Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 5. 2019 09:33

FXE1 píše:Najdi rozdiel ! :)

Obrázek


Žeby otočné voliče?
;-)

-- 24. 5. 2019 09:38 --

FXE1 píše:
Fuck8r píše:Toto vlákno už by se mělo přejmenovat, apsc zrcadla mrtvé, FF zrcadla pokořeny a teď jsou na řadě středo formáty :twisted:

Takže :arrow: kdy nahradí bezzubky středoformáty


No jo, interpretácii sa medze nekladú, napr: MFT v zabudnutí ? :)
FXE1 píše:To bola len neškodná provokácia.
Prečo v zabudnutí?
Veď si si na neho spomenul :oops:

Práveže .. tu skôr vidíme, ktoré systémy najviac rozširujú svoje použitie: mFT a MF 8-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 24. 5. 2019 10:19

Fidko píše:Jo len Olympus na video kasle, ceny ma sialene a male to sice je, ale ako raz napisal Petr Lunak, ekvivalentne nie.

Video ma tiež netrápi, ale súhlas s PL.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 5. 2019 11:55

Donedavna ani mna, no trochu sa to meni, aj ked s G9 zatial tocit neplanujem. V kazdom pripade pri tych cenach nemozu zaostavat v nicom a zial okrem stabilizacie zaostavaju vo vsetkom.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 5. 2019 14:43

FXE1 píše:Inak zaujímavé využitie stavového LCD,u Fuji , histogram, poloha rollerov...


Popravde prave histrogram by som asi chcel vidiet v EVF.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 24. 5. 2019 19:34

Nevím co je stativ, ale histogram na stavovém displeji používám neustále..
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 24. 5. 2019 19:57

Fidko píše:
FXE1 píše:Inak zaujímavé využitie stavového LCD,u Fuji , histogram, poloha rollerov...


Popravde prave histrogram by som asi chcel vidiet v EVF.


Úprimne, ja, ho nepoužívam vôbec s výnimkou pri strihu videa v softe, ale možno pri statívovom fotografovaní v štúdiu by nezaberal zbytočne miesto na LCD . Ale v RAWe a fotografovaní mám už dobrý odhad na prípadnú korekciu +- nejaké to EV podľa situácie.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 5. 2019 06:26

https://www.youtube.com/watch?v=8XE6G-2PRz4&

Ja uz tiez nie, ale ak by som ho pouzival, chcel by som ho v hladaciku :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 25. 5. 2019 07:48

Já histogram v hledáčku mít nechci, vypínám ho i při prohlížení na displeji fotoaparátu, je zbytečné řešit histogram, protože DR Nikonu D850 je více než dostatečný.

V extrémním případě nepomůže histogram, ale přechodový filtr. Výsledné “vyvolání” fotky dělám stejně z RAWu v DxO.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 25. 5. 2019 07:57

A ked ti jedna cast farebneho spektra uleti, ako to zistis, ked nevidis histogram ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 25. 5. 2019 08:29

Uletí, neuletí, ako to chceš riešiť pri fotní do RAWu, snaď už len pri PP v PC.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 25. 5. 2019 08:52

No tak, ze ked vidim na fotke vo fotaku, ze je citelne posunute , tak zmenim expoziciu :) Vacsinou ide o modru cast. Tyka sa to myslim hlavne fotenia teleobjektivom do dialky.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 25. 5. 2019 09:01

Je řeč o vypálení jednoho z kanálů, zatímco ostatní zůstanou ok? To pamatuju u starších foťáků, ale u nových to snad už ani není problém.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 5. 2019 11:21

Fotím do rawu a nevidím důvod k sledování histogramu. Stejně foťáky ukazujou jen histogramy k jpegu. Takže z rawu si pak dostanu co potřebuju...
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 25. 5. 2019 16:57

Ano, ukazuju jpeg, lenze to vobec neznamena, ze ked mas uleteny histogram, ze to z rawu vytiahnes. A obzlvlast nie, ak mas len 12 bit :) .. a to je ale len jedna strana veci. Druha je , kde to ulietava. Pretoze je rozdiel temna strana a svetla. Uz z principu snimaca... a tam potom mozes mat aj 14bit a nebude to dobre. Ako netvrdim, ze toto je daky velky problem, ale pri krajinke ano.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 5. 2019 20:32

Nechápu, co řešíte. U maticového měření mi D850 měří s přesností na 0,3 EV. Dynamický rozsah D850 na ISO 100 je tuším 14,7 EV, což je laicky řečeno level “není co řešit”. Pokud by krajina měla více, tak je to na přechodový filtr. Maticové měření D850 měří s přesnosti na cca 1/3 EV, takže pokud nebude dynamický rozsah extrémní, tak ho D850 bude exponovat správně. Co se týče vyvážení barev, je situace složitější, ale nezažil jsem zatím situací kdy by se to z RAWu nedalo opravit.

Takže by mne zajímaly konkrétní fotky, na kterých “máte problém”. Jestli ho máte, fotice něco jiného nebo něco fotíte jinak, než já (což neznamená, že já dělám něco dobře a vy ne).
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků