Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 11. 1. 2018 13:34

Radek71: kyselina betahydroxymáselná a další podobné ketolátky, případně až aceton, coby produkty alternativní metabolické cesty z pradávných dob nedostatku sacharidů ve stravě, nelze dále spálit a musí se vyloučit močí. Proto je ledviny z primární moči (které je cca 180 litrů za den) zpětně nevstřebávají (stejně jako třeba močovinu, kreatinin a další odpadové látky) a logicky pak kvůli koncentračnímu spádu je té finální moči víc. Když ledviny vstřebají zpět třeba sodík, jde voda zpět do krevního oběhu za ním. Pokud betaOHbutyrát nevstřebáš, voda zůstane v moči.
Naposledy upravil ForeignerOnEarth dne 11. 1. 2018 13:37, celkově upraveno 1
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 1. 2018 13:35

Utok sarinem byl z zakopane a zaslepene trubky pod silnicí, kterou v době utoku syrskych letadel odpalili predem umistenou trhavinou a tim dostali sarin do ulic. Bezna arabska taktika ala zive stity, bile helmy apod. Co s tim?
Ci jake zbrane strileji = nulove dusledky pro nejaky nazor. Rusove se ve svete snazi tak jak mohou, velmi jim to jde v Syrii, USA to jde jinde. Obcas to obema nekde nejde. Co je v tomto k reseni? Nic.
Spojenec je USA ne Rusko = nadrzujme USA. Z 1000 duvodu.

-- 11. 1. 2018 13:37 --

ForeignerOnEarth píše:Radek71: kyselina betahydroxymáselná a další podobné ketolátky, případně až aceton, coby produkty alternativní metabolické cesty z pradávných dob nedostatku sacharidů ve stravě, nelze dále spálit a musí se vyloučit močí. Proto je ledviny z primární moči (které je cca 180 litrů za den) zpětně nevstřebávají (stejně jako třeba močovinu, kreatinin a další odpadové látky) a logicky pak kvůli koncentračnímu spádu je té finální moči víc.


Vic pro blbecky. Chapu jednotlive vety, nechapu sirsi kontext. Co z toho vyplyva, co je dobrea co spatne.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 11. 1. 2018 13:43

Radek71: Protože tvrdím, že strašení negativními důsledky ketodiety je urban legend, tak poctivě popisuji skutečné negativní důsledky ketodiety, které jsem osobně zažil:
- 3. den mírná ztráta pozornosti a soustředění když se mozek zčásti přeškoloval na onu alternativní metabolickou cestu získávání energie, tedy z běžné situace získávání energie 100% z glukózy na vývojově starší metabolické cesty
- nutnost vstávat v noci kvůli močení v důsledku nutnosti vyčůrat betaOHbutyrát a spol.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 1. 2018 14:13

Širší kontext je, že už vím, proč můj pes čůrá u každýho patníku a proč mu 7 roků trvá jenom jeden.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 11. 1. 2018 14:19

Širší kontext je, že bezzrcadlovka, zoom nebo ketodieta vše vyřeší.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 1. 2018 14:38

Radek71 píše:Utok sarinem byl z zakopane a zaslepene trubky pod silnicí, kterou v době utoku syrskych letadel odpalili predem umistenou trhavinou a tim dostali sarin do ulic. Bezna arabska taktika ala zive stity, bile helmy apod. Co s tim?


Pockej, tohle je jeste porad sarkasmus, vid ze jo?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 1. 2018 14:44

Ja totiz mocim jako koroptev, klidne i 3x za noc. Puvodne jsem nechtel, ale vlezl jsem na wikipedii, takze jsem mirne orientovany.
A to mám od doktora prisnou sacharidovou dietu max 300g sacharidu na den. OK, delam si legraci, respektive je to slozitejsi, 170g (to je ale brutal) jsem dostal pred 2 rokama. A loni v breznu v 16:42:52 pokyn dodrzovat 300g a dlouhym tvrdym pohledem jsem dokazal to, ze pan profesor zakaslal a v 16:43:02 rekl "vite co, ja vam verim, jezte co to jde". Ale jsem slusnej, jim pomaly sacharidy okolo tech 300g a je to tak tretina co bych potreboval, proto kdyz dam 10km beh, tak tri dny se nemuzu dozrat.

-- 11. 1. 2018 14:50 --

Petr Luňák píše:
Radek71 píše:Utok sarinem byl z zakopane a zaslepene trubky pod silnicí, kterou v době utoku syrskych letadel odpalili predem umistenou trhavinou a tim dostali sarin do ulic. Bezna arabska taktika ala zive stity, bile helmy apod. Co s tim?


Pockej, tohle je jeste porad sarkasmus, vid ze jo?


Ne, ja jsem videl satelitni fotky ja to meli udelany.
Ja nevim jestli to chapes, to ze nekde nejaky spojenec USA udela totalni podraz, treba umisti do skladu munice pekarnu a 3x denne je u te pekarny 300m fronta zenskch s deckama a pak tam rus frkne raketu, tak to prece neznamena, ze NY Times nezverejni na main page zpravu "rus zabil 55 zen a 40 deti".
A naopak Mosul je kompletne znicenej, asi 3x tolik jako Allepo a 5x tolik obeti. Proc by se to melo probirat, to je nase strana konfliktu. Budes hlasit na socialku, ze manzelka liskla synovi?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 11. 1. 2018 14:58

Radek71: já si po skončení ketodiety píšu do kalorických tabulek, takže vím kolik z normální stravy mám. Sacharidů mám za poslední týden průměrně 130 g / den. A to považuji za moc, pokud se dostanu na stovku, tak bude menší hlad. Takže 300 g sorry jako. :-)
Ovšem pochopitelně u 10 km běhu je všechno úplně jinak, já těch 130 g dávám v kancelářském režimu, to je ouplně o něčem jiném.
Ale pokud bys měl cukr v moči, tak samozřejmě to je sám o sobě důvod častého močení.
Opět osmoticky. Rovněž třeba vyšší krevní tlak v noci, nějaký počínající vliv cukrovky na tenoučké tepénky - glomeruly v ledvinách, ....
Ale ještě další logika: pokud běháš 10 km, tak si při tom asi poničíš nějaké ty buňky ve svalech, v závislosti na botách si rozdrtíš tkáně na chodidlech, dokonce je známé, že maratonci si rozšlapají červené krvinky. No a z toho všeho vznikají katabolity, které se z té krve musí vyčůrat. Takže pokud musíš jít 3x močit v noci po uběhnutí 10 km, tak bych to vůbec neřešil a považoval za normální, dokonce bych to i pitím ředil aby ty ledviny nebyly omývány tak koncentrovaným odpadem ze zničených tkání.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 1. 2018 15:11

10km nebeham, protoze to neuzeru, beham 5km, to uz uzeru. Dlouhej cukr mam 33, v dobe kdy jsem mel 42 jsem mocil rano a odpoledne - 2x-3x za den. Tlak 115/60 now, drive 130/90. Moceni zacalo, kdyz jsem vyradil sacharidy, zejmena s spatnym Gl - psenice apod.
Proto se ptam na tu "koroptev".
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 11. 1. 2018 16:36

Tak si papírkem vyzkoušej ty ketolátky v moči anebo Wellion glukometrem lze měřit ketolátky i v krvi. Jakmile je papírek trochu nafialovělej, tak tam ketolátky jsou a to by byl jeden z mnoha důvodů. Tohle evidentně asi nemáš: https://www.cukrovka.cz/polyurie
Nicméně papírkama na moč otestuješ jak cukr v moči - jeden důvod polyurie, ketolátky v moči - druhý důvod, leukocyty a bakterie = infekce = třetí důvod, bílkoviny po sportu můžou být normální, ....
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 11. 1. 2018 22:17

Na Nikon Rumors už jsou informace o novém Z-bajonetu Nikonu pro bezzrcátka.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 1. 2018 23:05

Radku, ja chapu kam miris, ty zda se ale nechapes kam mirim ja. To, ze nikdo z radoby mirovych organizaci nerekne ani slovo proti USAkum je jasne, ja jsem vsak svuj udiv povznasel predevsim nad nazory FOEho, ktery tu snad nepise z Bruselu, aby mel tu vlci mlhu narizenou, nebo ano?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 1. 2018 23:22

pemar, prave na to koukam a jestli jsou ty specifikace finalni (prumer 49mm a registr. vzdalenost 16), tak jsem prijemne prekvapeny, ze se Nikon nepodelal a zkusi neco opravdu fjůčr-průf i za cenu jemne ztraty nekomplikovane kompatibility s bajonetem F.

-- 11. 1. 2018 23:24 --

Jenom teda nevim, jestli to koupim. D750 a Fuji X-T2 je tak dobry kombo, ze uz mi vlastne nic nechybi.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 12. 1. 2018 01:06

Taky záleží na tom, co si už pár let Nikon schovával v rukávu, aby tím udělal mirrorless atraktivním. S tímhle zpožděním si nemůže moc dovolit vytasit se s nějakým běžným bezzrcátkem běžných vlastností. Musí tam být cosi extra, aby zaujal. Mohou to být takové objektivy, které zatím k DSLR nedal nebo nějaké vlastnosti těla, kterými přinese něco špičkového. Obyčejné průměrné bezzrcátko mohl představit před pár lety. Samozřejmě je možné, že nic v rukávu nemá a to zpoždění je prostě jen pragmatická opatrnost a snižujícíse finanční dispozice k tomuto kroku.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 1. 2018 05:20

Ono to podla mna zase uplne extra byt nemusi. Stale uplne nepoznam CSC ktore by mi prislo akoze fakt ze dotiahnute. Ja cakam na Canon, kedy predstavi nejake svoje profesionalne CSC a ako som uz pisal predtym, bohate mi staci ak sa rychlost ostrenia v S-AF a C-AF vyrovna 7D MK II a fotak zaroven bude plne kompatibilny s EF sklami (cez adapter). Ja do toho nevidim, ale FoE zrejme ano, takze skor bude vediet posudit to, ci problem sucasnych rieseni cez adapter spociva v odlisnom sposobe ostrenia, alebo adapter musi byt nevyhnutne problemom a obmedzovat tak funkcnost ostrenia. Ten Dual Pixel u Canonu s DSLR sklami normalne pracuje, takze s dostatocne vykonnym modelom a ostrenim by som teoreticky mohol mat fotak "kompatibilny" s obrovskym mnozstvom plnohodnotne vyuzitelnych skiel. A ak by to takto fungovalo aj ARTami a poslednymi G2 Tamronmi ktore maju navyse rozumnu cenu a nemusel by som viac riesit pripadne nepresnosti s ostrenim, naozaj by som nemal jediny dovod kupit nieco ine nez Canon.

Inak som sa zacal pohravat s myslienkou, ze si zase kupim DSLR. Zatuzim po zrkadlovke vzdy ked sa s nejakou hram v Alze :-D Zistil som, ze odkedy mam Olympus, ovela menej ma to taha fotit. To je hlavne tym, ze ma velmi nebavi fotit nic co sa nehybe a E-M1 na fotenie pohybu moc nie je. Mozno by to fixla MK II, lenze ked si zoberiem tu cenu (2000 plus nevyhnutnost mat grip, co je dalsich 250eur) a fakt, ze pri testovani sa mi ako fotak pacil, no nadseny som z neho nebol premyslam, ze zoberiem 7D MKII s Tamronmi 70-200 f2.8 a 100-400 a budem dufat, ze Canon coskoro predstavi CSC ktore bude robit to co dufam, ze bude robit :-D Hlavne by ma ten DSLR system vysiel podstatne lacnejsie nez doplnenie toho Olympus systemu. Len sa trochu desim tych problemov s ostrenim. Telo by som kupil radsej u nas, ale skla by som asi zobral "u cinana".
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků