Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2018 15:24

Jeden pouliční úlovek kočky dvounohé:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod n3pi 18. 8. 2018 15:42

Ja to tusil :D
To se zase natacela nejaka cinska reklama v Praze? :)
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 18. 8. 2018 17:04

FOE, tos měl říct hned, že jsi poslanec... :-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2018 17:05

Dnes bylo v Praze více turistů z Asie, než místních.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 18. 8. 2018 17:12

Ganec píše:R foe: nereagoval, zámerne sa vyhol tejto téme, teda pravdepodobne ani on netuší, načo iné si ju pemar vôbec kúpil

Tatik mi povolil prispet dnes do diskuze, tak Vam chci pane Ganče rict, ze s Vami plne citim, souhlasim a ze vidim ze mate opet pravdu. Hlavne nezapomenout udelat si z tohodle screenshot a normalne bych se s tim neparal a podal na nej trestni oznameni!

-- 18. 8. 2018 18:39 --

Davidof píše:Chvd
Už jsi podrobil svůj nový přírůstek pořádnému testu ? A dojmy ?
Já se chystal jet fotit na MTB závody do Stupna, tam je o drama postaráno :-) ale nakonec to nevyjde. Je to tam komplet v lese, všude šero nebo ostrý světlo, dost na limitu ...
Ad hlavní téma - co nějaké sázky, spekulace ? S čím ten Nikon přijde ? Dejte kůži na trh ... ať se pak pobavíme ;-)

Ahoj, zatím prevazne testuji nedobrovolnou produkci skvarku a asi to tak jeste chvili zustane aspon dle toho co tvrdi metereologove. Nicmene z dosavadnich hratek bylo hnedle patrno, ze v oblasti AF to vypada na velky skok kupredu. A o to mi slo nejvice. Mam i dalsi dojmy, ale myslim, ze zatim to nema moc smysl psat.

A k tomu hlavnimu tematu. Nejsem si uplne jisty, ze bezzrcadla jsou jista cesta coby nahrada za DSLR. Min. porad se objevuji zkusenosti jako treba https://www.youtube.com/watch?v=zlp6IsZd2qw, proste vsechno ma sve plusy i minusy, stara znama pravda.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2018 18:09

D850 je něco jako švýcarský nůž Viktorinox. Potřebuji nástroj na krajinu? Mám ho. Potřebuji nástroj na portrét? Mám ho. Chci fotit sport ? Nasadím grip a mám 9fps a perfektní AF. A přitom mi zůstává 44 Mpx. Nikon D5 je o trochu lepší na sport a wildlife. Na všechno ostatní je o hodně lepší D850. A to rozhodlo. O slabých místech D850 jsem věděl dávno před koupí, ale v pomyslném součtu výhod a nevýhod u D850 nebylo nic, co bych považoval za KO pro koupi.

V tuto chvíli není žádná bezrcadlovka takhle vyladěná a pokud by se Nikon Z7 nějak extrémně povedl, nic mi nebrání v tom, vyměnit D500 nebo D850 za bezzcadlovku. Zatím to ale spíše vypadá, že první generace může mít ještě dost věcí k řešení, třeba kompatibilitu skel nebo AF. Každopádně bych koupit Z7 na letošní dovolenou nestihl.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 18. 8. 2018 18:39

Akorat, ze OVF casto nema 100% pokryti narozdil od EVF. A treba A9 umi blackout free EVF narozdil od celkem velkeho blackout D850/D5. Samozrejme EVF je uplne hrozny a nepouzitelny.

-- 18. 8. 2018 19:50 --

chvd píše:A k tomu hlavnimu tematu. Nejsem si uplne jisty, ze bezzrcadla jsou jista cesta coby nahrada za DSLR. Min. porad se objevuji zkusenosti jako treba https://www.youtube.com/watch?v=zlp6IsZd2qw, proste vsechno ma sve plusy i minusy, stara znama pravda.

To je pekna fake :D, takhle se urcite treti generace Sony nechava. Tohle bych dokazal vytvorit na jakkoukoliv znacku. Jestli tomu chces verit, tak prosim. Ale tomuhle uveri jen idiot.
Naposledy upravil Devil007cz dne 18. 8. 2018 19:07, celkově upraveno 1
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 8. 2018 19:06

Tak 100% pokrytí je u modelů, které kupují zdejší majitelé DSLR, už dávno pravidlo. 100% pokrytí mám už 10 let na posledních 3 tělech a tuším, že pemar nikdy nic jiného neměl.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 18. 8. 2018 19:35

Devil007cz píše:Akorat, ze OVF casto nema 100% pokryti narozdil od EVF. A treba A9 umi blackout free EVF narozdil od celkem velkeho blackout D850/D5. Samozrejme EVF je uplne hrozny a nepouzitelny.

-- 18. 8. 2018 19:50 --

chvd píše:A k tomu hlavnimu tematu. Nejsem si uplne jisty, ze bezzrcadla jsou jista cesta coby nahrada za DSLR. Min. porad se objevuji zkusenosti jako treba https://www.youtube.com/watch?v=zlp6IsZd2qw, proste vsechno ma sve plusy i minusy, stara znama pravda.

To je pekna fake :D, takhle se urcite treti generace Sony nechava. Tohle bych dokazal vytvorit na jakkoukoliv znacku. Jestli tomu chces verit, tak prosim. Ale tomuhle uveri jen idiot.

Jakoze ty vis lepe nez dotycny, jakou ma on zkusenost?
Proc by si mel vymyslet? Aby si udelal ostudu? On ma co ztratit narozdil od bezejmennych odborniku z for.
"Co neznam ja ci co jsem nezazil, nemuze existovat .." dobra logika ..
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2018 19:37

Pokryti OVF není v praxi problém, to má FOE pravdu. Jestli to není tak, že kdo má Canon, ten fotí, kdo má Nikon, ten na něm hledá chyby a kdo má něco jiného, ten se snaží ostatním namluvit, že není exot :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 18. 8. 2018 19:52

ForeignerOnEarth píše:Tak 100% pokrytí je u modelů, které kupují zdejší majitelé DSLR, už dávno pravidlo. 100% pokrytí mám už 10 let na posledních 3 tělech a tuším, že pemar nikdy nic jiného neměl.

Tak ty mi chces tvrdit, ze vsechny zrcadlovky posledne uvedene ve sve rade maji 100 procetni pokryti. To snad ne....

Naprikad Nikon D5600, Canon 6DMark II, Canon 77D,...

-- 18. 8. 2018 20:53 --

chvd píše:
Devil007cz píše:Akorat, ze OVF casto nema 100% pokryti narozdil od EVF. A treba A9 umi blackout free EVF narozdil od celkem velkeho blackout D850/D5. Samozrejme EVF je uplne hrozny a nepouzitelny.

-- 18. 8. 2018 19:50 --

chvd píše:A k tomu hlavnimu tematu. Nejsem si uplne jisty, ze bezzrcadla jsou jista cesta coby nahrada za DSLR. Min. porad se objevuji zkusenosti jako treba https://www.youtube.com/watch?v=zlp6IsZd2qw, proste vsechno ma sve plusy i minusy, stara znama pravda.

To je pekna fake :D, takhle se urcite treti generace Sony nechava. Tohle bych dokazal vytvorit na jakkoukoliv znacku. Jestli tomu chces verit, tak prosim. Ale tomuhle uveri jen idiot.

Jakoze ty vis lepe nez dotycny, jakou ma on zkusenost?
Proc by si mel vymyslet? Aby si udelal ostudu? On ma co ztratit narozdil od bezejmennych odborniku z for.
"Co neznam ja ci co jsem nezazil, nemuze existovat .." dobra logika ..

Ano, tvrdim, ze lze.
Naposledy upravil Devil007cz dne 18. 8. 2018 20:01, celkově upraveno 2
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 18. 8. 2018 20:00

Devil007cz píše:Ano, tvrdim, ze lze.

Videl jsi to video nebo reagujes jen na zaklade nadpisu/popisku?
Takze ho znas osobne a byl jsi s nim na zminene akci?
Rekl ti, ze si to vymyslel?
Nekde jinde jsi videl jeho doznani ke lzi?
Nebo na zaklade ceho tvrdis, ze lze?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2018 20:03

Nikon má na D500 100% a na D850 také. Na DX modelech je to standard, některé nižší FF modely měly 97-98%.

V praxi fotograf rozdíl mezi 97% a 100% nepozná, zatímco lagování ano. Posun barev ale zase většinou ne, většina národa s obtížemi rozezná modrou od zelené.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 18. 8. 2018 20:04

Na zaklade toho jak tam ukazal trhani pri videu, jakym tonem je dopredu vedene to video. Ale samozejme, ze je mi jasne, ze by jsi nikdy nepripustil, ze si to cele treba vymyslel. Nebudu tady hraz zabomysi valku,ktera stejne nebude mit viteze. Takze, ano tvrdim znovu, ze to video je fake.

A videl jsem ho cele :-)

-- 18. 8. 2018 21:07 --

pemar píše:Nikon má na D500 100% a na D850 také. Na DX modelech je to standard, některé nižší FF modely měly 97-98%.

V praxi fotograf rozdíl mezi 97% a 100% nepozná, zatímco lagování ano. Posun barev ale zase většinou ne, většina národa s obtížemi rozezná modrou od zelené.

To dobrevim, ze flasgship maji 100 procent, nezpochybnoval jsem to. Nicmene stejne maji blackout, ktery A9 a nektere dalsi modely nemaji :-). Tohle proste OVF nikdy nedokaze prekonat kvuli zrcatku. A zvykl bych si na to,ze na tom EVF stejne skoncis. Taky jsem zapomnel na to, ze v EVF si vubec neprohlednes to co vyfotis a musis vlastne porad po staru koukat do zadu na displej, zedopredu vidim, jak scena vypada, takova nepodstatna vec :-D

S tim lagovanim uz je to celkem zabavne. U nizsich modelu ano, ale u tech poslednich tamlag vidi taknekdo spise, protoze ho tam chce videt :-)
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2018 20:18

Na tom videu jsou technické chyby, ale nemyslím si, že je to fake. Spíše si myslím, že ten člověk byl pod vlivem emocí a technicky to video neřešil.

Co jsem tak vypozoroval, vztah se Sony má několik fází: začíná to nadšením z inovativní techniky, pak se ukáže problém, třeba s přehráváním, pak to Sony nechá zákazníka zaplatit, i když je to výrobní vada a pak zákazník spustí kampaň proti Sony a když se přidá dost dalších, Sony závadu uzná. Když ne, zákazník má pech. Nepřeji Devillovi, aby se mu to také stalo, ale na druhou stranu, pokud se to stane, bude to oživením diskuze.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků