Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 26. 2. 2018 11:58

Fidko,verim.

Nechaou na jaky segment s tim M50 miri. Na vlogery asi ne, kdyz 4K je tak crippled, bez PDAF v 4K, crop a navic, kdyz se otoci ten diplej, tak se kryje s dvirkami mikrofonu (WTF?)

1191414641.jpg
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 2. 2018 12:07

Mozno len potrebovali preznacit M5 aby sa v jednotkovej rade uvolnil priestor pre fotaky :-D Ja viem, snivaj Fidko, snivaj :P
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 2. 2018 12:22

Canon asi nepočítá s tím, že by si lidi na tyhle malý bezzrcadlovky dávali 70-200/2,8. Na to má přeci DSLR. K malýmu foťáku patří malý objektivy. Imho dobře na to jdou u m4/3 nebo i Fuji, kteří mají malinký těla a malinký objektivy pro milovníky kompaktních sestav a pak větší těla, která si lépe sednou s teleobjektivy. U Sony tohle zatím nepochopili, ale v budoucnu jim to určitě docvakne.

Ergonomie ale podle mne není jen záležitost velikosti gripu nebo pohodlí úchopu s většími objektivy. Já osobně nemám problém ani s různými placatými těly bezzrcátek (protože na ně nedávám maxiskla). Mně spíš vadí titěrnost a neurčitý chod tlačítek a tenké pogumování na kovových tělech. Obzvlášť když je chladno na rukavice, což je v našich šířkách 4-5 měsíců v roce, daleko raději fotím se zrcadlovkou než s Fujinami nebo E-M10kou. Bezzrcátka se jednak dost špatně ovládají i v těch nejtenčích rukavicích a za druhé nesnesitelně studí do ruky. Nikon D750 má panely pro úchop udělané z nějakého carbon-fibre plastu + guma a tlačítka podstatně větší s lépe definovaným chodem. Podle mne by vůbec nebylo na škodu, kdyby výrobci foťáků nějaké ty uhlíkové kompozity začali víc využívat. O kol, aut, sportovního náčiní atd. se za takové materiály nikdo nestydí.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 2. 2018 12:28

Ja nekritizujem M5 pre jej velkost, len vysvetlujem, preco by som taky fotak ako jediny fotak pouzivat nedokazal.

Inak v tomto to ma lepsie Panasonic. E-M1 je stale zbytocne maly fotak a Fuji toto vyriesilo az X-H1.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 26. 2. 2018 12:28

Svatá pravda, teraz vyliezť von s OMD, tak mám pocit že držím nanuka!
:D

Pokiaľ ide o rozmery, tak mi momentálne sedí kombinácia malý OMD + canon XXD rada. Ešte by to chcelo niečo ako GRD alebo RX 100 na denný štrapác. Možno, ale zatiaľ nechýba.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 26. 2. 2018 13:55

Tak práve som videl video, ako sa nový blesk od Canonu sám otáča pre optimálny odraz svetla podľa toho, ako je natočený foťák. Paráda :-)
https://video.twimg.com/tweet_video/DW9aHz5XUAEMNnA.mp4

alebo aj tu:
www.youtube.com/watch?v=-SIA7gFpbTk
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 2. 2018 14:14

jojo, vypadá to hezky :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 26. 2. 2018 14:20

Čo na to Ganec ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 2. 2018 14:22

Ten blesk za 400 USD nema radiove odpalovanie (ako nizsi model 430), ci som si len zle precital popis?
A bezzrkadlovka okrem 2x lepsieho cropu (1,6x + 1,6x je predsa viac ako len 1,6x), chybajucemu DP v 4K (ved profici aj tak zaostruju manualne) prisla aj o korekciu expozicie a dalsie tlacidla, ktore boli v starsich modeloch? Si robia z ludi srandu?
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 2. 2018 14:31

ltokar píše:Čo na to Ganec ?


Pri CSC blesk nepotrebuje, takze toto ho necha chladnym.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 26. 2. 2018 15:32

Ondrej Bobek píše:Ten blesk za 400 USD nema radiove odpalovanie (ako nizsi model 430), ci som si len zle precital popis?
A bezzrkadlovka okrem 2x lepsieho cropu (1,6x + 1,6x je predsa viac ako len 1,6x), chybajucemu DP v 4K (ved profici aj tak zaostruju manualne) prisla aj o korekciu expozicie a dalsie tlacidla, ktore boli v starsich modeloch? Si robia z ludi srandu?

Nema, jen jako opticky slave. Takze downgrade s upgradem v podobnem duchu jak tak M50.
Canon se opravdu tentokrat vytahnul.

Otazka jestli je dneska ta korekce expozice u techto mirenych modelu potreba. Zvlaste, kdyz jde dneska s EV posunovat lehce o 2EV nahoru ci dolu v postprocesu. Dneska mi to uz tolik nedava smysl jak pred 10-15 lety.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 2. 2018 16:30

No mne osobne korekcia expozicie zmysel dava, ale pre nu vyhradene tlacidlo ani nie. Vsak to stale nastavujem rollerom.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 2. 2018 18:43

Zadarmo to nie je, ale cena je nizsia nez som cakal :)
https://www.43rumors.com/panasonic-50-2 ... announced/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 26. 2. 2018 19:04

Ja bych rekl, ze je to primerena cena za to co to nabizi.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 2. 2018 19:42

Tak ono zatial asi nikto nevie co to ponuka. Je otazne, ci bude aspon tak dobry ako stary Zuiko 50-200 f2.8 - 3.5
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků