Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 10. 11. 2016 11:37

Roman_Skamene píše:Tak ale ako si šikovne nastavil hranice aby mu do toho nič nespadlo... :tleskani :roll: :pozor


Tak,tak .. ale prepocital sa chlapec, ako hned uvidis (samozrejme to neuzna, to mi je jasne)

Ganec píše:
kozakm píše:A co teprv porovnání normálních skel na MILC s pancake na DSLR. Prostě hrušky s jabkama.
Akých? Existujú dáke pancake na DSLR, ktoré by na MILC vzniknúť nemohli?

To sa len robíš, alebo to fakt nechápeš?
Na zrkadlovky proste neexistuje žiaden (!) svetelný pancake (pod f/2.8 ) a pod 38mm EQ.


Podla vseobecneho chapania, co je pancake sklo, na m4/3 existuje len jedno sklo a to Panasonic , ak zanedbam to 3d cudo. Takze Olympus utrel pysk :D (Sony a dalsie som nepozeral, to aj nie je podstatne) .. a pokial beriem do uvahy celkovo pancake, tak to najkratsie sklo tiez myslim nema m4/3, ale prave APSC. Ze by nevedeli vyrobit ? :)

Ale! .. ak povazujes za pancake sklo aj Olympus 17/f1.8 (co podla mna nie je pancake , viz. wikipedia), tak v tom pripade sa mylis, pretoze existuju skla na zrkadlovky, ktore su pod 38mm EQ a pod f2.8 .. a dokonca, a teraz sa drz stolicky .. su plne FF :-)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 11. 2016 11:43

Co teprve telecentrický pancake?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2016 12:01

Ganec, rozdiel je ale v tom, ze ja svoje domnienky nevydavam za fakt. Realita je, ze pancake (aj menej svetelne) sa na DSLR ignoruju aj napriek tomu, ze ich vyrobit dokazu (vid Canon).

Mne osobne na zrkadlovke tato konstrukcia vadi a jediny dovod preco som nad 24mm STM (pancake) uvazoval je, ze je to celkom ostre a relativne siroke sklo v podstate zadarmo.

17mm f1.8 pancake fakt nie je. Je to typicke male skarede sklo.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 10. 11. 2016 12:03

Lotrandor: Pockaj, to si predbehol dobe :D .. to budeme riesit az na strane 2500 , nie ? :D Predsa len Ganec potrebuje dostatok casu na studium internetov a tomu este musi predchadzat povedomie o com sa diskutuje. Pri rychlosti , ktoru ma, to potrva daky cas.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 11. 2016 12:14

Se mi zdá, že Ganec dnes místo testování tovaru svého zaměstnavatele, testuje naši trpělivost. Je to šťastný člověk. Není nad to, když se práce stane koníčkem.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 11. 2016 13:02

Fidko píše:Ganec, rozdiel je ale v tom, ze ja svoje domnienky nevydavam za fakt. Realita je, ze pancake (aj menej svetelne) sa na DSLR ignoruju aj napriek tomu, ze ich vyrobit dokazu (vid Canon).
Fakty sú na mojej strane:
- Canon nevyrobil f2 pancake na zrkadlovky => tebou spomínaný 24mm má f/2.8
- vyrobil ale f2 pancake na bezzrkadlovky => ktorý - napriek lepšej svetelnosti - váži menej a obsahuje viditeľne nemej skla

Všetko, čo sa dá po optickej stránke dosiahnuť na zrkadlovkách, sa dá dosiahnuť aj na bezzrkadlovkách. Naopak to ale nejde! Už ti konečne dochádza, že to čo píšem nie sú žiadne domnienky? :idea:

A mimochodom: keď tvrdíš, že pancake sa na DSLR ignorujú, tak tvrdíš to isté čo ja.
(nikde som nenapísal, že sa nedajú vyrobiť, len že sa nevyrábajú)
Trošku sa zamysli nad tým, čo píšem: keď mi v texte vytýkaš to čo píšeš aj ty sám, tak to vyzerá dosť trápne.

Fidko píše:pancake .. na DSLR .. Mne osobne na zrkadlovke tato konstrukcia vadi
Tak toto je zaujímavá poznámka:
- žeby zrkadlovky boli tak nespratné a uspôsobené na veľké objektívy, že s malými sa aj zle držia?
- s PEN-om a menším objektívom totižto žiadne problémy s držaním dvoma rukami nemám :hm
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 11. 2016 13:09

To jsou panečku dedukce! Mně se DSLR dobře drží i s nasazenou krytkou bajonetu.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 11. 2016 13:39

K Pentaxu mám palčinky čtyři (15/4, 21/3,2, 40/2,8, 70/2,4 ). V součtu jsou méně objemné a mnohem lehčí než třeba samotný zoom 17-70/4. A také jim (díky stejnému závitu M49) stačí jeden polarizák. Odolnost na protisvětlo téměř nedostižná. :-)
Pravdou je, že na menší vzdálenosti bajonet - čip se kratší ohniska dělají lépe.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 11. 2016 13:44

Já rád palačinky se zmrzlinou.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2016 18:18

Ganec píše:
Fidko píše:Ganec, rozdiel je ale v tom, ze ja svoje domnienky nevydavam za fakt. Realita je, ze pancake (aj menej svetelne) sa na DSLR ignoruju aj napriek tomu, ze ich vyrobit dokazu (vid Canon).
Fakty sú na mojej strane:
- Canon nevyrobil f2 pancake na zrkadlovky => tebou spomínaný 24mm má f/2.8
- vyrobil ale f2 pancake na bezzrkadlovky => ktorý - napriek lepšej svetelnosti - váži menej a obsahuje viditeľne nemej skla

Všetko, čo sa dá po optickej stránke dosiahnuť na zrkadlovkách, sa dá dosiahnuť aj na bezzrkadlovkách. Naopak to ale nejde! Už ti konečne dochádza, že to čo píšem nie sú žiadne domnienky? :idea:

A mimochodom: keď tvrdíš, že pancake sa na DSLR ignorujú, tak tvrdíš to isté čo ja.
(nikde som nenapísal, že sa nedajú vyrobiť, len že sa nevyrábajú)
Trošku sa zamysli nad tým, čo píšem: keď mi v texte vytýkaš to čo píšeš aj ty sám, tak to vyzerá dosť trápne.

Fidko píše:pancake .. na DSLR .. Mne osobne na zrkadlovke tato konstrukcia vadi
Tak toto je zaujímavá poznámka:
- žeby zrkadlovky boli tak nespratné a uspôsobené na veľké objektívy, že s malými sa aj zle držia?
- s PEN-om a menším objektívom totižto žiadne problémy s držaním dvoma rukami nemám :hm


Preco na mna reagujes ? Vyslovene som sa Ta nikde nic nepytal :)

"Všetko, čo sa dá po optickej stránke dosiahnuť na zrkadlovkách, sa dá dosiahnuť aj na bezzrkadlovkách. "
Nikde som ale netvrdil, ze to tak nie je a ani som o tom s nikym nediskutoval.

Toto "Myslíš si vari, že keby ich bolo možné vyrobiť, tak by ich výrobcovia nevyrobili?" Toto teda znamena len to, ze sa nevyrabaju a nie to, ze sa podla Teba vyrobit nedaju ?

Ja tvrdim, ze ignoruju, ale netvrdim, ze dovod je ten, ze nejdu vyrobit.

Ale co aj sa tu vobec namaham ...

A ano, zrkadlovky su relativne nespratne. Nemam tu drzost tvrdit, ze ich nosim vo vrecku, alebo v penazenke (co by si na mojom mieste robil ty). Ty to beries ako velke minus, mne osobne to vyhovuje (aj ked na biku by mi nevadilo mat o par gramov lahsi fotak.)

A ano, tiez su usposobene na vacsie objektivy. Drzat na DSLR pancake ale nie je ziadny problem, no ja osobne davam prednost vacsiemu sklu. Je to vyvazenejsie.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 11. 2016 23:34

Reagujem, lebo si ma oslovil.
(vidíš, ako pekne odpovedám na otázky? :-) )

Fidko píše:Toto "Myslíš si vari, že keby ich bolo možné vyrobiť, tak by ich výrobcovia nevyrobili?" Toto teda znamena len to, ze sa nevyrabaju a nie to, ze sa podla Teba vyrobit nedaju ?
Ani jedno, ani druhé. Je to len otázka, pýtajúca sa na tvoj názor. O tom "čo to podľa mňa znamená" nehovorí vôbec nič.

Proste mi pripadá divné, že by v kapitalizme (a ešte k tomu v kríze) niekto nevyrábal/nepredával to, o čo je očividný záujem, ak by sa to vyrábať dalo. Skrátka nenapadá ma dôvod, prečo to aj napriek možnostiam nevyrábať. Tak sa pýtam.

Fidko píše:Ja tvrdim, ze ignoruju, ale netvrdim, ze dovod je ten, ze nejdu vyrobit.
A aký je podľa teba ten dôvod? Lebo mňa napadajú len také, vďaka ktorým by som si zrkadlovku už nikdy v živote nekúpil!

Rozoberme si možné varianty pre "malé svetelné sklá na DSLR ":
1) nedajú sa vyrobiť
=> to ale potom znamená, že nikdy nevzniknú a vždy budú chýbať
2) {ganec si myslí} nedajú sa vyrobiť tak, aby boli zároveň: malé + kvalitné + zaplatiteľné
=> muselo by sa niečo z tohto obetovať, ale to by už znamenalo, že aj keby vznikli, tak by ich nikto nekupoval
3) {fidko považuje za fakt} dajú sa vyrobiť, ale výrobcovia ich naschvál nevyrábajú, hoci mnohí po nich túžia
=> výrobcovia zrkadloviek zneužívajú ich zákazníkov a tí im to žerú aj s navijakom

čo z toho je podľa teba najpravdepodobnejšie? :hm
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2016 03:31

Odpovedas len tam kde sa Ti to hodi a nie tam ako (ako si sam tvrdil) ze sa Ta niekto pyta.

A po tomto: "Ani jedno, ani druhé. Je to len otázka, pýtajúca sa na tvoj názor. O tom "čo to podľa mňa znamená" nehovorí vôbec nič." je mi jasne, ze ta opustila aj posledna stipka sudnosti. Diskutovat s Tebou nema vyznam, pretoze pre mna si nieco co co nemozem napisat skor ako si precitam pravidla. (A zrejme ani potom). Ja sa o to dalej ani snazit nebudem.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 11. 11. 2016 06:42

A ty palačinky, které má Puntík se nepočítají proč?
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 11. 2016 07:01

Bud su viac ako f2.8 alebo 38mm eq .. vsak Ganec si to urcite musel 2 hodiny vyhladavat na nete, aby nasiel tu spravnu mnozinu :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 11. 2016 07:49

Fidko píše:Odpovedas len tam kde sa Ti to hodi
Toto napíšeš po tom, ako si mi neodpovedal na otázku "čo z toho je podľa teba najpravdepodobnejšie?" :shock:

Na čo som podľa teba neodpovedal?
Ak si nedostačuje moja odpoveď, tak ju zopakuj a preformuluj, aby som vedel na čo sa pýtaš.
Ak som si nejakú otázku nevšimol, tak sa ju spýtaj.
Ale nevytýkaj mi , že ti neodpovedám a nenapíšeš na čo!

FYI: Keď som napísal "keby ich bolo možné vyrobiť" tak som nemal na mysli len to či sa dajú vyrobiť.
Aby sa niečo bolo možné vyrábať, musí to spĺňať určité kritériá: nestačí aby to inžinieri navrhli, musia to roboši vedieť aj vyrobiť, manažment schváliť .. a investori zafinancovať. Všetky tieto akcie sa musia vykonať, aby ich bolo možné vyrábať!

Ak to teda dobre chápem, ty si myslíš, že to zlyhalo len na manažmente. Proste to ignorujú.
Fakt si myslíš, že na zrkadlovky sa dajú vyrábať rovnako veľké objektívy ako na bezzrkadlovky, len sa im nechce???
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků