Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 5. 2019 09:10

Btw, vsimli ste si, ako sa Ganec najezil, ked mu chvd napisal , ze ma zastaraly fotak ? Uz asi lepsie sa neda ukazat, cim trpi :-) .. nie, nie post buy syndrom .. ale presne to, co minule niekto rozoberal. Ganec totiz pred casom sa vyjadroval na margo kupovania lacnych fotakov, ze ti, co ich kupuju su asi socky. To je presne ono .. status, mam drahy (a spickovy fotak lebo je drahy), tak som niekto. Preto vzdy tak obdivne vzhliadal k pemarovi. Az ten sa branil drahsim veciam, tak v jeho ociach velmi poklesol.

Ganec píše:
chvd píše:pokus o převod blábolení z vlákna Olympusu sem

Ty sice máš, ale dosti zastaralý model consumer class.
Čo ťa oprávňuje urážať môj foťák? :-\


:-(
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 3. 5. 2019 09:12

Ganec píše:2) zaostávajú za konkurenciou:
- obaja implementovaním len jednej karty dali najavo, že ešte nie sú schopný vyrobiť profesionálny model

Rozhodně.
Jen vývojáři z Okympusu dali najevo, že umí vyrobit opravdový pokrokový profi model.
Dali do něj 15 uměleckých filtrů, dva snímač bezmála pět let staré, zmaximalizovali velikost a v ohledu profi třídy dvakrát zminimalizovali velikost sensoru. Mají tedy jednak nejmenší senzor v profi třídě a druhak je zmenšený nutnosti ořezu pokud někdo chce získat fotky v klasickém formátu.
Bomba.

-- 3. 5. 2019 09:14 --

Itokar píše:Btw, vsimli ste si, ako sa Ganec najezil, ked mu chvd napisal , ze ma zastaraly fotak ?

Já to pochopil teda jinak. Psal, že jsem urazil jeho foťák, tak jsem myslel, že to spolu konzultovali a že jeho foťák se cítí uraženě, proto jsem mu i nabízel možnost poslání bonboniéry jako satisfakci.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 5. 2019 09:23

Tak povedzme si pravdu, kto z nás by chcel žiť s urazeným foťákom . Mal som dve fenky boxera, jedna sa vedela uraziť...:), urazený Oly musí byť hrôza
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 5. 2019 09:53

chvd píše:
=> veď práve ty si ten, ktorý tu namiesto argumentov produkuje vyslovene hlúposti :grr:

To je tím, že žádné argumenty nemám. Navíc jsem vzteklý, protože jsem si vybral špatný foťák bez hires a EVF.
Ďakujem za úprimnosť.

Si teda len naštvaný, že sa ti nedarí => preto sa snažíš aspoň uraziť šťastnejších (úspešnejších/múdrejších/..) naokolo :-\
Na svoje príspevky teda neočakávaš žiadne argumenty .. lebo tie by ťa len naštvali ešte viac
(ostatní "nezatrpknutý" diskutéri to už pochopili dávnejšie, keďže na tvoje príspevky nereagujú)
=> len si sa skrátka potreboval "vyplakať", alebo si aspoň do niečoho "kopnúť"

Tak potom OK.
Chápem...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 3. 5. 2019 09:58

FXE1 píše:Logo Gancoviek, niečo medzi Batmanom a Supermanom :)
Pochybnosť o jeho zdraví, nie je čisto náhodná...

Logo svědčí o vytříbeném uměleckém cítění, vrozenému výtvarnému talentu a nepochybné skromnosti. Hezký pátek.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 5. 2019 10:01

Blesk kombinovaný s erotickým bodom "G" dopadne na hlavu každého majiteľa DSLR :) Pekný víkend aj Tebe .
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 5. 2019 11:30

FXE1 píše:
Ganec píše:aktuálna ponuka Canonu a Nikonu vo FF MILC .. má 3 zásadné nedostatky, ktoré odrádzajú zákazníkov od ich kúpy:
1) neponúkajú nič, čo tu ešte nebolo a zákazník by to ocenil:
- obaja vsadili na marketing extra svetelných skiel
=> ale ani supersvetelné sklo od Nikonu (ktoré sa ešte tuším ani nepredáva) ani zoom od Canonu očividne nestačia
(hlavne keď si ich pri tých cenách a hmotnosti kúpi len málokto)
2) zaostávajú za konkurenciou:
- obaja implementovaním len jednej karty dali najavo, že ešte nie sú schopný vyrobiť profesionálny model
=> nech sa porovnávajú s hociakým iným výrobcom, vždy v niečom výrazne zaostávajú
3) ich manipulácie sú príliš priehľadne:
- Canon chce očividne zarobiť na drahých sklách (keďže lacné neponúka ani neplánuje), napriek lowend telám
- Nikon zase kvetnato rozpráva o svetelných sklách a pritom vyrába len tie nesvetelné (ako si si práve všimol)
(citujem: "Po velkohubých marketingových prohlášeních přišly objektivy s pro mne vesměs malou světelností")
To je zase blábol, ba priam Gokotina :)
Takže súhlasíš? :--
(keďže poznám slovenský slang - viď vtip nižšie - tak je to jediné možné vysvetlenie tvojich slov)
^^

Vidím, že nedokážeš na mojich argumentoch nájsť žiadnu logickú chybu ktorú by si spomenul.
Tak ťa šokovali tie fakty, že ani nedokážeš nájsť odpovedajúce slovo :kuk:

.. podobne ako Slovák v tomto vtipe:
Kód: Vybrat vše
Pri Niagarských vodopádoch stoja Angličan, Nemec a Slovák.
Angličan hovorí: wau its really wonderful.
Nemec hovorí : wau es ist wirklich wunderbar.
Slovák hovorí: Ty kokoót, čo ti jebe.
:D

Tak ti to najvhodnejšie slovo (ktoré sa hodí zhodnotenie takéhoto príspevku) poradím: "nepriestrelný argument" 8-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 3. 5. 2019 11:33

Ganec píše:Ďakujem

Není vůbec zač!
Ganec píše:za

To dá rozum, PŘED by se tam moc nevyjímalo
Ganec píše:úprimnosť.

Rádo se stalo, kamaráde.
Si teda len naštvaný, že sa ti nedarí =>

Přesně tak, navíc mi dochází Lexoš.
preto sa snažíš aspoň uraziť šťastnejších (úspešnejších/múdrejších/..) naokolo :-\

Jo jo a občas i toho nejmoudřejšího fotoproodborníka střední Evropy.

Na svoje príspevky teda neočakávaš žiadne argumenty ..

Myslíš ty, které píší tobě?
Tak to tě uklidním, na ty jsem argumenty nikdy neočekával.

lebo tie by ťa len naštvali ešte viac

Cením si tvé empatie.
(ostatní "nezatrpknutý" diskutéri to už pochopili dávnejšie, keďže na tvoje príspevky nereagujú)
To je jasný, ale pochop, že i mi na hlavu nemocní se chceme mezi vámi nezatrpknutými profotoodborníky uplatnit.
=> len si sa skrátka potreboval "vyplakať",

Jo, ale ještě nějsem vyplakanej úplně, potřebuji ještě.
alebo si aspoň do niečoho "kopnúť"

Svatá pravda kamaráde, aspoň do něčeho.
Tak potom OK.

Mám tě rád!
Chápem...

Obdivuhodný profotoodborníkempatický jsi !
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 5. 2019 11:36

Ganec, čo to je za naivná otázka ? Jasné že s Tebou súhlasím, v tom som pevný ako skala...
Ale aj ja mám jednu otázku, hrabem sa v starých foto, je možné že si bol v tomto čase v aquaparku v Poprade ?
Lebo ak som sa s Tebou kúpal v jednom bazéne, to sme už skoro rodina, s tým sa budem musieť nejako duševne vysporiadať :)

nedeľa, 4. júla 2004
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 5. 2019 13:00

FXE1: tak týmto si ma dostal .. fakt ti to neviem potvrdiť ani vyvrátiť... :-))
V Poprade mám bratranca/sesternicu .. takže teoreticky .. ale nespomínam si, že by som v tom aquaparku vôbec bol.
(ešte som tam okolo toho roku mohol byť keď bolo "Ahoj leto" a odskočiť si tam, ale to bolo niekedy v auguste)
Takže asi skôr nie...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 5. 2019 13:12

Tá podoba, tá podoba... no nič to nebudeme riešiť, čo ak otec všetko doma nepriznal :) To ma zaujalo len pre to, že sa hovorí "náhoda je blbec", a toto by bola ozaj veľká náhoda.
A fotené Olympusom....
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 5. 2019 13:42

FXE1: budes si ma potom musiet dat na ignore list .. a este dalsich nestastnikov, aby si nekazil dobre meno rodiny :D

-- 3. 5. 2019 13:45 --

Inak na tom poslednom prispevku, kde ti odpovedal, je krasne vidno, preco sa clovek nema bavit s hlupakom. Lebo potom sa nezainteresovanym zda, ze obaja su na podobnej urovni :( .. nech je tento spominany prispevok varovanim pre nas vsetkych. Nediskutuj s hlupakom, lebo ta stiahne na svoju uroven a tam ta svojimi argumentami rozdupe.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 5. 2019 13:50

No zase v mojom veku viem, že na živo by sa toto nedialo. Tieto plamenné debaty sú len cvičením. Čo sme si, to sme si, beriem to s humorom, inak sa ani nedá :D
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 3. 5. 2019 13:55

Ganec píše:FXE1: tak týmto si ma dostal .. fakt ti to neviem potvrdiť ani vyvrátiť... :-))
V Poprade mám bratranca/sesternicu .. takže teoreticky .. ale nespomínam si, že by som v tom aquaparku vôbec bol.
(ešte som tam okolo toho roku mohol byť keď bolo "Ahoj leto" a odskočiť si tam, ale to bolo niekedy v auguste)
Takže asi skôr nie...

Fuj ty Ganče! Odskočit si do bazénu, že tě hanba neprofackuje. :-[
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 5. 2019 13:57

Ak je to on, ja som tam bol pred ním :)
FXE1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků