Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 8. 2018 06:13

Jakože máš víc nepřesných čísel a pokud to chceš zlepšit, tak máš místo RAW matici vzdáleností ? :-)

Asi to bude jeden z aspektů. I když tipuju, že až se Nikon rozhodne pro ILC sportovní foťák, tak se to know-how projeví :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 16. 8. 2018 06:59

Mě taky zajímá, jak si s tím poradí v rámci portfolia. To, že by 24. vypnuli linku na DSLR a poslední zhasnul moc pravděpodobné není.

Tipl bych si, že se budou co nejdéle snažit o to si nekonkurovat. Tzn. nejdřív vytěžit potenciál CSC, tam kde současné DSLR tapou. Náznak toho je ten 58 f0,95. Takové to koukejte, co všechno jde udělat s CSC. Takže super světelné skla, stabilizace v těle, video, focus peaking, extrémně přesný af a tak. Ti co jsou Ready switchnout přejdou a konzervativní část fotografů bude v klidu, protože to budou featury pro lamy. To dá nikonu čas odladit těla a vydat dostatečné množství objektivů a zbytek přejde v rámci generační odměny někdy v příštích 10 letech.

Zajímavý bude hlavně lineup nikonu třeba za 2 roky.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 16. 8. 2018 07:12

Podle mě o budoucnosti nového CSC Nikonu rozhodne cena těla a skel, včetně jejich širokého výběru.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 16. 8. 2018 07:34

Budoucnost je v aluminiu!!! :D :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 16. 8. 2018 08:35

Me zajima treba jeslti ty nove Nikony budou mit EYE-AF.
Bez tehle feature bych uz zit nemohl. Je to dost zasadni a super vec a usnadnuje workflow behem foceni casto.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 16. 8. 2018 09:12

Tak kdybych mohl svůj názor, tak...

jsem zastáncem kompaktnosti a lehkosti. Nikomu nic velkýho neberu (ani se mu nesměju, ať si každý fotí s tím, s čím ho to baví), ale já se s tím tahat nebudu. Proto jsem před dvouma rokama přešel z FF DSLR (převážně zoomy) na FF CSC (jen pevná světelná 1.8 ).

Za druhé jsem po těch dvou letech zatoužil po výdobitcích moderní doby jako jsou funkce pro lamy (já se za ně nestydím), které můj FF 7R první generace nemá. Také jsem si dost užil pevných skel a sem tam by se z lenosti zoom hodil. Ale rozpočet je dosti omezený a na druhou (7R) nebo třetí generaci 7 nemám a popravdě jsem si srovnal v hlavě, že to ani nevyužiju, nepotřebuju. Na moje hobby focení jsou to zbytečné bestie (jak tu někdo nedávno poznamenal). Takže co? Pořídil jsem mFT, které mi dopřeje všechno to, co nemám a to za relativně směšnou cenu. Takže mám moderní levnou mašinku s funkcema pro lamy, kterou si (aspoň zatím) užívám a zároveň slušnou kvalitu a relativně slušnou svštelnost, kterou si taktéž užívám. Z obojího užívám to nejlepší.

Na nový Nikon se těším, ale jak to tak vypadá, bude to věc, která půjde zcela mimo mě. Bude to na mě už docela dost velký, bude to jistě na mě už hodně drahý. A samozřejmě do začátku prdlačku výběr skel. Objektiv světelnosti .95 mě už vůbec nezajímá. Jako jo, chtěl bych si ho vyzkoušet, ze zvědavosti, ale rozhodně vím, že tohle sko mít doma nemusím. Nevyužil bych ho a hlavně bych na něj nikdy nevydělal.

Z toho všeho mi vyplývá, že Olympus by se tu nějakou tu chvíli ještě mohl udržet. Věřím, že v podobné situaci jako já bude hromada dalších. Až Nikon vydá okleštěnou verzi pro chudáky, bude to jistě okleštěné natolik, že mFT vedle toho bude opět vítěz ve vztahu cena - užitek. Každý si musí sám zhodnotit, jestli mu výstup z mFT bude stačit.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zvuk11 16. 8. 2018 09:46

Popravdě nevidím moc olympus mft jako konkurenta pro FF csc nikona, myslím že hlavní souboj bude ze sony
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 8. 2018 09:51

Myslím, že tohle je opravdu těžiště síly MFT - menší cestovatelský a street foťák.

Tam kde jde do přímého souboje s FF tak přinejmenším na papíře musí spíš prohrávat.

V těch diskusích je to často dost vyhrocené, ale když si je odmyslím, tak mi taky MFT formát přináší dostatek zábavy na to, abych si ospravedlnil to, kolik celá ta sranda stojí ... A těch omezení a kompromisů je přijatelně málo.

A upřímně přeju všem, aby totéž cítili ohledně jejich volby. Protože pro většinu z nás jde především o zábavu a relax.

Současný stav diskuse je holt výsledek dlouhé a vytrvalé práce některých aktérů a nedá se s ním nic dělat. Jen se snažit povídat si s méně vyhraněnými účastníky a uhýbat létajícím půllitrům :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 16. 8. 2018 10:40

Ale páči sa mi, ako tu mnohí z nás transponujeme skúsenosti z vlastného mikrosveta na nadnárodnú akciovku s celosvetovou pôsobnosťou. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 8. 2018 10:54

zvuk11 píše:Popravdě nevidím moc olympus mft jako konkurenta pro FF csc nikona, myslím že hlavní souboj bude ze sony


mFT konkurovat FF nemoze, ale FF moze konkurovat mFT. FF CSC, napr A7 nie su zasadne vacsie nez OM-D a pritom za ne ani nezaplatis nevyhnutne viac. Ak by si chcel skla s eq ohniskom a svetelnostou, stacia Ti prakticky priemerne FF objektivy ktore Ti za vyrazne nizsiu cenu prinesu porovnatelny vystup a velkost. A ako bonus stale dostavas vyhody vacsie snimaca ako napriklad vyssi DR. Tu vyhodu mFT naozaj vidim len pri teleobjektivov kde naozaj neexistuje porovnatelne velky ekvivalent.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 16. 8. 2018 11:13

Ganec píše:
zvuk11 píše:Nevíte kde se dá vsadit jestli olympus odepíše svoji fotodivizi ?
Prečo by mal? :--
- veď aj napriek tomu, že za posledné 2 roky nevydali nič zásadné (*), príjmy z MILC im klesli len minimálne (o 11%)
(*) vydali len 2 lowendy, ktoré im určite netvoria tie najpodstatnejšie príjmy


Zarezali uplne kompakty (okrem tough), a ich OMD-M5 Mark II nikto nechce (predrazene fest) .. predava(l) sa len M1ka, ktora je az teraz (v zlacneni) v prijatelnej cene voci inym fotakom podobneho zamerania.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 8. 2018 11:16

Ono závisí kde kupuješ. U nás je oly nezmyselne našponovaný. Napríklad keď stál u nás 12-40 tisíc éčiek tak sa dal zvonku objednať za nejakých 540 euro...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 16. 8. 2018 11:21

Na koho ty Nikon CSC cílí? Na vlastníky D750, D850 u stávajících uživatelů?
Kdybych šel k Nikonu, proč bych měl dát přednost FF CSC před FF D850?
Nahradit D750 bych ještě pochopil pokud neplánují modernizovat DSLR, ale proč si nekoupit radši D850?
Nebo někdo přeskočí z nějakejch LE D3...., 5..... na CSC FF? Když D850 mu za stejný peníze nabídne víc?
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 8. 2018 11:37

bob222 píše:Budoucnost je v aluminiu!!! :D :D


Ty se smejes, ale jiz jsou na papire moderni vyskove budovy, kde sloupy a nosniky, drive ze stavebni oceli, nahrazuje mnohem pevnejsi letecky hlinik.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 8. 2018 11:44

Achjo, m43 přece nekonkuruje primárně FF ale kropovým systémům, kde je a pravděpodobně ještě dlouho zůstane nejkompletnějším a nejuniverzálnějším systémem. Zatím jen Fuji je na cestě vyplnit tenhle prostor stejně "sexy" nabídkou. Sony na APS-C dlabe, Canon se zatím drží jen low-end kategorií a Nikon ho nejspíš napodobí a i kdyby se tito dva rozhodli udělat APS-C bezzrcátkový systém víc profi, bude jim to ještě dlouho trvat, když musí paralelně budovat i FF. S tím, že FF Sony udělá stejně kompaktní systém jako Olympus nesouhlasím, u FF Sony to je totiž vykoupeno různými kompromisy, omezením na pevné objektivy, omezením počtu ohnisek v brašně atd. Pokud někomu stačí jedno pevný sklo, pak ano, ale když už chci tři čtyři skla a nějaký univerzální zoom, je Sony proti Olympusu obrovský. Podle mne křížky nad kropovými systémy jsou naprosto nesmyslný, protože v reálu prostě nakonec menší a levnější jsou a proto si je koupí víc lidí buď jako primární systém nebo doplněk k FF nebo MF.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků