Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 9. 2013 13:14

b) ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 9. 2013 13:24

Jasně křupan jo, ale já jsem myslel, že se po něm chce aby to vzniklo z nějaké situace kterou pochopil. Tak jako ty pochopíš post PL a jdeš do osobní roviny a naopak. Ganec čte jenom to co jde gogolovat.

-- 6. 9. 2013 14:25 --

Do lesa jedno sklo v brašně, asi 17-40 35mmEQ.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 9. 2013 13:29

Ganec ničemu nevadí, není agresivní a dá se na něj i zapomenout. A když si budu chtít poklábosit, lze.
Mám na mysli spíš to křupanství, když už jsem to slovo použil. Mezi velkohubé křupany se fotky nenosí. I když jim někdo, třeba z nějakých důvodů straní.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 9. 2013 13:30

Ano, příběh o tužce je pěknej, výpravnej, přesně toto mám rád. Nicméně chce to kompletní přistup a nonšalanci a totální relativizaci je nutno občas podepřít nějakým pevným bodem. Není možno podávat pero každý den.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 9. 2013 13:38

Radek71, není to příběh, tedy není vymyšlený. Průšvih byl, že mně tenkrát okmžitě napadnul tehdy pro mne nový vtip, jak šlo ho**o do války. A horko těžko jsem z toho bruslil a hledal charakteristickou stavbu pohádky. A s tím perem, že to nejde každý den ? No, nesměl by tu být žádný Vašek, co mává bičem na hnoji. Ganec, ani T-x nevadí.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 9. 2013 13:47

Teraz citam, ze Sony pripravuje moznost ostrenia posunom cipu v rozsahu 0-18mm, tak to by bola bomba pre manualne skla.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 9. 2013 13:53

Kdysi jsem už o tom spekuloval, pokud to tedy není kachna. A nejen pro manuální, ale celkové zrychlení ostření objektivů, zjednodušení konstrukce, Chvění v rozsahu několika setin by značně zrychlilo i ostření na kontrast. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 9. 2013 14:00

To zrychlenie by veru bolo ohromne, uz s AFA 1.7x to poznam. Este keby vedel vysuvat z cipu sensory dvoma roznymi smermi, tak by dokazal vyzistit aj smer kade ostrit pri kontraste .. zeby buducnost digitalnej technologie? Este centralnu uzavierku do kazdeho objektivu.

edit: ze vraj prakticky potvrdene http://www.sonyalpharumors.com/sr5-ther ... ns-owners/

pozeram, ze nieco take existovalo uz http://www.digitaltrends.com/photograph ... -any-lens/
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 6. 9. 2013 14:25

BoD: zajímavá otázka:
teď nemám na mysli klasické ostření předním členem, ale ostření střední skupinou členů - je posun snímače opravdu ekvivalentem ostření vnitřními členy nebo se může dít něco trochu jiného?
Velmi pravděpodobně by se náhradou posunu vnitřních optických členů posunem snímače změnily některé vlastnosti objektivu:
- změna ohniskové vzdálenosti v průběhu ostření na různých polohách zoomu
- možná i změna bokehu,
- možná změna vinětace
- možná změna chromatické aberace
- možná změna účinku stabilizace v objektivu
????? ;-)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 9. 2013 14:28

Copak Vasek na hnoji, prusvih v diskusich spociva v prve rade v tom, kdyz pan studovanej zacne kritizovat neco takovehleho...
Obrázek

...a pritom se sam nezmuze na vic, nez na toto:
Obrázek


Pozor, fotka s pribehem. Foceno fotakem bez zrcatka.
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mara42 6. 9. 2013 14:41

:D :D

Mám hroznou radost, že se do sebe pustili zrovna Puntík s Petrem.

Schválně kdo pozná, kterej je kterej:
Obrázek
www.marekmusilfoto.cz
Mara42
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 9. 2013 14:56

Mara42: ten je dobryy :D
FotoABC: tiez ma to napadlo. Osobne sa domnievam, ze to asi nebude to iste a dost mozne to bude len ciastocne riesenie .. ostatne sa mi nieco podobne zda aj s menovanym TC, ktory som skusal. No, nechame sa prekvapit.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 6. 9. 2013 15:12

Petr Luňák píše:?

Košík a nôž
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Umbrella 6. 9. 2013 15:41

Radek71 píše:Tak ja mam vlny, pred 14 dny jsem sem dal asi pet fotek, ted pul roku asi nic. Ganec neni osobni ze stejneho duvodu jako kadernik nikdy neudela chybu ve vypoctu obsahu jehlanu. Je to zcela mimo jeho obor, kdyby vnimal veci (z kterych by pak vyplynula osobni rovina), tak by nikdy nenapsal 90% toho co pise.



K tomu vypoctu by to chtelo aspon si stanovit tloustky hypotetickych vrstev, at se ten kadernik neprehreje u bran nerealnych cisel. :D


d)... at je to fotomobil, at je to fotomobil. :oboze
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 6. 9. 2013 16:12

...mně by se líbila další možnost- teleskopická bílá hůl :-)
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků