Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 5. 10. 2017 20:10

Mne kontrolovali vždy a myslím si o sobě, že Indovi se nepodobám ani vzdáleně.

Jehličnany jsou fajn, to chápu, ale proti vínu v principu nic nemám. Docela jsme si ho užili v létě v Toskánsku, výborné červené. Občas jezdíme do Bzence a Mikulova a bývá to relativně fajn, ale hodně záleží na tom, jací lidé se sejdou. Výborné vyjezdové akce bez bab byly do Frenštátu, mám zam ty lidi rád.

Můj problém je v tom, že si v Čechách nikdy úplně neodpočinu, nevypnu. Ty alpské destinace miluji, Rakousko, Itálii i Švýcarsko, ale těžko tam objevujeme nové místa, byli jsme tam často. Mám rád i Francii, Normandii, Bretaň, Bordeaux, údolí řeky Dordogne, Biarritz, Versailles, Monako, Chamonix, spoustu míst. Mám rád i Portugalsko, lednový Lisabon nebo listopadové Alicante, nebo ve Španělsku třeba Barcelonu. Už to začínají být takové romantizované vzpomínky,některá z těch míst se zhoršují před očima.

Také raději jezdím autem, je to o té svobodě, kdysi byl můj ideál cestovat na lehlo s kreditkou, dnes je létání opruz. Snad jen občas s asijskými aerolinkami, manželka nedá dopustit na Cathay Airlines, služby, jídlo a personál mají opravdu dobré, ale to je výjimka.
Naposledy upravil pemar dne 5. 10. 2017 20:11, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 5. 10. 2017 20:11

Radek71 píše:Nebo recepcni, stoji tam fronta lidi a nejaka cizinka vysirala ze “only two otomans on the room” a kdyz odesla, tak recepcni vola dozadu na nejakou kolegyni “ta kraaava tu byla zase”. To fakt uz jinde videt neni.


Tak to doporučuju Karlovy Vary - to člověk nechápe. Ale zase to beru tak, že většina klientů jsou rusové a ti to tak asi mají rádi. V Imperiálu postává postarší znuděný personál na recepci a na dotaz, že bysme se rádi někde najedli (byl jsem tam jen na otočku a potřeboval sem se někde najíst se starší tetou z Kanady, co je náročná na kvalitu služeb a malym synem, což neni uplně ideální kombinace). No a pán se na mě tak podívá a jede něco ve stylu : " Hele jestli chcete něco většího, tak skočte do restaurace a fakt doporučuju kachničku. No a nebo se dá jít dolu do kavárny. Ale to tam maj akorát bagety." Tak se chvilku dohadujeme, co a jak. A pan ke mě přijde, chytne mě za rameno a říká "Tak co už jste se s tetou dohodli, ať vim, kam vás mam dovést.". A to je 5*. Případně sem dovezl tetu do resortu vedle, kam jezdí už asi od revoluce 2x ročně na 14 dní. Zastavim, přijde opět starší pán v uniformě, veze takovej ten vozík na kufry z devadesátých let (ve zlaté barvě) a tetu pozdraví stylem "Ježiš pani .... vy už ste tady zase." . No a když odjíždim, tam zamnou přijde, začne mi tykat a vysvětlovat, ať nejezdim po Pražský, že ta je to na... no, protože se dneska beží maraton a ať to vemu radši jinudy. Kdyby to byla salaš nebo horský bouda, tak budu nadšený, ale tady...

-- 5. 10. 2017 21:13 --

Radek71 píše:Malo jehlicnanu, typ krajiny co nemám rad. Vsichni votravuji s vinem apod.


Mam to podobně, na jižní Moravu fakt nemam nervy. Max na otočku na team building ve sklípku, ale jinak to nedávám... Když už tak až Beskydy.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 5. 10. 2017 20:16

My jezdíme do Karlových Varů aspoň jednou ročně. Dobrý zákusek v cukrárně na kolonádě, procházka nahoru nad kolonádu, hledání restaurace na oběd, následuje většinou zklamání, hledání kde jsme zaparkoval auto, placeni pokuty a návrat. A trochu si procvičíme ruštinu. Fajn výlet.

Nevím jestli se to počítá jako jižní Morava, ale byli jsme nedávno v Telči. Asi je to spíše ještě Vysočina. Najít slušnou restauraci tam byla docela bojovka, ale bylo tam divadelní představení na náměstí a bylo to fajn.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 5. 10. 2017 20:20

pemar píše:Mne kontrolovali vždy a myslím si o sobě, že Indovi se nepodobám ani vzdáleně.


No já zažil větší prohlídku akorát v tom Jerusaleme - tam to hlídají neskutečně. Jinak nikde nic. A teda nepočítám různé veselé historky z letiště, jako že sem měl 1:10h na přestup ve Frankfurtu z EU na asijský let a na nějaké kontrole takový ten papírek ukázal podezřelé stopy na obalu od objektivu (FE 55/1.8). Naštěstí se spokojili s velmi důkladnou prohlídkou věcí za dohledu policie a pak mě vzali jako business napřed skrz všechny další kontroly a odbavení, abych stihnul let... Pak jsem byl taky jednou podezřelý, protože jsem měl příliš mnoho elektroniky v palubním zavazedle (foťáky) a bohužel mě odbavovali po nějakých Iráncích, co měli v zavazadlech zase příliš mnoho kosmetiky v nějaké krémové podobě.... Tam sem byl fakt rád, že mluvim německy během výslechu :-D

-- 5. 10. 2017 21:25 --

Já jezdim do Varů 2-4x ročně s/pro tetu. Záleží, jak si to rozdělíme s bráchou a vždycky do beru jako exkurzi do města, kde je největší počet SPZ na přání jako MR 99999, MR BIG 11, VIP1111 apod. Zase na druhou stranu tam akceptujou všechno - sme byli v kavárně Imperiálu, víceméně prázdná a sedli jsme hned vedle piána, že se syn zabaví. Muj třiletý syn chvilku poslouchal, pak došel k pánovi, chvilku ho pozoroval a pak pronesl něco ve stylu "hrajte něco jiného, tohle se mi moc nelíbí". No a pán pronesl něco jako "samozřejmě pane" a začal hrát něco víc dětskýho a po chvilce se přišel číšník zeptat, jestli je ta hudba takhle lepší.... Asi je tam takhel prudí rusové běžně. Ale fakt je to peklo...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 5. 10. 2017 20:28

Ve Frankfurtu mi už několikrát hrozilo, že nestihnu přestup, naposledy asi před týdnem, stejně jsem dorazíl domů až po půlnoci kvůli zpožděním. Ale nedopadl jsem jako německý kolega, kterému už nic neletělo a musel spát na letišti a čekat na první ranní let.

Měl jsem naplánovanou destinaci na léto, zamluvil jsem původně Irsko, ale po letošních zkušenostech Miciny v Anglii s počasím jsem to zrušil, letošní propršená dovolená mi stačila.

S Rusy jsem si užili na azurovém pobřeží, místní z nich bylo docela na prášky. Já byl zase na prášky z toho, že pláže jsou tam děsně přeplněné a parkoviště jakbysmet.
Naposledy upravil pemar dne 5. 10. 2017 20:32, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 5. 10. 2017 20:30

Vzhledem k věku dětí 3,5 + 0,5 vůbec dovolenou dopředu neřeším a bloknu pak něco na poslední chvíli na horách. Hlavně ať to má velkou herničku pro případ opravdu špatného počasí a venku trampolínu a gril. A nějaká fotogenická místa v docházkové vzdálenosti. Ten další rok už budu řešit víc. Rád bych zkusil Toskánsko - ještě jsem nebyl, údajně super pro rodinu a neskutečně fotogenický.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 10. 2017 20:33

Jsem pecenej/varenej v 4* hotelech v CZ (sluzebne) a no problem. Je ale mozne, ze dodavatele vedi moc dobre kde to objednavaji a casto mame bookovanej celej hotel, takze na ledu je A team.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 5. 10. 2017 20:36

Radku já teda po ČR služebně moc nejezdim, max něco jako Clarion v Olomouci, ale tohle sem fakt nikde mimo Vary nezažil. A pak mam teda problém na té jižní Moravě, kde všichni automaticky předpokládají, že budu unešený z jejich tradičních zvyků a vína a díky tomu budu ochotný tolerovat cokoliv dalšího... A mně zrovna ani jedno nebere.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 5. 10. 2017 20:40

Toskánsko je moc fajn, ale připadlo mi trochu moc vyprahlé. Ideální destinace pro pobyt s malými dětmi je podle mne Rakousko nebo v Itálii.To s tou Moravou vnímám podobně, takové trochu násilně vnucované. To mám také radši Rožnov pod Radhoštěm nebo Frenštát.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 10. 2017 20:48

GreatWhite píše:Když dokázal Bush s bráchou podminovat nepozorovaně dvojčata, nechápu proč by nějaký týpek nedokázal pronést na hotelový pokoj pár sapiků s náboji ;)


Akorat se teda musel naklonovat, kdyz dokazal strilet z vic pater, jak dokazuje nekolik videozaberu a ociti svedci. Ale chapu, fakta se nehodi do pohadky o strelbe z 32. patra, tak je pojdme ignorovat a kazdeho, kdo na nesrovnalosti poukaze, oznacme za blazna a vysmejme se mu. Je to dostatecne slunickovy postup? :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 5. 10. 2017 20:53

Hele existuje nekde seznam udalosti, co maji takhle alternativu? Ja jen do jake urovne se tim zabyvate... Treba ted jak vyhorel byt v Teplicich, nebo kde to bylo, dva mrtvi a oficielni oduvodneni byla elektroinstalace. Tohle mate taky ve fokusu?
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod ltokar 5. 10. 2017 21:05

Radek71 píše: Proste nekde slysel, ze Slovensko je kopcovite a mobilni operatori moc nefunguji

10km od BA take lokality este myslim su :) .. ja inak rad chodim tam, kde signal nie je. Obvykle je to ale 50:50 .. ruzovy vs. oranzovy, teda niekde funguje len jeden z nich a takych miest je pomerne dost. Aspon tam , kde chodievam. No a potom hory .. tak tam sice casto signal je, ale najblizsia btska je pekne daleko, tak podla toho to aj vyzera. Ale to len na okraj, pointu som pochopil :-)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 10. 2017 06:38

Radku, Bob sa neurazí, pozná slovenskú úroveň služieb až príliš dokonale, služobne som jazdieval od Kútov po Čiernu nad Tisou. Ale zasa prekvapenia oboma smermi nie sú problém! :D
Z destinácií okolo mám rád Budapešť, kto má rád mastnú mäsovú kuchyňu, pre toho je Hungária raj.
Inak samozrejme Rakúsko, tam som pečený varený, milujem okolie Neusiedler am see. Neviem ani prečo, ale mám pudový odpor k Bruselu, keď som tam mám neskutočne zlý pocit. Super sa cítim v Holandsku.

Tými Vašimi výpočtami požadovanej úrovne pohodlia na úrovni "postaršieho CEO v meste" ste mi pripomenuli opačný extrém, kamoš (inak fungujúce firmy, celkom za vodou), čo jazdí do sveta v štýle čína za 150 euro, nepál po vlastných, alebo Kolumbia, krajina koky bez sprievdcu. Zážitky zo spania v ubytovniach a zastávkach autobusu so stovkou namosúrených domorodcov sú iný adrenalín. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 10. 2017 07:56

Na Slovensku, ak clovek narazi na dobre sluzby, ci ubytovanie, alebo restauracia, tak je to prijemny bonus :D, v ostatnych pripadoch je clovek zvyknuty. Horsie je, ked dojde do Ciech, kde ocakava nieco ine a narazi na slovensky sposob. To potom dost znechuti. Ale na jednu vec si aj tak neviem zvyknut, ze slovenska krcma nema nic na jedlo, len chlast,cipsy a lokalnych "stamgastov". V CR sa clovek neboji :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 10. 2017 08:40

lukas_highenergy.cz píše:Hele existuje nekde seznam udalosti, co maji takhle alternativu? Ja jen do jake urovne se tim zabyvate... Treba ted jak vyhorel byt v Teplicich, nebo kde to bylo, dva mrtvi a oficielni oduvodneni byla elektroinstalace. Tohle mate taky ve fokusu?


Starkes Argument, oder?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků