Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod bob222 18. 9. 2015 08:30

Pekne sa to stupňuje, som zvedavý kam to dotiahnete.Víťazstvo samotné nie je podstatné, podstatné je o tom presvedčiť obecenstvo. Síce na fotopríležitostiach vidím bezzrcátko iba o trochu častejšie ako toho nosorožca, ale keď vyhrá tu v diskusii, tak to bude slááávýýý!!!

P.S. Asi ma ten Karol (fotograf s veľkoformátom) fakt nejako nakazil, minule som išiel na Sandberg len tak si niečo fotiť niečo pre našu kroniku a mal som len sigmu DP-1. priniesol som si 11 fotiek, čo je brutálne veľa. Dve som sa nehanbil posunúť ďalej.

Ale synček nabúchal 300 fotiek žoužele a všetkého možného. Takže dorast to dorovnáva.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 9. 2015 08:32

pemar: když jsem ten nástavec poprvé rozbalil, tak jsem se úplně leknul, protože ta očnice je jak pro koně, nicméně rozdíl mezi natáčením videa bez nástavce a s ním je tak 3/4 vesmíru. Prostě najednou už to není blbej LCD, co držíš na Japonce před sebou, najednou je to multikino a videokamera.
Ergonomicky to žeru, přidělávat to na zrcadlovku je samozřejmě vopruz, nosit s sebou taky.

Kdybych měl někdy (jako že ne) fotit s manuálními skly, tak bych to používal i na focení.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 18. 9. 2015 08:40

1. Smaller and lighter
Souhlasíš tedy s tím, že to platí při porovnaní Nikon/Olympus, u dalších výrobců se do porovnaní nepouštíš. To je pochopitelné, protože tam by bylo podobné tvrzení složitější dokazovat. Platí tedy, že když z CSC seberu hledáček, je menší a lehčí. Já k tomu dodávám, že pak to není solidní foťák, ale hračka. Spolu s menší baterkou, která bude prudit stálou potřebou dobíjet, spolu s faktem, že se to nedá pořádně držet a ergonomie s trošku větším objektivem pokulhává, nemožností nasadit ze stejného důvodu solidní blesk, pokud vůbec funkčně něco dostačujícího k dispozici je, to celé pro mě znamená, že sice můžu mít lehčí systém, ale rozhodně nepokryje moje potřeby. Stejně tak dobře si ovšem můžu vzít mobil. Je lehčí, na baterku vydrží ještě kratší dobu, mám ho pořád u sebe a můžu sdílet ještě lépe, než i z thoo nejlepšího CSC.

2. Quiet and discrete
Já jsem vyvracel že jsou diskrétní? Naopak, připustil jsem, že zrcadlo je hlučné. Jen tvrdím, že tuto výhodu nemůžeš ve výčtu výhod použít 2x, konkrétně v bodě 2 a 6. Dále tvrdím, že když odečteme to zrcadlo, je vnitřní mechanismus vydávající hluk, tedy závěrka, totožná u obou technologií. Ale je možné, že Olympus má v konkrétní implementaci závěrku tišší. Ono zas není tolik důvodů ji ovšem tichou mít, pokud nejdeš prasit někomu zážitek do divadla nebo na koncert. Ale to už je subjektivní poznámka.

3. Responsive Live View
Mají ho promakaný, protože bez něj nemůžou existovat. To je jako vyčítat delfínovi, že nemá nohy, ale ploutve. Pořád je to savec, že :)

4. What you see is what you get
8bitu JPG není to co dostanu, mohu si vybrat z celých 14bitů, co se mi líbí. Proč sem taháš displej mojí zrcadlovky, došli argumenty? Oplatím stejnou mincí. To ty jsi limitován jednoduchým procesorem s nedostatkem výkonu a energie pro solidnější zpracování. Líbí?

5. More features
Umí CSC používat blesk jako modelovací světlo, ostřit pomocí blesku, řídit blesky na dálku, HSS. Umí CSC tethering? Mají CSC stejně pestrou nabídku objektivů? Pokud jde o focení, mají DSLR všechno co je potřeba. Pokud jde o ztrácení času, mají CSC všechno co je potřeba. Záleží tedy, co chceš s foťákem dělat. Nevidím to jako více features.

6. No mirror-slap
bla bla, MUP řeší problém sklopení zrcadla (tedy rozstřesení přístroje), nelži.Neprodlužuje expozici, nelži.Proč do toho pleteš závěrku? Tu mají foťáky stejnou. HiRes shot dělá 24mpx foťák jednou expozicí, nepotřebuje na to skládat víc expozic. 36mpx foťák je na tom ještě lépe. Zbytečně to spojuješ s jednou nadbytečnou vlastností Olympus foťáků.

* ten panflet co linkoval talin jsem četl a dost mě překvapilo, jak je plytký. Škoda času, tvoje reakce taky nic moc, jen další plkání o zbytečnejch featurách jako je bulb mode preview. K čemu je to dobrý? Jako že si počkám 30s a pak to vyfotím další 30s expozicí. Ganče, to je i v krajině docela dost času, pokud teda nefotíš zrovna v poledne, kdy je světlo naprd a je jedno co a jak fotíš.

** k talinovi, nezapomeň se vyjádřit k těm prodejům, přešel jsi to tiše a protože jsi tam byl přistižen při opakování lží pana konečného, tak by ti to mohlo poškodit pověst spravedlivého.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod .ce. 18. 9. 2015 08:41

Radek71 píše:My co nemame modelky, fotime remesla! Toto je bezna produkce, zadna kasirka.
Obrázek

fotka mi spravila deň
:tleskani
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 9. 2015 08:56

To je focene olympusem, je tam orez, je to puvodne nalezato. Olympusem se foti jak nic. Nejlepsi firma na fotaky. Tady jeste se zrcatkem, ale jiste R&D v te dobe jiz spigl odstranoval.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 9. 2015 08:58

Tys musel ořezávat fotku z Olympusu? Já myslel, že s Olympusem ani ořezu netřeba... Ganec má taky běžně hlavní subjekt na 1/10 fotky a dává to jako důkaz, že je Olympus top. Třeba ti hrající si psi...

-- 18. 9. 2015 09:02 --

Jinak dneska mi odpadlo skoro všechno, co jsem měl kalendáři, tak si asi taky napíšu vyjádření k těm 6ti bodů :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 9. 2015 09:06

No musel. To je foceno v Albanii na trhu, toto je dilna na kraji toho trhu a nesl jsem asi 2kg okurek, orechy, jabka a dalsi veci a jenom jsem se zastavil a normalne to vyfotil tak jak motorika umoznovala, nedaval jsem to vejsku, to je mimochodem velmi minoritni pouziti, myslim ze ve skolach (bude vedet Puntik), vubec takto fotit "nejde". Alespon mi to rikal student, ze ohniska cca do 60-70mm (vyjimecne), jinak 28-35-50, k delsim se nedostanou a foceni na vysku je anarchisticka libustka nebo portretni zalezitost (coz se neuci).
Takze ja dodrzuju osnovy, bohuzel pak musim rezat.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 18. 9. 2015 09:10

Mě se ten snímek hodně líbí. Úplně se vidím jak bych něco takového měl vyfocené, tak tam v Lightroomu hned šoupnu clarity skoro až na maximální hodnoty, úplně to k tomu svádí :D
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 9. 2015 09:23

Tak je to takovej hodne popisnej obrazek. To kdybych ukazal Tycovi nebo Cernymu, tak me zlomi klicni kost.

-- 18. 9. 2015 09:32 --

Jo a je to JPG, protoze v tom umim chodit.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 9. 2015 09:36

Lotrandor: nereagoval si na obsah článku, namiesto toho si sa snažil presmerovať pozornosť na niečo iné

1. ukázal som ti na názornom príklade, že tvoja argumentácia je úplne chybná
(napriek tomu, že si vyvracal niečo, čo sa v článku vôbec nepíše, nemal si ani v tom pravdu)

2. síce sa "zrkadlo" zmienené v oboch bodoch (veď je to to najpodstatnejšie, v čom sa zrkadlovka líši), no keby si si prečítal aj text, tak by si zistil, že sa spomína v úplne iných situáciách:
- raz že robí hluk
- raz že môže zhoršiť kvalitu a treba si to hliadkovať

Ani v tom, že uzávierka sa u oboch prejavuje rovnako nemáš pravdu: väčšina MILC už má EFCS, teda fungujú inakšie (asi vďaka tomu môže mať uzávierka v Sony 2x väčšiu životnosť), alebo nemusí sa použiť vôbec (modely s elektronickou uzávierkou), Nikon 1 J uzávierku nemá vôbec.

3. .. "a keby ryba nežila vo vode, tak by som plával rýchlejšie..." ;-)
FYI: ja môžem fotiť aj bez využívania LiveView: cez externý optický hľadáčik (a ešte aspoň jedným iným spôsobom)

4. to sa len robíš, alebo fakt nechápeš "WYSIWYG" princípu?
A nie; nie som limitovaný ničím: vždy sa môžem pozrieť aj vlastnými očami

5. http://tethertalk.com/2015/03/11/top-mi ... otography/

* live-bulb: priamo zobrazuje ako sa vytvára obraz => dá sa prestať keď sa dosiahne požadované
(na prvý krát, teda nie na náhodu)

** Ku tým predajom som sa vyjadril! Pri lži si teda práve pristihnutý ty! :-D

PS: radšej si ten článok ešte raz prečítaj:
http://www.photoventure.com/2014/11/19/ ... an-a-dslr/
(hoci nie je dokonalý - ja som tých výhod našiel rádovo viac - ale je aspoň stručný)
Naposledy upravil Ganec dne 18. 9. 2015 10:51, celkově upraveno 2
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 18. 9. 2015 09:48

Radek71 píše:Tak je to takovej hodne popisnej obrazek. To kdybych ukazal Tycovi nebo Cernymu, tak me zlomi klicni kost.

Na to sa môžeš vy...ť.
To by asi zväzovalo ruky.A už vôbec si neviem predstaviť že priložím foťák k oku a premýšľam - ježííši takto nie lebo Cerny a takto už vôbec nie lebo Tyc a medzitým je všetko v *****..
:D
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 9. 2015 10:11

No tak jasne, ja to beru jako remeslnou fotku, ktera dava popisnej smysl.Na druhou stranu, toto jsou fotky ktery muze udelat GOPRO HERO (nebo jak se to jmenuje) pridelany na kandelabru.
Ja zas tak na moc vic nemam, nebo je to dost tahani z paty.

Ted mam nepeknou vec, o prazdninach na te Ukrajine jsme prisli k vojenskymu objektu a za branou s hvezdou byl pes. Ja jsem udelal 3!!! fotky toho psa pres tu branu a stejne prd. Prisel Eugen a mimochodem to zmackl a odcupital jinam, pak jsem se mu na to dival a chytl to na poprve. To je liga, co se snazim hrat.

Obrázek
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 18. 9. 2015 10:19

Ganec píše:FYI: ja môžem fotiť aj bez využívania LiveView: cez externý optický hľadáčik (a ešte aspoň jedným iným spôsobom)

Teď mě napadá, šlo by ten přídavný hledáček připojit kabelem? Pak by mohl mít Ganec foťák stále vo vrecku trenýrek, hledáček by si přiložil k oku a komponoval by pohybem pánevní oblasti.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 18. 9. 2015 10:32

Radek71 píše:Ja jsem udelal 3!!! fotky toho psa pres tu branu a stejne prd. Prisel Eugen a mimochodem to zmackl a odcupital jinam, pak jsem se mu na to dival a chytl to na poprve. To je liga, co se snazim hrat.

hmm,
to mám takisto..
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 9. 2015 10:39

Ono je to rozlevelovany, tady jdu nekam obcas s juniornim clovekem a nejde mu to, snazi se opicit a nekdy to zazivam sam, ja se tedy neopicim 1:1 a jenom to dehydrovane sleduju.
V roce 2006 jsem se ucil jak se foti v rybarske vesnici, dva jsme tam nebehli s fotakama a zurive fotili kde co, bylo co, decka jak skacou gumu, fotra jak pali koralku apod. A seniorni fotograf si sedl na pivo na namesti a hodinu to pozoroval, pak s kymsi odesel domu, pak jsme ho videli jak kouri s ridicem autobusu a celou dobu mel fotak v brasne. Druhej den vecer jsme odjizdeli, ja jsem mel asi 40 fotek nahovno a on mel asi 15 fotek, jedna lepsi nez druha.
Z nejake dlouhodobe zkusenosti jsem odtusil, ze autodidaktika je nahovno. Je potreba nosit brasnu a pivo nekomu kdo umi fotit.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka