Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 8. 2018 19:21

Davidof píše:Ad co fotit - letní horko je fakt problém.
Skús protisvetlovky ;-)

Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 16. 8. 2018 19:25

Tak to Vidim, ze asi u Nikonu nebude 50/0.95, ale spise jen 58/1.2. To teda proti konkurenci nic neni.
Ta 0.95 by se marketingove vyjimala skvele, ale pokud to bude jak tvrdim, tak ze zadny odvar bohuzel nebude konat. Ze by Nikon az tak propasl prilezitost? To se mi nechce verit.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 16. 8. 2018 19:31

Klidek , nechajte Ganalyzy až po 23.8.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 8. 2018 20:05

Skoda ze nedali 50/0.95, system by vyzeral velmi zaujimavo uz len kvoli takemu sklu s presnym AF. Na Sony by som daco podobne asi hned bral bez ohladu na cenu (ehm, tak do 3k keby sa zmestil) :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 8. 2018 20:12

Ale vsak oni len vypustili teaser s pol storocia starym sklom ktore ak som to chapal bolo svojho casu vynimocne a asi nejak reprezentativne a zrejme sa o to site pokusia aj teraz. Nikde ale nebolo napisane, ze to bude f1.2. Alebo mi nieco uslo ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 8. 2018 20:26

Aj ja som videl zatial len ten so starsim 58/1.2 - snad to bude teda patentovy 50/0.95 - velmi som zvedavy, aky obraz bude mat podobny moderny objektiv. Mitakony 50/0.95 (na Sony) nie su zle, no chyba im AF a akakolvek odolnost voci protisvetlu...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 8. 2018 20:30

Já jsem myslel, že necílí na čínský Mitakon, ale na zákazníky, kteří touží po něčem jako LEICA NOCTILUX-M 50mm f/0.95 ASPH, ale za trochu rozumnější peníze. Ale Azore, čekej ! Nechme se překvapit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 8. 2018 22:06

Presne z toho dovodu, ze je to konkurent pre lepsie objektivy ako Mitakon, ma zaujima ten vysledny produkt (cena, obraz, charakter...).
Najma ma zaujima to, ako to cele vymyslia - ci ako moderne velke a tazke skla - ostrejsie, kontrastnejsie, bez aberacie, (Sigma Art, Zeiss Milvus/Otus, Sony 50ZA), alebo skor klasicky - mensie, lahsie, jemne menej kontrastne a s trochou extra aberacie navyse (Nikon 58/1.4 ci starsi Canon 50/1.2L)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 8. 2018 00:09

Tak jsem pulku reportaze odfotil premierove bezzrcatkem. Mile me prekvapilo, jak bravurne zvlada protisvetlo Canon 11-22 IS STM. Navic ma super kresbu jiz na plnou diru. Tohle sklicko se vazne povedlo.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 494&type=3

Druha pulka fotek je z "nekvalitniho smejdu, o kterem nikdo normalni neuvazuje" :D

Jednu sem flaknu, specialne pro Pemara, ona ma tyhle detaily hlav z telete rad :)
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 17. 8. 2018 03:21

landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 8. 2018 04:00

Akurat som sa to chystal postnut.

"There are no scene modes" ma potesilo, vyzera to, ze pojde o skutocny fotak :D

Na 23.8 sa ale rozhodne tesim. V ten den by mali predstavit tusim aj Mavic 2 a ak sa potvrdi, ze budu dve verzzie kde bude jedna so zoomom a druha s 1" snimacom, bude to gamechanger.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 17. 8. 2018 05:19

Petr Luňák píše:Tak jsem pulku reportaze odfotil premierove bezzrcatkem. Mile me prekvapilo, jak bravurne zvlada protisvetlo Canon 11-22 IS STM. Navic ma super kresbu jiz na plnou diru. Tohle sklicko se vazne povedlo.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 494&type=3

Druha pulka fotek je z "nekvalitniho smejdu, o kterem nikdo normalni neuvazuje" :D



Pekny report, super atmosfera. BTW neviem ako vobec mozes s tym "smejdom" fotit :lol:
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 17. 8. 2018 05:33

Petr Luňák píše:Tak jsem pulku reportaze odfotil premierove bezzrcatkem. Mile me prekvapilo, jak bravurne zvlada protisvetlo Canon 11-22 IS STM. Navic ma super kresbu jiz na plnou diru. Tohle sklicko se vazne povedlo.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 494&type=3

Druha pulka fotek je z "nekvalitniho smejdu, o kterem nikdo normalni neuvazuje" :D

Jednu sem flaknu, specialne pro Pemara, ona ma tyhle detaily hlav z telete rad :)
Obrázek


Máš to jako vždy pěkné. Teď docela dost testuješ novou techniku, že? Jestli si dobře pamatuji, viděl jsem v poslední době cosi z D850, teď zase bezzrcátko ...
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 8. 2018 07:44

monikash píše:Jak píše FOE vs Ganec: Tak o pseudovylepšení nových modelů píše Neff: http://www.digineff.cz/clanek/fotografu ... -nebo-svar
Citujem:
takový Olympus má letos (píši uprostřed července 2018) jedinou novinku, PEN E-PL9. Kdybyste mě uchopili a práskali mnou o zem, nevynutíte ze mě jediný postřeh, čím se PEN PL9 liší od modelu PEN PL8 z roku 2016. No ano, má o pár zaostřovacích bodů na čipu víc „když vezmete v úvahu, že fotodiod je na čipu konkrétně těchto modelů šestnáct miliónů, tak opravdu jestli je na čipu 81 (předloni) nebo 121 (letos) bodů víc, pak to opravdu není senzace, která by vyhnala kočku od pece.


Hlavný rozdiel je v tom, že má zabudovaný blesk, nový procesor a pridané 4K video
- verím tomu, že hlavne vďaka 4K videu sa Canon M50 stal najpredávanejšou bezzrkadlovkou v Japonsku
- no a vďaka novému procesoru sa mFT snímač vyrovná najlepším APS-C snímačom súčastnosti
Obrázek
Popis k obrázku: Olympus E-PL9 - ISO 3200 - Sony A6300

Slabo? :--

-- 17. 8. 2018 08:56 --

"The most significant new features are 4K video capture (at 30p) and Bluetooth. The latter allows for quick pairing and the ability to have tagged photos transferred while the camera is turned off."

Zaujímavý nápad .. kvôli samotnému transferu fotiek fakt netreba zapínať fotiace súčasti foťáka alebo displej.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 8. 2018 08:03

Jo, 4K bol nepochybne dovod. Uz bolo nacase aby so 4K konecne nejaky vyrobca fotakov zacal a som rad, ze to bol prave Canon. Dufam, ze ostatni budu nasledovat.

Ze mFT snimac prekonava APS-C nie je ziadna novinka. FoE to sem postoval aj s grafom uz snad rok dozadu.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků