Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 9. 2019 15:34

pavelmeli píše:Z toho, co jsem psal výše je jasné, že se jedná o čistě můj názor, moje srovnání a zkušenosti.
Z toho čo si napísal je jasné len to, že TY máš nejaký problém. A problémy sa dajú riešiť.

Ak tým problémom je len tvoje presvedčenie, tak by sa to dalo pochopiť
=> predsa len, "veriaci" bývajú presvedčený aj o nepravdách, ktoré vznikli z nepochopenia, či z nesprávnej interpretácie

Keď sa ale tvoje (negatívne) skúsenosti nezhodujú so skúsenosťami všetkých ostatných, tak to je už na pováženie :hm
- robíš si z nás ostatných len srandu, alebo len trolluješ?
- robíš niečo nesprávne?
(lebo ak áno, tak by sme ti mohli pomôcť)
- robíš to správne a mýlia sa všetci ostatní?
(v tomto prípade by si zase ty mohol pomôcť nám ostatným)

Čo si myslíš, ktorá z tých 3 možností je najpravdepodobnejšia ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 11. 9. 2019 16:01

Fidko píše:No jo, Lumix ma aj tie hladaciky jedny z najlepsich. Ale zase nemaju skla. A SONY ma zase skla, ale bez nich by som o ten system ani nezakopol.

Nuž ktorý ako, GX80 je humus najhrubšieho zrna :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 11. 9. 2019 16:06

Asi mal na mysli ff lumixy.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 9. 2019 16:24

Jo, sorry. To som zabudol dodat. Myslel som tie Skove Lumixy. Aj G9 ma hladacik ktory bol povazovany za jeden z top v case ked bol aktualny, ale k nemu mam viac vyhrad.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 9. 2019 16:47

pavelmeli píše:Máš pravdu, s tím hnusem to nebude až tak vážný, mě je to vlastně jedno
hehe .. tak zrazu už to nie je problém .. keď všetci ostatní tvrdia opak :-]


Mimochodom .. všimli ste si, že sa pavelmeli práve ocitol v "mojej roli"?
(teda v roli oponenta, ktorý nemá podporu ostatných diskutérov)
- píše o niečom, o čom tu doteraz nikto iný nepísal
=> podobne ako ja, keď píšem o problémoch DSLR, s ktorými sa mnohí ešte nestretli, alebo nevedeli, že ich majú
- píše o niečom, čo si dokážeme predstaviť .. ale nevnímame to
=> podobne ako ja, keď píšem napríklad o roztrasení uzávierkou/zrkadlom
- no a píše o prolémoch foťákov, ktorí dlhodobo používa niekto iný .. nie on sám
=> podobne ako ja, keď som písal o D850 na základe vyskúšania v predajni
.. no na rozdiel odo mňa, on tu nepriložil žiaden dôkaz svojho tvrdenia, ani odkaz na podobné tvrdenia iných :-l
(ja tie dôkazy dávam, lebo za tie roky "v opozícii" viem, že bez nich tým tvrdeniam uverí len málokto)

Totižto: "zelenofialovej hnus" si predstaviť vieme (veď napríklad "modrý hnus" tu takto voľakedy priložil Luňák).
Ale nezhoduje sa nám to s dlhoročným používaním našich foťákov...

pavelmeli: vedel by si názorne predviesť (na nejakej fotke hľadáčika, alebo odkaze z netu), o čom si to vlastne písal?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 11. 9. 2019 17:29

Fidko píše:Jo, sorry. To som zabudol dodat. Myslel som tie Skove Lumixy. Aj G9 ma hladacik ktory bol povazovany za jeden z top v case ked bol aktualny, ale k nemu mam viac vyhrad.

Skove lumixy som ešte nemal možnosť držať v ruke, ale rad by som. Počujem dosť chvály. Ovšem sklenárstvo na nich je dosť osemetna vec. A s ohľadom budovania celého systému na roky dopredu...no neviem.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 11. 9. 2019 17:43

Sony má ešte jednu podstatnú výhodu, a to že možno mať apsc a FF s obojsmerne použiteľnými sklami. U canonu to je na levačku a Nikon ešte nevieme čo vypotí.
Ale ako vlastník A7 súhlas, ergonómia je dosť krabicoidná, pre aké také držanie to treba dosť customizovať. Myslel som že s a9 sa za tie prachy vyhrajú a .....
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 9. 2019 17:44

Osobne si myslim, ze objektivy o taky rok nemusia byt problem pokial nebudes vyzadovat teleobjektivy (co ty budes). Inak ano, mam rovnaky problem. Je pravda, ze su uz trochu zbytocne velke, ale ked som sa s nimi hral, pocitovo mi to nevadilo. Ovladanie je typicky Panasonic, takze sa to ovlada samo. Tie EVF su ale rozhodne skvele, IBIS je tiez spicky medzi FF, tie tele su stavane ako tanky a ceslkovo sa s tym pracuje dobre, ale skla chybaju.

Osobne som dufal, ze Sigma pritvrdi, ale zatial sa mi nezda, ze by jej pritomnost v aliancii znamenala nejake benefity a myslim, ze sa viac sustredia na e-mount.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 11. 9. 2019 18:06

Vybudovat řadu skel nějakou dobu trvá. O vylepšení AF nemluvě.

Já zatím nic řešit nebudu, mám zabaleno a zítra vyrážíme. Snad z toho budou nějaké fotky, bude to o štěstí, předpověď počasí je nejistá.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 9. 2019 19:10

Z AF strach nemam, v aktualnej podobe nie je dokonaly, ale viac nez pouzitelny. Pokial od toho clovek necaka sportove vykony a to vzhladom k absencii skiel ani nemoze, tak by mal byt spokojny.

S tymi sklami je to horsie, navyse Panasonic rad nahadzuje za skla dost vysoke ceny, hoci s vyhodnymi akciami (vid aktualne pomerne nova 50mm f1.4 za polovicu s kupou S1).
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 9. 2019 09:30

Davidof píše:
pavelmeli píše:Až inženýři z jakékoli firmy udělají solidně ovladatelné a uchopitelné tělo, s hledáčkem co mě nebude prudit, klidně si koupím foťák bez zrcadla, na tom nelpím.

P.
Zatím to z hlediska té ergonomie dost dávkujou :-)

Z FF snad jen ten Lumix, ale tam zatím není jasné, co bude.
Všetky firmy čo vyrábajú bezzrakdlovky majú "solidně ovladatelné a uchopitelné tělo" :-]
- vďaka intuitívnejšiemu princípu fotenia je aj ich ovládanie jednoduchšie
- no a vďaka rozširujúcim gripom môžu byť uchopiteľnejšie
(ak by to niekto náhodou potreboval; no ten kto s bezzrkadlovkami fotí dlhšie, tak zvyčajne zistí, že ho nepotrebuje .. zíde sa len u veľmi veľkých sklách, ktoré zvyčajne nepoužíva => takže väčšina bezzrkadlovkárov si tento grip ani len nekúpi, hoci o ňom vie a môže si ho kúpiť)

Z toho, že Panasonic spravil telo s veľkým gripom sa dá usudzovať, že neplánujú na neho vyrábať skladné sklá, ale len tie veľké. Ako som vytušil z rozhovoru nižšie, tak FF je pre nich len na situácie, na ktoré sa hodí viac ako mFT.
Hlavným systémom pre nich bude stále mFT (dôvody prečo, pekne vysvetlili v 50-tej minúte).

pemar píše:Vybudovat řadu skel nějakou dobu trvá. O vylepšení AF nemluvě.
Čo sa týk AF, páčila sa mi odpoveď v tejto diskusii:


15:25: will there be a firmware update to improve the autofocus?
16.00: our focus is perfect :twisted:

Samozrejme to bolo povedané zo žartom a dodal, že AF sa bude vždy priebežne vylepšovať.
Ale naznačil aj to, že niektorí (..) vyžadujú od AF to, čo nikdy v praxi nevyužijú a žiaden výrobca nezvláda:
16.20: I think people need to be - trying to try and be polite here - I think in som ways people are expecting things out of very shalow depth-of-field lenses that are incredibly dificult to achieve even with the best autofocus sytems.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 9. 2019 09:49

Problémem Lumixů ale není ostření se skly s malou hloubkou ostrosti, alespoň jsem o tom nikdy neslyšel a nikdy jsem to nezažil.

Problémem Lumixů je skutečnost, že jejich AF je možná v delším časovém horizontu úplně nejvíc nejlepší, ale pořád pro rychlé jevy a méně přehledné situace nestíhá výpočetní výkon.

Tam kde D5 neví vůbec nic o scéně, ale vidí muže s bílou brašnou ve vzdálenosti 15 metrů a nemilosrdně ho sundá, tam S1 analyzuje postavu x tvář x oko. A on ten muž někdy projede.

A to, soudruzi, prostě není dobře.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 9. 2019 10:01

:-D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 9. 2019 13:12

Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 9. 2019 13:51

Kua, co budeme vlastně řešit, až budou ostřit všichni dobře ? ;-))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků