Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 1. 3. 2018 13:44

Celkom aktuálne! :D
Na digineffe je článoček o fotení s bleskom o strop. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 3. 2018 13:48

Devil007cz píše:
pemar píše:
Ganec píše:(na tomto zábere som pre zmenu skúšal NIK collection: Vivezu)
Já vidím u té hráčky v modrém, že je zaostřeno někam na stůl před ní, ne na oči, míček nebo pálku (ta tam není vůbec :-) ).
Vypada to tak, ale rovina ostrosti vzhledem k uhlu je nekde stul a jeji rameno, takze na oci asi bylo mysleno ostrit, ale vysledek je trosku mimo focus.
Výsledok je hlavne skreslený tým, že som skúšal NIK collection a predtým som skúsil "DFINE", teda je to zbytočne odšumené. Navyše sa jedná o výrez, kde je HO o čosi širšia ako na full zábere.

Potom, keď prídem k domácemu PC, tak poskytnem originál, tam bude zaostrenie lepšie vidno.
Ale narovinu sa priznám, že som sa s mierením na oči netrápil ;-)

-- 1. 3. 2018 13:53 --

Inak tieto zábery (na ktorých si skúšam postprocessing: na tej poslednej som prejasňoval tvár) sú z minuloročných majstrovstiev, čiže fotené sú ešte na E-P5: teda na 16M s AA filtrom.
S F-kom by aj šum aj detaily boli o čosi lepšie.
(a hlavne teraz, keďže u nového firmware vraj "Byla vylepšena barevná reprodukce pořízených snímků;" :-) )
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 1. 3. 2018 14:21

To s tím výřezech je výmluva, ten problém se zaostřením není na první fotce, nemusí to být ale jen fotoaparátem, příčina může být i v dovednostech fotografa.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 1. 3. 2018 14:44

Ako je mozne, ze Olympus, ktory valcuje zrkadlovky s fotografom, ktory je najlepsi sportovy fotograf na fore, fotka nie je spravne zaostrena ? A takisto, ako je mozne, ze sa netreba trapit so zaostrenim ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antoninn 1. 3. 2018 14:52

Podle mě to Ganec fotil "na náhodu" na AF-S...
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 1. 3. 2018 14:53

Luckyshot na olympuse ? Nemozne :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 3. 2018 14:56

pemar píše:To s tím výřezech je výmluva, ten problém se zaostřením není na první fotce
To nebola "výmluva", ale vysvetlenie, že tam žiaden problém so zaostrením nie je ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 3. 2018 15:03

Roman_Skamene píše:Ach. Som smrteľne zasiahnutý tvojou podpásovkou...
Ale slušne sa dnes bavím, dík Ti za to :love:


Tak to je otrepana klasika, ze se lide bez schopnosti argumentace, vzdy jakoze mocinky bavi.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 3. 2018 15:55

ltokar píše:Ako je mozne, ze Olympus, ktory valcuje zrkadlovky s fotografom, ktory je najlepsi sportovy fotograf na fore, fotka nie je spravne zaostrena ? A takisto, ako je mozne, ze sa netreba trapit so zaostrenim ?


Vdaka malemu snimacu mas ostre vsetko a nepotrebujes ani clonit, ani ostrit.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 1. 3. 2018 18:06

...a vojde sa to do treniek. No a v rukách športového praktika to dokáže divy...ako sme sa mohli presvedčiť.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 1. 3. 2018 19:18

Fidko: a pritom s tym vies robit brenizerom (davno to nebolo :D) aj taku hlbku ostrosti, aku s FF nedosiahnes. Jj, pozname. Vysledok ale je taky, ze domov doniesie 4000 fotiek, z toho asi 50 pouzitelmnych, v podstate len luckyshotov, a to skoro vsetko zle zaostrene a zle kompozicne. Hlavne, ze su mihalnice. Samozrejme, kedze zrkadlovky lepsie fotky nemozu mat, tak ho to opravnuje vsetkym radit :) A to este pockaj, az zacne nosit hires fotky zo stolneho tenisu. Jaaaaj, vlastne nemoze :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 3. 2018 20:48

Ono to asi stačí. Moje žena o spoustě věcí říká, že nepozná rozdíl. Odborník by byl z toho šílený, ale ona nevidí rozdíl mezi Audi a BMW, mezi Tescem a Kauflandem nebo dovolenou v hotelovém komplexu někde na Seychelách nebo někde na Bali. Ale jak to přesáhne určitý cenový limit, je citlivá na detaily. Pak se řeší rozdíl mezi Lufthansou a Cathay Pacific, odkud má být káva nebo losos a zda se servírka usmívá a nečekáme hodinu.

Já mám fotoaparáty někde blízko nepoznám rozdíl. Kdyby byl všude stejný bajonet, tak bych klidně fotil Canonem i Nikonem. Rozdíl mezi zrcadlovkou a bezzrcadlovkou trochu vnímám, ale ve focení s Olympusem nebo Sony nevidím žádný zásadní rozdíl. Jakmile ale budu kupovat fotoaparát nad 100 tisíc, bude mne prudit i o jeden snímek pomalejší sériové snímání nebo o něco častější ztráta zaostření při kontinuálním pohybu, v podstatě podružnosti, a to jen proto, že za ty peníze chci “kvalitu”.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 3. 2018 03:08

Inak to co napisal pemar dokonale sedi a plati aj u mna. Ak by som to preniesol na moje problemy s Olympusom, tak u takej E-M1 MK II uz je prakticky vsetko v pouzitelnom a akceptovatelnom stave (az teda na mensi grip ktory sa ale da rozsirit). Lenze akonahle sa dostanem k tomu, ze ho cenovo porovnavam s FF (a on ten fotak este par tyzdnov dozadu stal tolko co nova A7 III), uvedomim si, ze ci hladacik, alebo ostrenie, alebo vystup su kompromisne a zariadenie ako celok mi zrazu zacina vadit.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 2. 3. 2018 06:58

Pise mi Pepa Cvrcek, ze nectu jeho maily a kdyz me to nezajima, tak se mam vymazat z jeho databaze. :-(
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 3. 2018 07:26

To je jako ten albánskej virus ... smaž si jeden soubor a pošli mě dál
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků