Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 7. 2019 22:03

pemar píše:Skel je málo a jsou málo světelné.
No a keby vydali svetené, tak by si zase reptal, že sú príliš veľké a že tým systém stráca (podľa teba) najväčšiu výhodu bezzrkadloviek: skladnosť a nižšiu hmotnosť :oops:

.. proste nech by vydali hocičo, aj tak by si reptal... 8-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 27. 7. 2019 03:47

Davidof píše:landov

To je pravda.

Stejně mě ale trochu mrzí, že jsem při focení rodiny a kamarádů občas nějaké video nenatočil. Byl by to hezký doplněk k těm fotkám, které slouží pro záznam vzpomínek …


To ano, sam si sem-tam pozriem nejake kratke videa ked boli deti este male, tusim to bolo z nejakeho 3MPX kompaktu :-) Ovsem na take nieco bohate dnes staci hocijaky mobil.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 27. 7. 2019 05:13

Malé shrnutí diskuse: Nejprve řešíte, jak dobře si vede Z6 při natáčení videa a pak se ukáže, že točíte asi tak jako já, tj. mobilem nebo vůbec. K dokonalosti by chybělo jen tvrzení, že jste si koupili bezzcadlovku kvůli videu, že zrcadlovky jsou horší na video.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 7. 2019 06:25

landov píše:
Davidof píše:landov

To je pravda.

Stejně mě ale trochu mrzí, že jsem při focení rodiny a kamarádů občas nějaké video nenatočil. Byl by to hezký doplněk k těm fotkám, které slouží pro záznam vzpomínek …


To ano, sam si sem-tam pozriem nejake kratke videa ked boli deti este male, tusim to bolo z nejakeho 3MPX kompaktu :-) Ovsem na take nieco bohate dnes staci hocijaky mobil.


Pro hezkou vzpomínku určitě.

Člověk by se nechal zlákat proložit fotky nějakým videem, ale pak by nevyhnutelně narazil na to, co jsi tu psal o obtížnosti videotvorby ;-)
Jestli na světě existuje něco horšího, než sledování nudné foto-prezentace, tak je to sledování nudného videa
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 7. 2019 06:33

pemar píše:Malé shrnutí diskuse: Nejprve řešíte, jak dobře si vede Z6 při natáčení videa a pak se ukáže, že točíte asi tak jako já, tj. mobilem nebo vůbec. K dokonalosti by chybělo jen tvrzení, že jste si koupili bezzcadlovku kvůli videu, že zrcadlovky jsou horší na video.


O dolezitosti videa v dnesnej dobe sme sa bavili len ja a Awwa. Ja som povedal, ze urcite uz na to pri fotaku prihliadam a on sa nevyjadril. Nemyslim, ze toto je nejaka reprezentativna vzorka.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 7. 2019 06:39

Fidko

Nebyl čas zjištovat, kdo byl kdo. Rozkaz zněl jasně.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 7. 2019 07:01

To chapem, ale aj tak si vzdy naivne hovorim, ze sme uz predsa dospeli ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 27. 7. 2019 07:03

Jsem si musel rýpnout :-).

Mimochodem, s natáčením přes drony je to totéž v bleděmodrém, po počátečním nadšeni jsem už dlouho žádné video tady neviděl.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 7. 2019 07:10

Fidko píše:To chapem, ale aj tak si vzdy naivne hovorim, ze sme uz predsa dospeli ...


Bohužel.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 7. 2019 07:13

pemar píše:Jsem si musel rýpnout :-).

Mimochodem, s natáčením přes drony je to totéž v bleděmodrém, po počátečním nadšeni jsem už dlouho žádné video tady neviděl.


Tak Grimjaur sem prakticky neprispieva a ja som sem neprispieval nikdy, pretoze s vysledkami nie som som spokojny (niektore tie vase ma kastruju).

Ale nejake pokusy su, aj ked to nie je uplne jednoduche, pretoze tych obmedzeni je coraz viac (posledne ma stopli v Blede v Slovinsku) a posielat sem videa z preletu nad Dunajom asi nema velky zmysel :)

Ale mam nieco z Azorov, len to musim postrihat :)

Tak nejak dufam, ze tie licencie a registracie situaciu trochu zlepsia, inak bude prakticky zbytocne nejakeho drona vlastnit.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 27. 7. 2019 07:30

No jo, kvalitních námětu/scénářů je málo a málokdo je zvědavý na to, aby ho někdo s dronem šmíroval.

Já jsem o něm uvažoval kvůli pár záběru v Thajsku a na Srí Lance, ale mezitím drony v národních parcích v obou zemích zakázali. Doma nemám co natáčet, hrad Veveří z výšky je pro asi tak atraktivni, jako Ottův naučný slovník v řečtině. Možná kdybych byl blázen do cyklistiky, takové to sledování jízdy z vrchu, ale po poslední vyjížce na Šumavě mně bolel zadek tak, že jsem na cyklistiku opět zanevřel. A takový záběr by se mi líbil jednou, ale co pak?

Co si pamatuji, tak se do toho chtěl pustit Radek71, ale nevím, jak dopadl.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 7. 2019 07:41

Prave. U nas to tie nie je uplne zaujimave obzvlast ak chces lietat podla predpisov. V Januari sa chystam do Afriky a tam by to mohlo byt lepsie, ale v narodnych parkoch sa s tym tiez lietat nemoze. Takze ono sa to obcas hodi, ale s tymi prilezitostami je to zlozite. Fotenie by este ako tak slo, na 1-2 minuty to vystrelit a nieco cvaknut nie je taky problem ako ked s tym chces niekolko minut tocit video.

Som ale rad aspon za to, ze ludia to beru dost pozitivne a kdekolvek to vytiahnem, ludia sa na to pozeraju skor so zaujmom a miestami az s nadsenim, nez s odporom.

Osobne ale verim, ze sa to zlepsi. Kazdy z toho bude chciet vytrieskat nejake peniaze, takze v buducnosti ocakavam, ze niektore lokality pojdu natacat za poplatky, ak mas potrebny preukaz/licenciu. Dnes je to naozaj zlozite, pretoze akykolvek pablb ktory sa v navode dostal maximalne do casti o nabijanii baterie si mysli, ze je pilot. Dovolit takym ludom lietat kdekolvek je urcite problem.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 27. 7. 2019 08:27

Nemyslel jsem to z pohledu nás tady na fóru, nýbrž z pohledu obyčejných lidí co si chtějí koupit foťák do pětadvaceti tisíc nejlépe v dvojsetu. Dnes už jsou zajímavé i jednopalce a tam Nikon rovněž němá co nabídnout.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 7. 2019 08:32

Takoví si koupi mobil, ne?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 7. 2019 09:18

pemar píše:
AwwA píše:.. z pohledu obyčejných lidí co si chtějí koupit foťák do pětadvaceti tisíc nejlépe v dvojsetu.
Takoví si koupi mobil, ne?
:-))

Takže v pemarovom svete si tí, čo si chcú kupovať foťák s dvomi sklami, nakoniec kúpia mobil :hm

Tak to fakt netuším prečo :--
Pochopím ešte, že keď si chce niekto kúpiť zrkadlovku -> a nakoniec si kúpi bezzrkadovku
=> keďže sa začne zaujímať o ponuku na trhu, tak zvyčajne až vtedy zistí, že nejaké existujú .. a že sú lepšie

.. ale kúpiť si mobil, keď si chce niekto kúpiť foťák?
(veď dnes už snáď každý nejaký ten mobil má a pozná)

pemar, skús to nejako rozviesť ... :kuk:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků