Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 17. 9. 2015 23:11

talin napsal:

,,Prostě Sony, Olympus, Panasonic a Fuji nedají dohromady takové vlastnosti foťáků, aby Canon, Nikon a Pentax byli navíc.“ Víme, jak jsi to myslel

Tý jo, to byl závan! "My víme, jak jsi to myslel!"
Úplně to vidím! Sedím ve flanelce a manšestrákách opocenej za stolem, lampička mně praží do xichtu, koktám že jsem vlastně řekl něco úplně nevinnýho a z druhý strany stolu od chlapa v přítmí pevným hrozivým hlasem zazní: "My víme, jak jsi to myslel!" Bleskne mně hlavou: "Mám pořád zapírat nebo se přiznat k něčemu, co jsem neřekl? Jsem stejně v pr...eli, voni ví, jak jsem to myslel a těžko je přesvědčím, že jsem to myslel jinak. Možná jej jim to jedno, jak jsem to myslel, jen mě prostě musí pro výstrahu ztrestat."
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 9. 2015 23:31

Radek71 píše:To je divny, Ganec by mel na ten tenis bejt zvyklej. Hovorime tady o tom denne.
On napísal prvú vetu čo ho napadla
Ja som napísal prvú vetu čo ma napadla.
Sme si kvit. Nič viac v tom nehľadaj.

qwerts píše:Nemyslim si ze by mi ruky upadly omoc vic kdyz treba D7100+85/1,8 je jen o 300g tezsi.
Skús si to a zistíš:
- budeš mať na zábere menej detailov (lebo na Nikon je to len 127.5 mm, na Olympuse 150mm)
- budeš to mať roztrasené, až sa na to nebude dať pozerať a plné jello efektu
- keďže nemáš výklopný displej, budeš to musieť držať viac vpredu: ruky ťa budú bolieť už po minúte
(a to ich ani nedáš tak vysoko, keďže budú naklonené dopredu, aby si videl na displej)

Možno ti to pripadá ako brnkačka (len kvôli tomu, že som to zvládol ja), ale nie je!
(inak to bola jediná pieseň, ktorú som si pre seba chcel aj uchovať .. že bude až taká dlhá som netušil)
Naposledy upravil Ganec dne 17. 9. 2015 23:32, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 17. 9. 2015 23:32

Ganec:

Takhle ty udržíš PENa s pevným sklem? Na to by ti možná mohli přiznat i invalidní důchod. To je teda něco. Doporučuju Grimjaurovi a dalším, kteří točí na úrovni, aby si to radši nepouštěli, mohli by z toho mít zkažený zbytek dne.
Vtipný je, jak píšeš, že se zrcadlovkou by se to dalo udržet ještě hůř.
Aby s tím někdo jiný takhle mával, to by musel mít na tý zrcadlovce 400/2.8, stát na jedný noze a být po 10 rumech.
Já mám asi 2 měsíce na D7200 tohle:
https://www.alza.cz/swivi-s3-d2295221.htm
a garantuju ti, že s tím udržím zrcadlovku v pohodě a ani se nehne.
Protože hledáček. Jak je vidět, tak v natažených rukou Ganec nedá ani PENa. Po prohlédnutí tohoto videa nám ještě někdy povídej o tom, jak rozklepává foťák závěrka. :-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 9. 2015 23:35

ForeignerOnEarth: ty si ešte nebol na koncerte? Nepozrel si si to video?
Predo mnou stáli dvojmetrové ozruty a tlieskali s rukami nad hlavou .. mať zrkadlovku s hľadáčikom na oku tak nenatočím absolútne nič!
A skús natočiť nejaké video bez stabilizácie so 150mm EQ.
Garantujem ti, že dopadne horšie ako tvoj hi-res shot.

EDIT: keď sa vyjadruješ k niečomu, čo si v živote neskúsil, aspoň sa pred tým zamysli.
Pre rovnako neskúsených síce chvíľu vyzeráš ako hrdina, ale pre tých, čo to už niekedy skúsili budeš looser.
Naposledy upravil Ganec dne 17. 9. 2015 23:40, celkově upraveno 2
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 17. 9. 2015 23:36

Ty vole, chlapi, to je prča!!!! :-D :-D

Koukněte, jak Ganec zvládnul udržet to video a pak si přečtěte jak se za to pochválil:
"Možno ti to pripadá ako brnkačka (len kvôli tomu, že som to zvládol ja), ale nie je!"

Člověk by řekl, že už nemůže překvapit a vono jo!! :-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 17. 9. 2015 23:37

talin píše: ,,Prostě Sony, Olympus, Panasonic a Fuji nedají dohromady takové vlastnosti foťáků, aby Canon, Nikon a Pentax byli navíc.“ Víme, jak jsi to myslel....

ForeignerOnEarth na to - : Tý jo, to byl závan! "My víme, jak jsi to myslel!"
Úplně to vidím! Sedím ve flanelce a manšestrákách opocenej za stolem, lampička mně praží do xichtu, koktám že jsem vlastně řekl něco úplně nevinnýho a z druhý strany stolu od chlapa v přítmí pevným hrozivým hlasem zazní: "My víme, jak jsi to myslel!" Bleskne mně hlavou: "Mám pořád zapírat nebo se přiznat k něčemu, co jsem neřekl? Jsem stejně v pr...eli, voni ví, jak jsem to myslel a těžko je přesvědčím, že jsem to myslel jinak. Možná jej jim to jedno, jak jsem to myslel, jen mě prostě musí pro výstrahu ztrestat."


Foe, s tím si nelam hlavu, to tu není tak zřídkavé. Já na příklad už o sobě mnohokrát četl, když jsem třeba napsal, že Pentax je levnější než Nikon, jak jsem to myslel a co všechno jsem tím myslel, jak manipuluji masy a spoustu nesmyslných keců zrovna třeba od Tomase_x, později ještě květnatěji od FotoABC, stejně jak to třeba myslí s velkými hledáčky firma Pentax a spousty dalších pitomostí o jejich vývojářích....... ;-)
Já už jsem na to zvyklý, zkus si zvyknout také. Přinejmenším pak omezíš počet podobných příspěvků, nebo je alespoň zkrátíš.... :-D :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 9. 2015 23:56

"Pre rovnako neskúsených síce chvíľu vyzeráš ako hrdina, ale pre tých, čo to už niekedy skúsili budeš looser."

Proc by mel byt volnejsi? Gance, uz jsem ti nejednou naznacil, at se na AJ vykasles, ale ty se zrejme rad opakovane ztrapnujes nejen co se tyce fotografovani, ze? LOL
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 9. 2015 00:34

Lotrandor: zopár reakcií na tvoje reakcie

1. Smaller and lighter
Že je najlowendovejšia D3300 o 67g ľahšia ako najťažší Olympus (E-M1) je síce pravda, ale aj ten najľahší seťák váži o 104g viac, takže (ako minimály set, lebo inak sa fotiť nedá) to aspoň v porovnaní Nikon/Olympus platí. A o rozmeroch (hlavne hrúbke) dupľom.
Veta, že "modely s hľadáčikom sú väčšie" je zbytočné plytvanie slov a mätenie ostatných.
Aj tak bývajú menšie a ľahšie ako zrkadlovky s rovnakými parametrami.

Tvoja arguemntácia, že je možné kúpiť si aj "lacnejší model s hľadáčikom" je bezpredmetná:
"menšia a ľahšia" nemá nič spoločné s cenou, ani hľadáčikom (len to, že ten hľadáčik foťáky zväčšuje).

(*) V skutočnosti sa tam píše len toto: "vďaka zrušeniu zrkadiel/hranolu môžu byť menšie" (ako s ním).
To je proste fakt, s ktorým nič nenarobíš.

2. Quiet and discrete
Nevyvrátil si "discrete", to poprvé.
Podruhé: ani to, že môžu existovať tichšie DSLR ako je A7 napísanénu textu neodporuje.

(*) Ak si čítal text pozorne, je tam slovíčko "usually" a nie "always".

3. Responsive Live View
Že aj zrakdlovky majú LiveView nič nemení na fakte, že dnešné bezzrkadlovky majú LiveView premakaný.
(čo sa ale o všetkých zrkadlovkách povedať nedá; vlastne neviem o žiadnej použiteľnej .. aj modely s fázovým ostrením sú lemravé ako moja staručká E-P1)

4. What you see is what you get
Keďže "what you get" je 8-bitový JPEG, tá veta platí (napriek tomu, že snímač môže byť aj 14-bitový).
"co múžu dostat" nie je "what you get", ale "what you may get"
A to, že tvoja zrkadlovka má na pikaču displej nič nemení na fakte, že zobrazuje "what you get".

(*) samozrejme v texte sa píše o niečom úplne inom, ako to, na čo si reagoval

5. More features
že majú bezzrkadlovky viac funkcií nie je blábol: LiveBulb naozaj žiadna zrkadlovka nemá a neviem o žiadnej funkcionalite, ktorú bezzrkadlovky nemajú (naopak: zvyčajne to majú generáciu alebo 2 skôr).
Fakt majú viac "features".

6. No mirror-slap
MUP nerieši problém sklopenia zrkadla, len zmierňuje jeho dopady.
Pritom zbytočne predlžuje expozíciu a nerieši roztrasenie uzávierkou a hluk.
Hi-res shot je niečo úplne iné (ďalšia feature, ktorú žiadna zrkadlovka nemá); prečo si to vôbec spomínal?

(*) Suma sumárum: Lotrandor si neprečítal celý text, napriek tomu sa k nemu vyjadroval
(akoby reagoval len na nadpisy, ktoré kvôli stručnosti neboli práve najpopisnejšie)
A potom sa snažil preniesť reč na niečo iné, s pôvodným textom nesúvisiace.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 9. 2015 00:59

Zrcadlovky i bezzrcadlovky mají promakaný svůj přirozený způsob použití.
Pro zrcadlovky je to fotografování přes optický hledáček, pro beznosorožce je to live view.

Pokud je nevýhoda zrcadlovek to, že hlavní režim bezzrcátek umí hůř, pak je logicky nevýhoda bezzrcátek to, že režim zrcadlovek neumí vůbec.
Anebo se o něj velmi prapodivně snaží:
1. některé (OM-D) mají na sobě kapličku ve tvaru, který je dán existencí hranolu v zrcadlovkách. Proč OM-D předstírá, že má hranol, když ho nemá a považuje to za hlavní výhodu, to jsem nepochopil. Falešný prostor na neexistující hranol - předstírání, že je to zrcadlovka a současně zdůraznění výhod, že není.
2. EVF hledáček si hraje na optický hledáček. Další nonsense.
Z bodu 1+2 tak nějak vyplývá mindrák, že to není zrcadlovka. :-D

-- 18. 9. 2015 02:31 --

Co se týče nějakého trošku muzikálního videa, tak z D7200 mám třeba tohle:
http://www.tomx.eu/Texty/Recenze1680/Titanic.mp4
Samozřejmě kdybych věděl, že to Ganec vyžaduje, tak bych to točil od plotu teleobjektivem, ale holt se musíte spokojit s něčím kratším.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod santilub 18. 9. 2015 04:06

Mám pocit,že se to tady zvrhlo směrem k fanatickému obhajování zrcadlovek a ani bezzrcadlovky nezústávají pozadu ( i když kam se hrabou na tábor Z ).Fórum sklouzlo do roviny urážek a demagogie,tolerantnost a slušnost zmizela...
Připomínáte mi malé děti,co si hrají na písku a jiné dítě jim vezme hračku.Dřív jsem sem chodil rád,ale teď už ne.Toto vlákno mi může být ukradené.Je mi smutno z toho,jak se mohou chovat dospělí lidé jen proto,že někdo má jinou hračku než on.
Končím slovy klasika : "Chce se mi z vás blejt,velebnosti".
santilub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 9. 2015 04:48

Santilube moc to prežívaš. Ja to tu mám ako zábavu medzi pracovnými stretnutiami. Netreba v tom vidieť nič iné, koniec koncov čo čakáš od diskusie s týmto názvom.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 9. 2015 05:47

Foe: Jak si ti fotí s tím nástavcem na LCD? Já jsem o tom také uvažoval, ale když jsem si představil v praxi, manipulaci a všechno ostatní, tak jsem se na to vykašlal. A co ostření? Připadá mi to neergonomické. Fakt je, že kdybych si na zvykl, mohl bych koupit 2 Zeiss objektivy, které jsem vyřadil kvůli BF z nákupního košíku. Zatím mi to připadá jako další krám, který bych s sebou tahal.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 9. 2015 05:51

Tak to ani nahodou Lotrandore, Krakonose sleduji tak pet let, ma naprosto charakteristicky chovani, talin je uplne nekde jinde. Ne lip, hur ale jinde. To je jako kdyby jsi si pletl ve filmech Bolka Polivku a Viktora Preisse. Talin ma ego ktery mu dela finalni problem az do smrti, Krakonos je nerudny duchodce, esence vseho cesky prizemniho.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 9. 2015 06:25

Pemar: Znam ckoveka co skoro vsechno foti pres nastavec od mf 14tky po mf 300/2.8 . Pry je to to nejlepsi na svete. Ale kdyz sem to pak bidel a zkousel v praxi, tak bych do toho fakt nesel. Prijde mi to neskutecne neprakticky...

-- 18. 9. 2015 07:29 --

Radek71 píše:To je pravda. Pak psal asi dalsich 10 veci, ktery jsem nijak extra neresil, ale podvedome jsem si ho na zaklade toho zaradil jako rocnik 1995. Takze kdyz se to pak provalilo, tak jsem byl asi jako vsichni v soku.


Prave - ja si taky myslel, ze je to nadseny skladnik rocnik 1995, co nastoupil na "logistiku skladu" k Olympusu a protoze tam neni do ceho pichnout, tak cele dny cte reklamni letaky, co se jim vali vedle automatu na kafe.... No a kdyz se pak ukazala pravda a ja si uvedomil, ze to uz je finalni stav dospeleho cloveka. No bxl to vazne sok...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 9. 2015 06:41

ForeignerOnEarth píše:Proč OM-D předstírá, že má hranol, když ho nemá
Terada to vysvetľoval v interview, že sa tam nachádza nielen hľadáčik (ktorý je väčší ako u obdobne veľkých DSLR), ale aj mikrofóny a snímače pre stabilizáciu

ForeignerOnEarth píše:Co se týče nějakého trošku muzikálního videa, tak z D7200 mám třeba tohle:
http://www.tomx.eu/Texty/Recenze1680/Titanic.mp4
jednak to máš stabilizované, nenatáčal si to s rukami nad hlavou a navyše ti to "pláve" (nakláňa doprava/doľava)
Bez stabilizácie vzniká takéto chvenie (a keby si to digitálne stabilizoval, tak jello efekt)
https://www.youtube.com/watch?v=YzddEBcR9Dc.

-- 18. 9. 2015 07:43 --

lukas_highenergy.cz, Radek71: proste sa nevyznáte v ľuďoch .. to je bežné...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků