Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 14. 8. 2018 08:11

Já na to vzpomínám s nostalgií, ta moje je už asi 30 let kdesi v Polsku (měl jsem jí v restauraci pověšenou přes židli ...). Ale nevyvolával bych to sám. Na druhou stranu, mám doma Practicu a nafotili jsme za 5 let jeden film.

V té souvislosti by mne zajimalo, kolik fotí DSLR a CSC ti, co tu mají 2 řady. Jak všichni víte, já mám aktuálně DSLR FF a APS-C, aktuálně mám 90% FF, protože si FF osahávám, ale chystám se podstatně častěji fotit kombinacemi D500 + 135/2 a D500 + 300/4.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 8. 2018 08:56

lukas_highenergy.cz píše:Tak rychly pozdrav z okoli Garmische a Seefeldu - stav fotoaparatu az prekvapive konzervativni. Prevladaji zrcadlovky, klidne i dve v rodine a dva duchodci s dvema FF nejsou vyjjimkou. Kazdy holt chce fotit ty kyticky a kopecky sam.... Bezzrcatka obcas nejaky PEN.
Minulý týždeň, keď som išiel vlakom a chcel sa pripojiť na WiFi-nu, tak som zbadal toto:
Obrázek

Pozrel som sa vedľa a jeden chalan tam mal pred sebou položený E-PL7 so seťákom a mobiloval... 8-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 8. 2018 09:05

Ganec píše:Proste diskusia je založená na otázkach a odpovediach. Raz sa jeden pýta, druhý odpovedá, potom naopak. Inak to nefunguje.

To sme vyskusali uz a tak vznikol ignore list :-) . diskusia ala Ganec. My piseme, Ganec ignoruje.

landov píše:P.S.: teraz ocakavaj od Ganalyzatora varovania cez SZ, nasledne pojde vyplakavat adminovi a potom ides na ignore list :D

To robil ? SZ som zaregistrolva, ze niekto pisal, ze vypisoval, ale ze pisal adminovi, to je neviem :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 8. 2018 09:06

Moja flexareta je vo vitrínke spoločne s SLR Pentaxom a zeissom icon. Dodnes plne funkčná. Ale nakoľko mám rád farby a tie sám nevyvolám, tak spinká asi už naveky.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 14. 8. 2018 09:46

Me jedine na tech novych CSC od Nikonu zarazi ticho kolem pripadneho adapteru. Zadny leak.
Ma to dve moznosti

- zadny zatim nebude nebo to neni tak skvele zatim (asi ne moc dobry start pro Nikon)
- bude to bomba a pouzito jako prekvapeni (velky tlak na Sony)

Co z toho to bude je mi zahadou.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 8. 2018 09:49

Myslím, že toto je prioritná otázka pre väčšinu nikoňákov. Uvidíme, ako sa s tým Nikon (no a rovnako aj kanon) popasujú...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 14. 8. 2018 10:02

To by měli velký problém, 24-70mm f/4 má pro mne problém s malou světelností, 50mm f/1.8 je na FF základ a 24mm f/1.8, 28mm f/1.8, nebo 35mm f/1.8 jsou úplně běžná ohniska a světelnosti, určitě bych chtěl ještě 85mm f1.8, nějaký širokoúhlý objektiv a něco extra.

Hodně se mi líbí na FF fotky z 24mm f1.4, o které není na NR ani slovo. To nejdůležitější ale je, že všechny tyto skla už spousta lidí koupila na DSLR s F bajonetem.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 8. 2018 10:08

Devil007cz píše:Me jedine na tech novych CSC od Nikonu zarazi ticho kolem pripadneho adapteru. Zadny leak.
Ma to dve moznosti

- zadny zatim nebude nebo to neni tak skvele zatim (asi ne moc dobry start pro Nikon)
- bude to bomba a pouzito jako prekvapeni (velky tlak na Sony)

Co z toho to bude je mi zahadou.


Mozno to je je len tym, ze ako rumor je zaujimavy len fakt, ze bude. K nemu sa myslim ziadne zasadne parametre nevztahuju a realny vykon ukazu az testy. Osobne ale verim, ze bude. Bez neho by mal Nikon zrejme veeeeeelky problem. Mna viac zaujima ako si s tym bajonetom budu rozumiet Sigma a Tamron. Stale naivne verim, ze CSC do znacnej miery odstrania problemy zname z DSLR a pre mna by to bol gamechanger.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 14. 8. 2018 11:22

Já takový optimista nejsem, na D850 znám jen 2 problémy, první je velké množství dat a z toho pramenící zátěž HW, to se projevuje tak, že přidáním další zátěže klesá výkon, takže třeba současný zápis na XQD a SD karty vede k výrazně rychlejšímu zaplnění bufferu nebo mi vadí, že přenášení fotek do PC trvá déle, než u D500. Nečekám, že by CSC měla zásadně výkonnější HW, takže problém u 44 Mpx zůstane nebo spíše bude horší, kromě korekcí a přepočtů bude u CSC ještě EVF.

Druhou slabinu neznám z vlastní zkušenosti, ale někteří čekají od CSC zlepšení v oblasti videa, já video netočím, tak k tomu nemám co dodat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 8. 2018 11:26

Fidko: dnes je zvykom nahanat profit, cakam skor, ze CSC u Nikonu skor prinesie este horsie problemy s kompatibilitou.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 8. 2018 11:28

No problemy s BF a FF u skiel tretich stran jednoducho u Nikonu/Canonu existuju aj napriek tomu, ze niekto ma stastie a vyhne sa im. Toto dufam CSC zlepsi.

Itokar: Ani nestras, lebo sa vratim k DSLR :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 14. 8. 2018 12:02

Problém jsem měl jenom u Sigmy Art a prakticky jenom na D7100 a i když to zdánlivě vypadalo jako FF/BF, bylo to něco jiného, devadesát třikrát to zaostřilo přesně a sedmkrát úplně mimo, na D500 to prakticky zmizelo. Kdosi mi vysvětloval, že problém je v nekomunikaci objektivu a těla ohledně polohy komponentů, u Sigmy 135/1.8 jsem to zaznamenal i při testování s Nikonem D500, vypadalo to na konflikt firmware.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 14. 8. 2018 12:09

pemar píše:nebo mi vadí, že přenášení fotek do PC trvá déle, než u D500.

To D850 nema USB 3.0?
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 8. 2018 12:10

21 vs 45 mpixelů.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 14. 8. 2018 12:11

Fidko píše:No problemy s BF a FF u skiel tretich stran jednoducho u Nikonu/Canonu existuju aj napriek tomu, ze niekto ma stastie a vyhne sa im. Toto dufam CSC zlepsi.

Itokar: Ani nestras, lebo sa vratim k DSLR :D

Toho bych se nebal, uz Sony dokazuje, ze to jde s Canon skly, takze logicky by to mel zvladnout in Nikon.
Treba na Nikon pujdou taky Canon skla :-D. Bych byl pak zvedavy jak by se s tim vyporadal Canon.

-- 14. 8. 2018 13:13 --

Dolgor píše:21 vs 45 mpixelů.

Tak to je jasne, jsem se ted dival na USB specifikace a oba maji USB 3.0.
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků