Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 12. 2017 02:06

Dík za radu. Zpravím o tom tu svoji. Ale když ona ráda vaří, nevím, jak se na to bude tvářit. Jen aby nezvýšila frekvenci luxování..... ;-) :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 30. 12. 2017 04:03

Kua.. Tieto sviatky su divne.. Spim asi 4 hodky denne..
. pijem jak 20rocny a na vahu uz nevstanem.. Tetaz som sa vratil od znamich a dal som si rum na dobru noc.. Kila idu hore..ale dame to po novom roku.. Mozno.. Kalorie chvala bohu ratat neviem.. Tak neviem ci to prehanam.. Maminka velí spat.. No ok.. Este jeden a dobruu chlapi.. Sviaky su drsne.. ;-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod basa333 30. 12. 2017 05:43

všechny tyhle diskuze o dietách ... nežrat zbytečně a hýbat se a jste v pohodě. běžte si ráno na hoďku (cca 7 km) zaběhat a může vám být jedno, co sníte za celý den, ale nepřežírejte se. navíc se zbavíte vysokého tlaku a posílíte imunitu. takhle strašně prosté to je.
basa333
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 30. 12. 2017 07:31

Tak ja práve raňajkujem vlastnú slaninu, vajíčka od susedy, papriku, cibuľu a včera upečený kváskový žitný chleba. K tomu melta. ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 30. 12. 2017 08:05

Tak koukam, ze stale zadny flame a ani stiznost, takze jako pokecove tema ok a jdu dal sledovat s ditetem Tlapkovou patrolu. Jinak tim, ze jsem dost let celkem aktivne sportoval, tak mam ozkouseny, co u me funguje (malo phybu = malo zradla, hodne pohybu = hodne zradla a necpat se moc na noc) a k tomu nejaky prednasky a skoleni z doby, co jsme to kvuli cyklistice vic resili, tak se nezapojuju.... Jinak i kdyz rekneme vim, tak to po odbourani vetsiny sportu po druhem diteti dodrzuju dost sporadicky. Ale zatim sem jen vymenil cast svalu za speky a vaha vicemene stejna, takze asi ok vzhledem k tomu o kolik hodin tydne min trenuju :-D

-- 30. 12. 2017 08:35 --

Jinak trochu mene OT - mozna budu muset po letech s krabici pod stolem a firemnim notebookem porizovat i soukromy notebook a fakt netusim co. Urcite rozmerove ultrabook nejakych 13-14 palcu, kvalitne zpracovany, at to par let vydrzi no a vykonove tak, aby se na tom daly zpracovat fotky (dal nez do A7r2 se s timhle stejne nedostanu), co nechci nijak zasadne resit a zpracovavat na velkym monitoru, obcas sestrihat a pripravit nejaky video (uroven lepsi rodinny, tzn. Nic narocnyho). No a fakt nevim. MacBook Air je za ty penize vykonove smesny, Pro verze s rychlejsi i5 nebo i7 stoji nesmysl, MS Surface co sem videl mely problemy s displejema (hlavne podsviceni) no apak jeste dobre vypada Asus Zenbook, ale tam vim, ze se "profi modely" pro firmy rozpadaji jak na bezicim pasu a s displejema u teto rady nemam zkusenost.... Nejake napady? Jinak rady ala pemar, ze notebook za kilo se vyplati spis a zasadne zlepsi moji radost ze zivota fakt nepomuzou :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 30. 12. 2017 08:40

Mne teraz v práci hodili nejakú najnovšiu toshibu a vypadá to ok. Po sviatkoch môžem dať viac info, domov som to netahal, mám tu aj tak prekompjutrované...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 30. 12. 2017 08:41

Huumm
Ja som sportoval dosť.. 3 roky pinpong.. Asi 5 bežecké lyžovanie potom rekračne/za dedinu/ futbal a armada a konicky ma nejako držia ešte vo "foeme" .. stale hrám za starých pánov a dokazujem si cosi na dedinských turnajoch a pretekoch..aj ked jedno koleno operovane a druhe caka (menisky) a napriek tomu sa mi niekedy podarí dať tie 3km za 12min.. Alebo nad 60opakovani brusakov za min.. No tetaz kto vie.. Nejako po 41 to ide rychlo dole vodou.. Vykonnost nic.. Take hekticke obdobie..
Uz to tu bolo.. Behať a nažrať.. No teraz sa neda.. A hlavne chlapi nechlastat a spoznať.. Co sa mi moc teraz nedari ;-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 12. 2017 09:00

No nevim TX na cem se vozis (jestli nekde vidis chybu v radu), ale mmol/l a hodnoty 3-6 jsou normalni hodnoty, lidi maji i 25, videl jsem online prubehy, kde to k 25 rostlo lidem, co se najedli a nedali si medikaci. Okolo 17 je alarm. Hodnoty okolo 8 maji nulovou zavaznost, ale neznacuji problem.
Dlouhej cukr mam 32.
Jinak 4000 muze byt hodne, zalezi cim je to poskladane. Mimochodem vsimni si, ze doktori (i v popularne naucnych poradech) ordinuji tlustochum vice jidla nez kdy jedli (mysleno pri jakoze jejich dietnim rezimu). Jist pri hubnuti je uplny zaklad a je to alfa a omega vseho, stejne jako pohyb. Snizeni prisunu jidla je totalni fail a obrovsky zvyseni pravdepodobnosti, ze se z toho clovek nikdy nedostane. Pokud ma clovek bazal 2200, udela celkem 3000 kcal vydej uplne bezne, 3500-4000 kcal prijem je minimum. Samozrejme se nebavime o baletkach v duchodu, ale lidech typu PL.
Dobre se to da videt i na stolici, kdyz jsem mel vydej 4000-5000 kcal (tury natezko) a neujedl to (nebyl dostatek jidla a nemuzu psenici a ryzi apod, takze na horach nemam moc co jist), tak jsem de facto nechodil na velkou (jak tu psal Puntik), kdyz jsem dva mesice lezel, tak jsem jedl tech 3500 kcal a chodil jsem 2x za den. Nic se neukladada do tuku. Do tuku se ukada uplne jiny model prijmu kalorii. Tedy model kdy jim malo a problematicky jidla (napriklad si prectu “knihu” nebo “blog” a neco nejim, protoze v tom “spociva dieta”), pokud mam nizkej prijem, okamzite se cokoli co clovek sni ulozi. “dietam” se smeje uplne kazdej, nechapu ze na to jeste nekdo skoci, to je jako hrat automaty a snazit se tim resit svoji financni situaci.
Uplne nejvesi fail je nejist sacharidy, ja je de facto nemuzu, respektive doktor mi dal nejdriv 170g limit, pak 200g, ted bez omezeni, ale s tim, ze vim co delam, takze to drzim, ale zdravej clovek co vyradi, sacharidy, maso, tuky, zeleninu, lepek nebo cokoli, to bych hlasoval aby po tom utvar rychleho nasazeni dusledne sel. Dymovnice, beranidlo, to nemuze byt problem ty lidi co to tlaci dostat na Bory.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 30. 12. 2017 09:04

Tak nakoľko mám v rodine cukrovku, tak si cukor meriam pravideľne. Ako certifikovaný tlsťoch mám priemerne od 4,5 do 5,7.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 30. 12. 2017 09:10

bob222 píše:Mne teraz v práci hodili nejakú najnovšiu toshibu a vypadá to ok. Po sviatkoch môžem dať viac info, domov som to netahal, mám tu aj tak prekompjutrované...


No ja chci prave idealne neco, co vydrzi par let a propadne oujde opravit, kdyz by tam neco odeslo. Popravde moje naroky se zmenily naposledy s nakupem A7, kdy sem potreboval vic pameti na pripadne video a jinao zadna zmena. Z tohohle by mi rozume vychazel ten Mac, ale prijde mi, ze ty "levnejsi" nabizeji za ty penize dost smesny HW...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 12. 2017 09:15

To je normalni cislo. Dulezity je ale jenom prubeh krivky asi do 2 hodin po jidle. Kde je peak (ja mam po 30 min); jakym zpusobem to pada. Dulezita je nejenom vyska, ale i kolisani.
Mereni na lacno se dela jenom pro detekci problemu.
Je to komplexni zalezitost, u me treba resili, ze mi stoupa cukr v krvi behem sportu, extremni vydej behem hodinoveho zapasu, tep okolo 160 a vylezl cukr o 1nmol za 30 minut. To se resilo hodne, jak je mozny ze cukr stoupa bez prijmu a pri vydeji.

-- 30. 12. 2017 09:17 --

lukas_highenergy.cz píše:
bob222 píše:Mne teraz v práci hodili nejakú najnovšiu toshibu a vypadá to ok. Po sviatkoch môžem dať viac info, domov som to netahal, mám tu aj tak prekompjutrované...


No ja chci prave idealne neco, co vydrzi par let a propadne oujde opravit, kdyz by tam neco odeslo. Popravde moje naroky se zmenily naposledy s nakupem A7, kdy sem potreboval vic pameti na pripadne video a jinao zadna zmena. Z tohohle by mi rozume vychazel ten Mac, ale prijde mi, ze ty "levnejsi" nabizeji za ty penize dost smesny HW...


Ja mam novy ntb asi mesic, je to dell a to je vsechno co vim, protoze cokoli zabije korporatni radia, ktera mi tam nahraje rodinu rezidetnich programu, ktera z toho udela 386SX.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 30. 12. 2017 09:54

Hele firemni neresim, tam mam tolik zabezpecovaciho SW, aktualizaci a zaplat, ze by jako 386 behal i nejaky notebook s nejnovejsim i7... Navic tam absokutne nemuzu instalovat veci mimo firemni SW a nejaky ten schvaleny "offline" open source v ramci "testovani novych technologii v uzavrenem prostredi" (coz by asi mohl splnit Darktable :-D ). Vybiram ne o soukromeho, protoze znistuju, ze mi po letrch ta krabice prestava stacit tim, ze delam daleko vic fotek, co bych nekde zpracoval po ceste a rovnou poslal bez vetsiho hrani na velkym monitoru. To same nejake to video. Jinak mi strasne narusta backlog nezpracovanych fotek a zena je nastvana
..
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 30. 12. 2017 10:13

Ja vždy z rodinného fotenia 8-10 kúskov doprzním s nik softom na ľúbivé facebookovky a hneď distribuujem. A mám pokoj, ak sa potom s fotkami hrám je to už len bonus. A nikto nepindá. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 12. 2017 10:15

Ja kdyz jsem nekam jel, tak jsem si myslival, ze si vezmu “kufrikovy psaci stroj” a budu v penzionu u lesa psat na verande basne. A leda prd. Nejsem schopnej cokoli delat jinde nez v praci nebo doma a doma jenom v noci.

-- 30. 12. 2017 10:17 --

Dal jsem si 5 rannich km v mrazu za 25:30 i s nejakym prevysenim a jdu na druhou snidani. Pozdrav panbu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 30. 12. 2017 10:23

bob222 píše:Ja vždy z rodinného fotenia 8-10 kúskov doprzním s nik softom na ľúbivé facebookovky a hneď distribuujem. A mám pokoj, ak sa potom s fotkami hrám je to už len bonus. A nikto nepindá. :D


Vsak to je ok, problem je, ze k tomu uz asi 4 roky nemam zadny prenosny hardware tim, ze jsem vsechno resil "na vazno" a doma.... Navic ted mame novy virtualni klient, takze bych teoreticky nemusel na dovolenou tahat firemni a jeste soukromy notebook pro pripad nejakeho pruseru, ale jen soukromy a k tomu externi ctecku PKI karet a prinejhorsim se lognu z nej. Na praci to neni, ale na zjisteni duvodu problemu a rozdeleni ukolu tymum je to ok . A v kombinaci s novym komunikatorem, co beha vcetna obrazu inna mobilu to na moji pozici musi pokryt vsechny situace...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků