Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2019 09:14

Martin Kozák tuhle psal na FCB, že ho odmítli akreditovat na nějaké větší závody.

Pak nám říkal, že to bylo jen štěstí, protože to bylo prý tak, že fotograf dostal přidělené JEDNO místo, kde musel být před závodem a zůstat na něm po celou dobu ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 10. 5. 2019 09:17

S týmto som sa nestretol. Ale samozrejme, nie je to vylúčené. S akreditáciou sa človek zvyčajne dostane všade s výnimkou VIP. Ale v tých zónach ide primárne o iné veci ako o šport...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2019 09:22

Tak jsem se kouknul, byl to AUDI FIS SKI World Cup. Tam to holt mají jinak.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 10. 5. 2019 09:22

No jo. To je už vysoká liga :-)
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2019 10:01

:-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 5. 2019 11:36

FXE1 píše:Pri tom paningu sa ale často dostaneš do situácie, že dáš relatívne dlhý čas, čo si ale vyžiada aj napriek nízkemu iso, dosť zacloniť, ak teda nie je k dispozícii ND filter. (ten môže mať ale vplyv na rýchlosť ostrenia ).
Na takú situáciu by sa možno hodila funcionalita "electronic ND filter", ktorý má EM1X :hm
U neho potom netreba až toľko zacloniť, ani to nemá vplyv na ostrenie :?:

FXE1 píše:Radšej nech je toto vlákno foto Hyde Parkom, ako veštiarňou čo bude kedy nahradené, alebo iba súbojom o hires :) Čiže kľudne aj mobil sa sem zmestí.
Očuj, téma "foto Hyde Park" vôbec nie je zlý nápad:
- taká diskusia tu pokiaľ viem ešte nie je
- viacerí tu prikladajú fotky aj keď nie sú k téme
=> teda by určite bola veľmi populárna a oplatilo by sa ju založiť :hmm:
Založíš? :--

O high-res sa moc neboj, myslím si, že "gro" je už vyriešené -> tak už o ňom moc diskutovať netreba.
Pokiaľ som si všimol, tak (nedôveru k) Hi-res tu sem zaťahoval hlavne chvd
- ale od môjho posledného argumentu sa už neozval
=> takže asi ho to už presvedčilo, že detaily, ktoré pridáva sú skutočné
(a už to riešiť nebude)

No a čo sa týka príspevkov o mobiloch .. sám si sa vyjadril, že sú tu prikladané hlavne ako provokácie.
Nemám pocit, že by tu o nich chcel niekto skutočne diskutovať
=> ako vidno na "reakciách" k príspevku čo tu dal ltokar
(teda žiadne)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2019 11:49

Ten Live ND filtr na panning podle nejde - jednak je to několik snímků za sebou a to IMHO nejde udržet a druhak po celou dobu expozic je v hledáčku tma.

Jde po použít z ruky na určitý typ fotek i u sportu, ale jestli Live ND panning, tak jedině s kolimátorem :-)))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 10. 5. 2019 12:00

Elektronický ND na paning iste neide, aj pri inom využití (extrémne dlhé exp.časy) je výsledok esteticky odlišný. Filtre tu s nami ešte chvíľu budú. Na hires ja vidím dva druhy použitia, produktovú foto ale to musia byť obrie zväčšeniny (nie leták z Lídla), alebo teda posun snímača ako na K1 v zmysle astrotrackingu. No a v Hyde Parku sú dve témy zakázané, hovoriť o kráľovskej rodine a o zvrhnutí britskej vlády, to by sme sa museli dohodnúť :)
Stačí premenovať toto vlákno.
A mobili dnes prečúrajú už väčšinu kompaktov zo začiatku dgi. éry, tak pre čo nie .... už to je fotoaparátom drvivej väčšiny.
Naposledy upravil FXE1 dne 10. 5. 2019 12:28, celkově upraveno 4
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 5. 2019 12:07

Já jsem o ND filtru ani neuvažoval, 1/30s a 1/16 mi přijde OK, FXE1 má pravdu ohledně rušivých prvků, ale já jsem to v praxi třeba u veslování tak rozmazal, že bylo problém poznat, o jaký sport jde, protože můj problém je jiný:

* fotim to z ruky a nedaří se mi udržet ideálně plynulý pohyb, sleduji cíl trochu skokově, asi by pomohl stativ, nefotit to z ruky
* mám ten čas moc dlouhý, 1/60s by stačila na rozmazání pozadí a subjektu by to pomohlo, šel bych i na 1/100s.
* tímhle stylem nefotim, nemám cvik

Jedna z těch nepovedených, 1/30s byla moc:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 10. 5. 2019 12:18

Tak zase ja to dokážem rozmachliť aj v softe, že to ani sám nespoznám :) Ale vieš čo som chcel povedať, pri malej clone- krajší bokeh..a menej difrakcie na clone 4 by to vyzeralo ináč. Čiže ND nie kvôli predlženiu exp.času ale kvôli zníženiu HO
Naposledy upravil FXE1 dne 10. 5. 2019 12:34, celkově upraveno 4
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2019 12:19

Taky bych řekl, že 1/30s je až až.

Ta fotka nemusí IMHO být úplně super ostrá a stejně může být působivá. Na té vodě nebo při běhu je to dvojnásob těžké, ten pohyb je hodně složitý.

Věřím, že pokud někdo pilně trénuje motorky nebo auta, tak mu z toho začnou padat snímky jako vyřezaný, ale je to tedy krušné cvičení, resp. to probírání těch nepovedených fotek.

Tohle byla 1/50s a povedlo se jich jen pár a to ještě jen se zamhouřenýma očima

Obrázek


Martin Kozák doporučoval i tu 1/30s, že to nemusí být úplně ostrý, ale to si zkusím až v druhém ročníku ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 10. 5. 2019 12:29

To je vydarené
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 10. 5. 2019 12:30

Informacie o mobiloch diskutovat netreba, preto sa na to ozyvaju len ti, co s nimi maju problem, preto to aj splnilo ucel :)

Fotak v mobile je primarne o videu a roznych vymozenostiach ako slow motion, atd. za ucelom rychleho dokumentovania a publikovania. Tam konkurenciu nemaju a mat nikdy nebudu.Fotaky v tejto teme su na produkciu slusnej fotky, ktora nie je cvakom a ta sa debatuje primarne fotkami. Co je nieco, co niektori nedokazu zvladat, preto vypisuju trolske prispevky, litanie citacii z press-releasov a samoorgasticky si pritakavaju, ze ich vylevy neboli viac komentovane, teda su pravdive :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2019 12:31

Jedna ze tří vybraných, pokusů bylo strašně moc :-)

Ale aspoň to.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 10. 5. 2019 12:38

Ale to je normálka, zasadne nečakať 700 dobrých zo 700 pokusov, to si človek naženie stres a depku. Aj 3 podarené potešia ;-) Do konca som Tušim Saudka počul prehlásiť, že na jednu dobrú potrebuje tak 120 pokusov. A to tie jeho bebenky zas nikam rýchlo nekráčajú z toho ateliéru....
FXE1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků