Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 1. 2016 13:36

ltokar píše:Apropo .. aj kompakt FZ1000 ma mensi shutter lag ako tvoje oblubene PENy ;)
Ty si fakt idot.

(najprv čosi tvrdíš o 4-ročnej zrkadlovke, keď tvoje slová vyvrátim, tak začneš trolliť o ultazoome, ktorý v tejto diskusii nemá čo robiť)

ltokar píše: A co sa tyka sekvencii, ano videl som sekvenciu neostreho psa, cele to fotenie je stale na urovni kompaktu. Zatial som nevidel od teba nic relevantne
V tom článku si mal ukážku, aby si sa nemohol vyhovárať:
Obrázek
No ale ty napriek tomu neprestávaš. :-S


Máš u mňa padáka.
Naposledy upravil Ganec dne 29. 1. 2016 13:38, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 1. 2016 13:37

To je prece jedno, klidne 98,7%. Porad zbyva 80 milionu lidi co foti s necim vetsim a delaji ze je to HOCH. Tam jde o to, ze lidi vybiraji motorovou pilu a je tam nulovy feedback do jejich vcerejsiho rezani (5x mi spadl retez, 2x vytekl olej a na konci se to prehralo, ze jsem musel 5minu cekat). To je pro mne neuveritelny.
Vsimni si, ze vrchol toho co sem nekdo da, je bezici pes pred barakem. NIkdy se nikomu nepovede neco typu "byl jsem fotit majales, ale muj fotak umi jenom ISO 100, bylo sero, 2/3 fotek mam takto mazlych".... "potrebuji fotak s ISO 12800" .... koupi si ho a napostuje fotky z majalesu o rok mladsi.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 29. 1. 2016 14:03

Radek71: jenže to se strašně blbě ukazuje na fotkách. U mě byl třeba po přechodu na Fuji obrovský skok kupředu v kvalitě při 100% zobrazení, to hlavně díky kvalitnějším objektivům. Taky v počtu správně zaostřených fotek (což se taky blbě ukazuje na fotkách, že předtím bylo asi 40% fotek špatně zaostřených, teď asi 5%). To taky jen tak snadno nepředvedu (ukázka špatně zaostřené fotky ze starého foťáku versus správně zaostřená z nového foťáku nic nedokazuje).

Podle mě to chce pro tyto účely spíše sledovat všechnu tvorbu toho fotografa a sledovat jak se změna techniky projeví na tvorbě. Zrovna pracuji na nové verzi ebooku o focení portrétů a hledám proto vhodné ilustrační fotky, no a přijde mi že v době před nákupem Fuji nemám skoro žádné použitelné fotky :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 1. 2016 14:13

Sledovat fotografa je sice mozne, ale ja reaguju na lidi, co linkuji fotky 3 flasek od piva.
Jinak s novym aparatem/zenou/motorkou se stava, ze se neco zmeni, to je v relaci motivace, chteni, zmeny stylu, pristupu. To je sice nejdulezitejsi, ale ja to myslel v relaci na ty flasky od piva a reseni jestli 0,05 nebo 0,18.
Pokud mam 85mm F1,2 tak napostuju 5 fotek kde jsem to s ostrenim nedal a nejak to okomentuji (KDYZ UZ JE TO MOJE TEMA A RESIM TO NA 2400 strankach).
Ja mam treba problem vybrat 5 fotek z roku 2003 z mesicni expedice, kde jsem jenom fotil a mel dva systemy! Maly problem je vybrat i z olympusoveho obdobi, nastesti jsou to cestopisy, takze tam nejde o 100% kvalitu, kdybych fotil fashion, tak bych to dnes asi smazal cely. To je taky trochu neco jinyho.
Jinak ty tady davas reporty o zmene nejvic a zaroven vubec nevypisujes ze DR mas 11,2 EV, to neni na tebe.
Ted jsem si vzpomenul, jak TX koupil neco 7xxx a daval sem fotky rosti a plakal ze koupil blbe, ze 300s vypadalo rosti takto. Takze TX jo.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 29. 1. 2016 14:34

Radek71: když dáš fotku, dozvíš, že že čokl je pomalej, vycvičenej, takovej nebo makovej, jen Gancuv čokl je ten pravej, protože je čelendž ho vyfotit. O čem s ním chceš diskutovat. To máš jako že 1+1 jsou dvě, a pojdme se bavit o tom proč to tak je. Zustane tu v diskuzi jeden další, co tomu rozumí, jeden troll co to nikdy nepochopí ale na všechno má názor a jeden co mu bude přizvukovat, protože mu není žádný špína cizí. Zbytek taktně mlčí, třeba tomu i rozumí, ale nehodlá ztrácet čas obhajováním. Nahoře máš útok na Itokara, že je debil, dobře si to pamatuj než zas napíšeš, jak je ten Ganec sociálně adaptovanej. Minule se tu oháněl tím, že s ním souhlasí Kozák. To je prostě groteska tohle, tady nemá žádnou fotku smysl postovat.
A pokud jde o ten progres, tak jo, to funguje. Přečetl jsem si Mansurova a jeho pokec o profilech Adobe, oko mi zavadilo o Luňákovu poznámku o flat profilu a poslední edit krajinky je najednou čistší, povedenější, mám z toho radost. Ale blog o tom psát nebudu a dávat to sem aby se tim bavil troll (adaptovanej nebo neadaptovanej), to mi za to nestojí. Horší je, že na tohle narazíš nejen tady, kde jde o prd, ale třeba při jednání s finančákama. To je taky akademie.
Naposledy upravil Lotrandor dne 29. 1. 2016 14:35, celkově upraveno 1
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 29. 1. 2016 14:35

Mne sa paradoxne utrafí občas dobrá fotka po nejakom čase, keď sa s aparátom sžijem. S novinkou sa trápim vždy jak pes. Aj s olympusom. ;-)

-- 29. 1. 2016 14:35 --

Mne sa paradoxne utrafí občas dobrá fotka po nejakom čase, keď sa s aparátom sžijem. S novinkou sa trápim vždy jak pes. Aj s olympusom. ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 1. 2016 15:00

Ganec píše:
ltokar píše:Apropo .. aj kompakt FZ1000 ma mensi shutter lag ako tvoje oblubene PENy ;)
Ty si fakt idot.
(najprv čosi tvrdíš o 4-ročnej zrkadlovke, keď tvoje slová vyvrátim, tak začneš trolliť o ultazoome, ktorý v tejto diskusii nemá čo robiť)

ltokar píše: A co sa tyka sekvencii, ano videl som sekvenciu neostreho psa, cele to fotenie je stale na urovni kompaktu. Zatial som nevidel od teba nic relevantne
V tom článku si mal ukážku, aby si sa nemohol vyhovárať:
No ale ty napriek tomu neprestávaš. :-S
Máš u mňa padáka.


Nic si nevyvratil :) Je to len tvoje tvrdenie, nicim nepodlozene, nezmyselne a vycucane z prsta a kdejakych nezmyselnych recenzii, ktore v praxi nemaju absolutne ziaden vyznam. Keby si mal jednu mozgovu bunku, prides na to, preco ti je rozdiel 0.05 sekundy pri shutter lagu k hovnu pri foteni tenisovej lopticky. Ale to by si najprv musel chapat fotenie :) A ten ultrazoom mas k tomu ako dokaz , k comu je ti tato hodnota a z coho vyplyva :) Ale chapem .. ked ta niekto pritlaci k muru, tak ho najlepsie je nazvat idiotom a dat mu padaka :tleskani

Okrem toho samozrejme, ziadna reakcia na pomalost 300/f4 pri konstrastnom ostreni, ked si sa doteraz busil do prs, ako su Olympus najrychlejsie v AFS a zrkadlovky nestihaju. Darmo som ti opakoval, ze ostrenie v hlbke ostrosti nekonecno-nekonecno na pidi objektiviku je irelevantne na porovnavanie a ze to dolezite pride az s poriadnym teleobjektivom. Hluchy, slepy .. takze nech sa paci .. zacni vysvetlovat, preco najsamlepsi Olympus M1 ostri celu jednu sekundu :D Nech sa pobavime, co vyplodis.

Podotykam, ze som fotil s roznymi fotakmi, takze mam urcitu predstavu. A podla tohto http://www.imaging-resource.com/PRODS/EP3/EP3A6.HTM je E-P3 k hovnu, tak pomala somarina to je. Ale vidim, ze som zatal do ziveho, mas uplne presne reakciu cloveka trpiaceho post buy syndromu :D

-- 29. 1. 2016 15:02 --

Radek71 píše:Me z toho vychazi jediny, co z toho vyjit muze a neni to lichotivy.

Pokusal som sa to Gancovi naznacit, ale jediny vysledok je, ze som podla neho idiot, troll a so mnou konci. Mam to povazovat za lichôtku a úľavu ? :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 1. 2016 15:05

Radek71 píše:Kdy jste naposledy videli nekoho kdo, nafotil jako parasutista nejaky seskok (mysleno na zemi, v letadle, po seskoku) s nejakym kompaktem a pak nejakou diskuzi co je tam spatne a pak koupi treba PENa, to je jedno a nasledne progres a porovnani.
Me z toho vychazi jediny, co z toho vyjit muze a neni to lichotivy.
Písal som to napríklad tu: http://www.gancovky.sk/2015/02/toto-odf ... h-zaberov/

Takto by si si to predstavoval?

Sony H20:
Obrázek

E-P3 a snaha zachytiť loptičku:
Obrázek

E-P5:
Obrázek

E-P5 sekvencia:
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 1. 2016 15:12

Inak by ma zaujimalo, preco sa nemoze porovnavat shutter lag E-P3 a FZ1000, ale moze sa porovnavat Tamron 18-250 vs. Zuiko 75/f1.8 :hm

-- 29. 1. 2016 15:13 --

Ganec:
E-P3 objektiv ??
E-P5 objektiv ??
alebo fotis krytkou ? Ci stale nedocvaklo, co je dolezite ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BendaJenda 29. 1. 2016 17:13

Fuji X anebo Oly ? který jsou podle vás lepší ?
BendaJenda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 1. 2016 17:42

Tady nejde o jednu fotku, i kdyz jsem psal u TX o jedne. Pochopil to DDJX, proste flow. I Ganec. Ano, byl jsem fotit pinces s nejakym ultrazoomem a pak s PENem. Takto jsem to myslel, to ze se pak linkuje zip s 4000 fotkama je nestesti, ale alespon je ceho se chytnout. Me to prijde lepsi a korektnejsi zabava, nez nadavani si kvuli necemu, co se ani neda uchopit.
Mimochodem jedna fotka je nahovno, (teoreticky muze stacit, ale kdyz z toho chceme neco vygoumat...), tady nekdo nedela sety, muserskej zavod v Orlickach, 34 fotek v kolekci, takto foti Nikon J1. Loni jsem tam byl s D700 viz tady.
Mi to prijde jako kdyz se potka v lese pruzkumnik wehrmachtu a rude armady a krici na sebe jak dobre ovladaji bojove umeni a jak umi rychle strilet a vyhrozuji si jak by to mohlo dopadnout.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 1. 2016 18:16

No ano, to chapem .. clovek , ktory foti kompaktom, fotky tomu adekvatne, chyti do ruky m4/3, je to o triedu-dve-tri lepsie, pricom ked mal v ruke DSLR, bolo to zle. Tento flow Ganca je pochopitelny /ak by som si kedysi nebol kupil zrkadlo, mozno by som mal nazory podobne/. Problem je ale extrapolacia z toho, ze DSLR brzdia ludi a vsetkych naokolo :) pricom jediny problem tu nie je technika, ale dotycny uzivatel :) Lebo keby neexistovali DSLR, tak by isto sa predaval PEN s ISO milion, fyzika-nefyzika .. namiesto toho aby lenivec nastudoval fotenie a kupil odrazove dosky za 10e. Pricom cely problem, o ktorom sa vsetko toci, vobec nie je zrkadlo, to sa tu uz dokazalo velakrat.
A potom sem pride daky clovek, co chce upgradovat kompakt s cenou max 6000 a dostane ponuku na PENa...
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 1. 2016 18:29

A čo iné by si čakal od Cvacha, ktorý rozdáva rozumy, ze blesk je zbytočnosť, post-processing fotiek tiež...to,ze to nevie, pretože je lempl , to už ale nenapíše.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 1. 2016 18:45

To jsou ty krasy for na digiarene. Postproces je blbost, jenom trochu dodelame hloubku ostrosti, tam o nic nejde. Jinak je to trapny, ze jsem se upnul na DDJX, ale to je zarnej priklad nekoho kdo vi co dela a je jedno jestli mu to jde nebo ne. Dokonce ani nenaskakuje do gancova vlaku linkovani dxo a vysledku prodeju v Indonesii.
Ja vim ze infantilne placu, ale treba pred 10ti lety kde kdo vyklopil fotky (pamatujete tu hruzu hruz html galerii ze zoneru?) a byl spokojenej, byly "spickovy", dneska kazdej ceka na lepsi sklo a vetsi DR novyho cipu aby nemusel fotit "dekadu starym cipem canonu", ale vystupy uz nejsou...pritom nad domrvenejma fotkama z pulmaratonu se da tak prijemne pobavit....
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Poltergeist 29. 1. 2016 18:48

příslušníci Wehrmachtu a Waffen SS (češi) se ve stalingradu bavili uplně bežně přes zeď s rudormějci a vyměňovali si např. navzájem jídlo

Ken Rockwell se post prcesem nesre, fotí do JPEGu, upřímně to ani neni škoda
raw+jpeg na většinu stačí
Poltergeist
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků