkadlovkám

Hlavně netuším, proč by měl majitel foťáku proti něčemu bojovat? Já mám za to, že zákazník udělal dost tím, že utratil vydělané peníze, ještě abych musel proti něčemu bojovat! Jestli je povinností majitele Olympusu bojovat jako Ganec, tak by se to mělo napsat na cenovku, třeba:
"30 000 Kč + povinný boj na diskusních fórech (demagogickými argumenty vás vyzbrojíme zdarma)"
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 25. 8. 2015 15:16

FotoABC: je smutne, ze zijes v zajati toho, ze Nikon ma najsamlepsie skla :) .. vola sa to zaslepenost znackou. Ostatne, videli sme, ako to vlastne Nikon s tymi sklami ma .. niekto tu menil D7100 za 7200.
A ano .. ak niekto poukaze na to, ze ciste nahodou existuje lepsie sklo ako Nikon, tak sa to da vzdycky zvrtnut na to, ze ma Nikon 24mpix. Ako keby som cital Ganca :D ..

"Takže Nikkor AF-S 70-200/4 na D7200 musí rozdrtit m.Zuiko 40-150/2.8 na čemkoliv s velkým náskokem"

Toto rozhodne pravda nie je a som si isty, ze si si toho velmi dobre vedomy :) Ale mas doma Nikon :D .. co sa tyka toho, ze viac mpix zlepsi objektiv, nie je to vzdy pravda (tym nemyslim spominane objektivy).

Nakonec je to vcelku logické, pokud větší a těžší objektiv podává pro stejný záběr horší rozlišení, musí to mít nějaký silný důvod, například nedostatečné rozlišení snímače, spotřeba technologie na zoom a nikoliv rozlišení, nevyužití vykresleného kruhu, příliš levná konstrukce, ....

Alebo proste to sklo nie je tak az spickove. Ake jednoduche mily Watsone :)

-- 25. 8. 2015 16:17 --

Ganec píše:Nikonisti, ak chcete aby vaša firma prežila, bojujte proti Canonu, nie proti bezrkadlovkám :hmm:

Ty si úplny mimoň :oboze

-- 25. 8. 2015 16:25 --

Ja normalne vidim, ako sa jednotlive typy ludi delia pri kupe fotoaparatu. Ono sa snad da podla povahy cloveka urcit, aku znacku si kupi :D :D :D .. nebudem to tu rozpisovat radsej .. mam par malych skusenosti to aj z realneho zivota. Je rozdiel medzi ludmi, ktori si kupia Canon,Nikon,Pentax a Olympus. Je to fakt sranda :D (ludi, ktori sa fotenim zaoberaju vazne, teda fotia .. fuj .. ze fotia! .. tych nepocitam, tam je to irelevantne).
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 25. 8. 2015 15:38

Itokar: proč to ze zcela odborné, matematické a fyzikální roviny taháš do roviny značek? Já pouze píši to, co je nezvratné, bez ohledu na značku, nebojuji proti značkám, pouze proti špatným argumentům. A ty jsi použil špatné argumenty a já ti je zcela věcně a přesvědčivě vyvrátil. Nikon nebo Olympus v tom nemá co dělat, kdybys totéž použil u Fuji proti Canonu, tak zareaguji stejně. Já rozhodně tqdy nepatřím mezi ty, kteří by nekriticky neco obdivovali, málokdo tady toho napsal věcného proti Nikonu jako já.
Prostě jestli kritizuji nebo hájím, je mně celkem jedno, důležitá je pravda pokud je vůbec definovatelná v konkrétních sporech.
Celkem děsně rád shazuji bájeslovné aureoly vytvořené různými marketingy. A to, že jich OLympus vytváří ještě víc, než ostatní, to není moje vina.
Objektiv vykreslující malý kruh nemůže z principu soutěžit v rozlišení, to celkem pochoptelně je blbost. Má jiné výhody, ale nebudeme si tady hrát na to, že nějaký skvělý objektiv pro 1-palcový snímač je lepší, než sklo pro středoformát, to z principu nejde.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 25. 8. 2015 15:59

16Mpx MFT ma viac bodov na vysku ako 16Mpx APSC (cca 3460 vs 3260) a osobne si myslim, ze 40-150/2.8 PRO bude mierne lepsi objektiv co sa tyka obrazu, kedze je novsi, drahsi a aj napriek urceniu pre mensi snimac ma vyssiu hmotnost ako FF objektiv...
EDIT: moj nazor: vzhladom k cene/vahe/obrazu a moznosti neskorsieho upgradu na vacsi snimac je asi kazdy ff objektiv vyhodnejsi, aj ked na Oly je vykreslenie ciarok mozno o 5% lepsie.... dokonca aj poslabsi Sony FE 70-200/4
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 25. 8. 2015 16:59

FotoABC: Objektiv vykreslující malý kruh nemůže z principu soutěžit v rozlišení, to celkem pochoptelně je blbost. Má jiné výhody, ale nebudeme si tady hrát na to, že nějaký skvělý objektiv pro 1-palcový snímač je lepší, než sklo pro středoformát, to z principu nejde
--
Jasne :D :D ..hlavne, ze si tych skiel na porovnanie mal hromady, vsak .. podiskutujte o tom z Gancom. Ste cca na rovnakej urovni. Hlavne v zaslepenosti :D

Bobek: presne to si myslim.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 25. 8. 2015 18:18

Tu je skladba toho s čím sa fotí medzi dôchodcami v Japonsku..
:-)
..fotené Leicou Q
edit:
keď vidím tú sivovlasú pani tak si hneď spomeniem na pár nárekov tu na fóre
:-D
Přílohy
scott kirkpatrick.jpg
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 8. 2015 18:47

Vzledem k tomu, ze nemalo japoncu nosi v mestech jako je Praha, Mohelnice nebo Viden rousku, tak mi ten ostrov prijde jako zcela nerelevantni.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 8. 2015 19:28

Itokar: fňuk, fňuk
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 25. 8. 2015 19:55

.ce. píše:..fotené Leicou Q


Ty máš Leicu Q? :-)

-- 25. 8. 2015 20:57 --

Radek71 píše:Vzledem k tomu, ze nemalo japoncu nosi v mestech jako je Praha, Mohelnice nebo Viden rousku, tak mi ten ostrov prijde jako zcela nerelevantni.



Když jsem byl dva roky na projektu v Ostravě, tak jsem o tom taky přemýšlel. Později sem si vzal fakt moc hezký byt v Opavě, že než v Ostravě tak budu radši každý den ten kousek dojíždět a budu bydlet v klidu a čistotě s výhledem na řeku. No a ta radost skončila, jak začala topná sezóna. A já naivní pražák netušil, že se pálí všechno, co se najde a nemusí se za to platit. Tam sem taky zvažoval roušku...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků