Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod maraou 12. 2. 2019 08:36

Davidof píše:Nejlepší info a recenze o současném výrobku by se člověk vždy dozvěděl, kdyby mohl nahlédnout do budoucnosti a přečíst recenzi nástupce (nejlépe od stejného recenzenta).

Například mě těší, že rám mého současného kola je 38x pevnější, než rám mého prvního kola, které jsem kupoval jako jeden z nejpevnějších rámů na světě. Ale dvacet let vývoje a každý rok o 20% pevnější konstrukce dělá divy.


Na tom je spis videt, ze clovek dava na marketingove kecy aniz by rozumnel jejich vyznamu (stejne jako jim nerozumi marketingove oddeleni.) Cimz nepopiram, ze se vam na soucasnem ramu jezdi lepe, ale bohuzel z pevnosti ani s cislovkou 38 to nema nic spolecneho :(
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 12. 2. 2019 08:40

Citace: "profesionáli veľa fotia na výšku a nepozerajú moc na tlačidlá" Ty woe, Olympus vyrobil první foťák včera? To si brzo všimli, že fotograf radši čumí do hledáčku (/na displej) než na tlačítka :D Má to i název - říká se tomu ergonomie.
Davidof: To sice jo a dává smysl je brát v potaz při fakt looong range shooting, při cvakání Olykem ovšem nevidím nějak důvod.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 2. 2019 08:45

maraou

Já to myslel ironicky :-)

Jinak teda mezi mým prvním a současným kolem je propastný rozdíl, ale ten je tvořen souhrou mnoha parametrů.

Troufám si říct, že moje současná kola by určitě nevydržela 38x větší boční sílu v oblasti středu šlapání, což je náš rituál, když někdo kamarádů přijede na novém kole. (nadsázka ;-) ).

-- 12. 2. 2019 09:01 --

Biggles

Myslíš ty odstředivý síly ?

Po pravdě to nevím vůbec jistě, jen by mě to nepřekvapilo, kdyby to při těch přesnostech nějakou roli hrálo.

Ale jak píšu, jistě to nevím :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 12. 2. 2019 09:05

https://www.digimanie.cz/fotograficka-d ... traty/7696

Tak neviem, toto dlhodobo moc dobre nevypadá, neviem dokedy budú mať akcionári olympusu náladu živiť stratovú divíziu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigglesO27 12. 2. 2019 09:21

Dovidof: Když budeš fakt střílet long range, tak se s Coriolisovou silou počítá. Já teda coby blbozrakej a trpělivostí neoplývaje střílím spíš pro zábavu "taktiku" (nehledě na nedostatek dostatečně dlouhejch střelnic v okolí). Ona vůbec střelba na dlouhý vzdálenosti je skoro víc o matice než o mačkání spouště.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 2. 2019 09:23

BigglesO27 píše:dává smysl je brát v potaz při fakt looong range shooting
Postrehol si novo oznámený objektív 150-400mm F4.5 ?
Má zabudovaný 1.25x telekonvertor + s ním oznámili aj 2x telekonvertor
=> čím sa jeho dosah zvýši až na 2000mm EQ

To už je snáď dosť 8-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 2. 2019 09:26

Davidof:
Coriolisove sily:
No jo, to pôsobenie je merateľné napr. na koľajniciach, možno po sto rokoch prevádzky ak vedú smerom od pólu k pólu :) Jedna z nich je viac opotrebená. Teda ak nás pán profesor na vysokej neklamal.
Naposledy upravil FXE1 dne 12. 2. 2019 09:32, celkově upraveno 3
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigglesO27 12. 2. 2019 09:27

:D A jak přesně se změní vzhled terče v reálu oproti displeji na jakou vzdálenost, Ganče? Ono jde totiž o dopad střely, což si nejsem úplně jistej, jak jí z toho objektivu vydoluju...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 12. 2. 2019 09:36

Tady se ale foťák nikam nepohybuje, že? Tak jakápak Coriolisova síla. Jó, to kdybysme s ním hodili sto kilometrů a zanedbali nesymetričnost foťáku a předpokládali nehybnou atmosféru, tak by dopadl jinam, než by geometricky měl. Ale toto fakt není ten případ.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 12. 2. 2019 09:43

To jsem se snažil naznačit, že pokud Olyk neohejbá světlo podle rotace země a teploty kafe fotografa, tak je to poněkud pro fotografii nepoužitelný. A teď se ještě lehce červenám nad svojí slovenštinou... Jak se dá pochopit "dosah 2000mm EQ? Jako dostřel 2m? Nebo co tím chtěl básník říct? Jestli ohniskovou EQ vzdálenost, tak jsem coby fyzikální holobrádek zmaten, co s tím dělá chudák Coriolis...teda ne že by na dvou metrech bylo nutný ho brát v potaz...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 2. 2019 09:44

Melancholický Trol

Možno ho naplnili nejakou chladiacou kvapalinou, a keď vytiahneš štupeľ, tak sa za ideálnych podmienok bude vír otáčať v zmysle pôsobenia coriolisovej sily :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 2. 2019 09:49

BigglesO27 píše:Dovidof: Když budeš fakt střílet long range, tak se s Coriolisovou silou počítá. Já teda coby blbozrakej a trpělivostí neoplývaje střílím spíš pro zábavu "taktiku" (nehledě na nedostatek dostatečně dlouhejch střelnic v okolí). Ona vůbec střelba na dlouhý vzdálenosti je skoro víc o matice než o mačkání spouště.


Tam se teda počítá s tím, že kulka letí po tečně ke kruhové dráze, kterou střelec v okamžiku výstřelu koná (vzhledem k zemské ose) ?
Potěš pánbůh, já myslel, že si jenom jdete vyvětrat hlavu ?


MT

Vzhledem k tomu, že fyzice rozumíš, tak předpokládám, že jde spíš o deklaraci vztahu ke značce.

Ten senzor je v okamžiku stabilizace do značné míry odpojen od těla foťáku a tedy i od země. Takže, stejně jako ta kulka, začne letět jinam než foťák.
Předpokládám, že v tom rozhovoru nějak naznačují, že tahle tendence má na návrh chování stabilizace čipu vliv.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod BigglesO27 12. 2. 2019 09:53

Balistickej výpočet při long range shooting je pro dost lidí "vyvětrání hlavy" :) A taky si k tomu připočítej vlastní rosničku s vlaječkou, a to nejlíp v několika kusech po celý dýlce k terči :D
Nebylo by teda (pokud je tvoje úvaha správná) jednodušší jen stabilizaci vypnout?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 12. 2. 2019 10:01

Davidof píše:Vodstředivý síly jsou prevít, na to nezapomínej. Dej si vyhledat Coriolisovy síly, nedivil bych se, kdyby to s nimi souviselo.

Mas pravdu .. oni riesia extremne dlhe casy pri stabilizacii, tam sa to moze prejavit. U beznej nie, na to su tie vplyvy zanedbatelne. Ale par sekundova expozicia sa uz veru prejavit moze. Dobry postreh, ja stale na stabilizaciu myslim len pri kratkych casoch :D .. holt som uz zastaraly, nejako sa nemozem oducit od stativoveho myslenia. To su tie zrkadlovkarske navyky :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 2. 2019 10:05

BigglesO27 píše:Jak se dá pochopit "dosah 2000mm EQ? Jako dostřel 2m? Nebo co tím chtěl básník říct? Jestli ohniskovou EQ vzdálenost ..
No ja neviem .. keď je v tom istom odstavci písané o objektíve 150-400mm F4.5
=> tak je to asi tých 2000mm EQ = 400mm * 1.25 (prvý telekonvertor) * 2 (druhý telekonvertor) * 2 (crop faktor)

Či ty si tam videl ešte niečo iné? :--
:-D
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků