Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 8. 2019 16:38

Davidof píše:Dyť je to zastaralý podvodnický bazmek, ne ?


Zastaraly. Podvodnicky ani nie, oni sa netaja tym, ze ten HW je stary ako spolocnost sama. V kazdom pripade, liter by som im za to urcite dal obzvlast odkedy sa bojim chytat Lumix spotenymi rukami. Do nejakych 1600, snad mozno kvoli tej baterke navyse do 1700 je to este fer.

Ale ono to tam smeruje. U cinana je uz za 2200.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 8. 2019 16:38

Na rybí oko si ještě netroufám, ale vezmu 7-14/2,8 , třeba z toho něco bude :-)

-- 7. 8. 2019 17:45 --

Fidko

Já ho mám teď možnost koupit za 56000 na Olympus obchodě. To už se blíží k takovým příjemějším hodnotám.
Zastaralost hardware nemohu posoudit, ale jako celek je to IMHO hodně funkční stroj.
Není vše jen hardware, výkon počítače dneska hodně ovlivňuje software a tam teda docela kus práce vidím.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 8. 2019 16:55

Znova. Nikdy som sa k E-M1X nevyjadril, ze je to v akomkolvek bode zly fotak. V kontexte doby do ktorej patri je to skvely stroj. Mozno je tam mensi snimac, ale 3k za mFT fotak osobne nepovazuje za pruser ak je podobne vybaveny a odolny. Ale 3k za mFT fotakom s HW starym 3 roky (ten fotak kludne mohol vzniknut 3 roky dozadu a nestal by viac) je zhovadilnost. Takto si proste inovativny pristup nepredstavujem a ani to nechcem podporovat. Za 3 peniaze by sa v Olympuse skratka mali snazit a aktualne sa okrem Olympusu snazi asi kazdy (snad aj Canon je "inovativnejsi").

Ako som pisal X krat, u Fuji spravili to ist s X-H1 a ten fotak stal menej nez povodny model.

Co sa toho SW tyka, tak vacsinu z toho dostala E-M1 II. Kopec veci tam uz malo byt pred rokmi. A9/A7 dostali nedavno dost solidny update kde asi tiez majitelia videli kus prace a nemuseli za to zaplatit liter navyse.

Toto proste obhajit nejde.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 8. 2019 17:30

Však se prosím nezlob, já s tebou jen diskutuju.

Já jsem teď dva dny fotil s dvojicí EM1-2 a EM1x a zcela zodpovědně ti mohu říct, že i po tom update je ten dvojnásobný výkon x-ka zcela zřetelný. A to nemluvím o ovládání, gripu apod. Určitě se nedá říct, že by to bylo nějak srovnatelné.

Kdyby ti řekli - tady je ten nový EM1x, s novým procesorem o sto procent výkonějším, s novou stabilizací, s novým supersonickým čištěním senzoru, super robustní, skoro vodotěsnej, s kompletně přepracovaným AF atd. atd., tak to by bylo v pořádku ?

No a teď to je prostě tak, že máš sto procent výkonu navíc. Akorát tam není to vyšší číslo procesoru.

No, možná se na to koukám moc jednoduše, to je klidně možné. Ale přijde mi, že když si odmyslíš ty komentáře starém hardware a podíváš se na to jen z hlediska výkonu a vlastností, tak to x-ko za cca 60-62 000 je celkem racionální.

Třeba i v tom kontextu, že D5 má horší kvalitu obrazu než D850 a stojí skoro dvakrát tolik. U Canonu nevím jak to je s obrazem, ale taky 1Dx stojí dvakrát víc, než 5Dm4.


Je to ale jen můj soukromý názor, nikomu ho nenutím, aby bylo jasno.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 7. 8. 2019 17:53

Ten Olympus měl od začátku 2 hendikepy, vysokou cenu a malý snímač, z čehož ten první nemá řešení.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 8. 2019 17:59

Říkáš první, myslíš asi druhý ale to je jedno.


Nechceš radši rozvinout ten příběh o trackingu pingpongového míčku na clonu F1,4 ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 7. 8. 2019 18:08

Davidof píše:Já jsem teď dva dny fotil s dvojicí EM1-2 a EM1x a zcela zodpovědně ti mohu říct, že i po tom update je ten dvojnásobný výkon x-ka zcela zřetelný. A to nemluvím o ovládání, gripu apod. Určitě se nedá říct, že by to bylo nějak srovnatelné.

Kdyby ti řekli - tady je ten nový EM1x, s novým procesorem o sto procent výkonějším, s novou stabilizací, s novým supersonickým čištěním senzoru, super robustní, skoro vodotěsnej, s kompletně přepracovaným AF atd. atd., tak to by bylo v pořádku ?

No a teď to je prostě tak, že máš sto procent výkonu navíc. Akorát tam není to vyšší číslo procesoru.
Ono je už aj dosť možné, že nový procesor by už ani nebol 2x výkonnejší :oops:
=> vtedy by bolo dokonca lepším riešením použiť 2 staršie :idea:

Už to vidno aj na CPU/GPU procesoroch, že ani ich výkon už až tak rapídne nerastie, ako spočiatku.
A že v prípade požiadavky na čo najvyšší výkon => sa jednoducho použije niekoľko týchto procesorov.
Je to u desktopových procesorov, grafických kariet .. Canony už roky používajú 2 rovnaké procesory v najvyšších modeloch :kuk:

.. a možno to pre niekoho znie aj psychologicky lepšie: za 2 chipy je ochotný zaplatiť viac, ako len za jeden :twisted:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 7. 8. 2019 18:11

Sorry, myslel jsem opravdu ten malý snímač, ale pochopils to správně.

Tracking jsem zkoušel ve snaze udělat nějaký neobvyklý záběr.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 7. 8. 2019 18:15

Davidof píše:
landov píše:A aky objektiv si berie MK na Dakar?


Nějakej 75-300/4-5,6. A 300/2,8 nechal doma. Kdyby věděl, že mu to znehodnotí fotky, tak to neudělá, že ?

Ani sa mu nedivím. V situáciách, kde ta svetelnosť je podruzna, nemá význam ťahať sa s ťažkým sklom. Na tohtoročnom siaf, som sa presvedčil, že optický lepší nikon 200-500 proste "nestíha " na kvázi horšiu Sigmu 100-400, pretože hmotnosť a ešte zvlášť keď aj tak clonis na 7,1+.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 8. 2019 18:22

pemar píše:Sorry, myslel jsem opravdu ten malý snímač, ale pochopils to správně.

Tracking jsem zkoušel ve snaze udělat nějaký neobvyklý záběr.


Tohle mě opravdu zajímá. Ta historka teda zní tak, že jsi fotil pingpongový míček, při hře, s D850 na F1,4 a foťák ti spolehlivě zachytil míček a sledoval ho od odpalu až někam za místo odrazu ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 7. 8. 2019 18:23

Davidof píše:Třeba i v tom kontextu, že D5 má horší kvalitu obrazu než D850 a stojí skoro dvakrát tolik. U Canonu nevím jak to je s obrazem, ale taky 1Dx stojí dvakrát víc, než 5Dm4.
Oni (aj EM1X) sú to vlastne skoro akoby 2 zlepené foťáky dohromady:
=> 2 procesory, 2 batérie, 2 gripy, na nich teda 2x viac tlačidiel, .. ^^

Len displej, hľadáčik a snímač je len raz .. ale namiesto nich majú zase niečo iné, čo bežné foťáky nemajú 8-P
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 7. 8. 2019 18:26

pemar píše:Ten Olympus měl od začátku 2 hendikepy, vysokou cenu a malý snímač, z čehož ten první nemá řešení.

To prvé má riešenie, ale nechce sa im. :-D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 8. 2019 18:28

:-) už trochu povolujou … vychytali nadšence, fanatiky a tiché šílence a začínají mířit do klidnějších vod ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 7. 8. 2019 18:50

Davidoff: V principu jo, ale má to pár úskalí, není úplně jednoduché “vysvětlit” foťáku, že má sledovat zrovna míček, takže jsem to dělal kombinací 2 režimů, začal jsem s 3d a přepínal na 9 bodů, jinak hrozí, že se AF chytí něčeho se stejnou barvou, například siťky nebo bílé čáry na stole, protože 3d reaguje na zvolenou barvu. Když tam byl bílý míček a jen zelené okolí, tak to fungovalo i bez přepnutí, jinak jsem si míček v cílové oblasti “převzal” do toho jiného režimu nebo to risknul. To přepínání jsem okoukal od Steva Perryho, ten podobné triky používá na BIF. Jiný trik je nechat míček vletět do zóny bez rušivých elementů a zaostřit přes AF-ON. Problém je ale v rychlosti, moje oči tohle vesměs nestíhají. Dost často něco nevyjde kompozičně, těžko se předvídá vývoj hry. Jinak ta herna měla bohužel spoustu rušivých elementů, fotí se mi tam blbě.

Podle mne začne cenová válka, trh jde do kytek.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 8. 2019 19:03

Díky za vysvětlení, ale, aby bylo jasno, chceš teda říct, že máš někde uloženo několik sekvencí třeba po plus minus pěti po sobě jdoucích snímků, focených D850 s 105/1,4 @ 1,4, jeden jako druhej perfekně zaostřenej a zobrazující pingpongový míček letící od hráče šikmo k tobě ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků