Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 27. 4. 2014 08:57

Ganec píše:Potom celú spiatočnú cestu autobusom mazal pokazené zábery.


hlavně že to nebyl řidič
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 27. 4. 2014 09:54

Byl to řidič. Fotky pouštěl na telce a podle hlasování pasažérů buď mazal, nebo nechával.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 27. 4. 2014 10:05

Nová Leica T, pěkná stylovka. I když asi bude mít nějaké mouchy. Ale nevíte náhodou kdo pro Leicu vyrábí objektivy ?
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 27. 4. 2014 10:43

pro mě je nádherná stylovka nex-6 :love: a tam vím přesně kdo vyrábí objektivy: nikdo 8-S
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 27. 4. 2014 10:50

Melancholický Trol píše:Byl to řidič. Fotky pouštěl na telce a podle hlasování pasažérů buď mazal, nebo nechával.

A ten kdo byl příliš kritický, šel domů pěšky... :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 4. 2014 11:06

jaký domů, hezky tlačit autobus do kopečka :-D
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 27. 4. 2014 12:41

Fuck8r : Nepanickař připojit jde všechno. 8-) http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=300516

-- 27. 4. 2014 12:45 --

Hele aty ,že to má pomalý AF : :shock:
http://www.dpreview.com/forums/post/53569492?image=0
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 27. 4. 2014 12:47

Ganec píše:
Radek71 píše:Nevite z ceho vznikla ta potreba videt tu expozici na LCD
U mňa po tom ako som videl jedného človeka fotiť cez hľadáčik: spravil záber s foťákom na oku => oddialil foťák z oka => pozrel na displej => pomenil parametre => znova spravil záber s foťákom na oku (a takto to spravil ešte párkrát) => až potom išiel fotiť niečo iné .. a znovu dookola...
Potom celú spiatočnú cestu autobusom mazal pokazené zábery.
Nie, ďakujem, toto nechcem...


A co to ma spolecnyho s expozici? On se dival na histogram? A mel treba 800 fotek spatne exponovanych a tak je mazal cestou v autobuse? To uz mi prijde lepsi ta informace o te Ptahove flotile na odvracene strane mesice.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 27. 4. 2014 13:32

HONZIK63 píše:Fuck8r : Nepanickař připojit jde všechno. 8-) http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=300516

-- 27. 4. 2014 12:45 --

Hele aty ,že to má pomalý AF : :shock:
http://www.dpreview.com/forums/post/53569492?image=0


no sony říká, že jejich originální redukce (a ty jsou myslím zase jen na sony A) s plným přenosem prodlouží ostření na 2-8s ! :lol: ano ty redukce od 4,5 do 8k :-|

nex má víc redukcí než objektivů a někteří si za ně říkají i 16k (speed booster, lens turba apod) :D

jedinou redukci co bych koupil by byla za 200Kč pro plně manuální macro, nebo taky za 200Kč pro reverzní macro objektiv, ale ty s plným přenosem to je šílený :kuk:

sony vydá na e-m 16-50 f2.8 čili bez redukce a rychle ostřící, ale to je nudnej záklaďák (a bůhví kdy bude) a já nakonec zvolil tyhle 3: samyang 85 1.4 pro nex, sony 35 1.8 oss a jako zoom zeiss 10-18 f4 - tam mně trochu se*e ta cena 19,5L pač všichni ostatní (panas, oly, sigma, tamron pro canon a nikon) to maj v f2.8 podobný zoomy, ale když tu není tak tu není (lepší než redukce drahá a prakticky objektiv bez AF).. jako první by měl přijít samyang :love:


v tom baseball snímku se asi nesledoval foťákem míček (bylo by totálně mázlý pozadí) takže to vypadá na normální klidný zaostření s HO 2m na hráče a vyčkání až poletí míček a zmáčknout sérii s prioritou rychlosti - klidně tam mohlo být zaostřeno dlouhé minuty dopředu i manuálně :-))
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 27. 4. 2014 18:25

Dneska jsem dal dohromady článek o tom, že ne pro každého jsou zrcadlovky vhodné. Doufám že nějakému militantnímu zrcadlovkáři po přečtení nepraskne cévka :D
http://www.fototipy.cz/clanky/vyplati-s ... zrcadlovku
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 4. 2014 18:45

Zrovna toho bublináře v centru jsem fotil s Fuji Xněco a bylo to peklo :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 27. 4. 2014 18:48

Já ho fotil s X100S a zvládl jsem to téměř za chůze :D (dobře, kecám...na chvíli jsem se zastavil :D Ale bylo to tuším na první pokus)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 4. 2014 19:12

Měl jsem k tomu nějaký seťák 3,5-5,6, blížil se večer a výsledek stál za houby. Mít svou zrcadlovku, dopadlo by to mnohem lépe. Na druhou stranu by mi stejně asi bylo líto si ojíždět závěrku na takovou blbost, takže je to vlastně jedno :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 27. 4. 2014 19:30

Jeden tyden autor pise proc ne a ted zase dalsi proc ano, obava o zilky je taky stejna... jenom nevim jestli ten predeslej mel taky pulku fotek z toho jakoby nedoporucovanyho systemu. Ty socialni tlacitka dole by mohly byt dobry pocitadlo kolik kavek se chytlo.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 27. 4. 2014 19:32

dadajax píše:Dneska jsem dal dohromady článek o tom, že ne pro každého jsou zrcadlovky vhodné.

K tej velkosti .. vzdy ked som vytiahol na vrany velky fotak, tak zdupkali. Dokonca aj v pripade m4/3 + tele, zdrhali. Az ked som na nich vytiahol Stylus 1, kde nie je vidno, ze to ma celkom dlhy dosah, tak sa nechali fotit :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků