Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chodec80 12. 5. 2019 11:47

pemar: to snad ale nikdo ani nečeká. A9 je cenově i kategorií zcela někde jinde (proti entry A73). Jediné, co bych sem tam mohl A9 závidět je její tiché focení bez deformace pohybu. Předpokládám, že toto bude ale trend budoucích generací Sony FF, tj. že se to časem dostane i do nižších modelů.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 5. 2019 11:48

Davidof píše:Martin Kozák tuhle psal na FCB, že ho odmítli akreditovat na nějaké větší závody.

Pak nám říkal, že to bylo jen štěstí, protože to bylo prý tak, že fotograf dostal přidělené JEDNO místo, kde musel být před závodem a zůstat na něm po celou dobu ...


Upřesním. Fotograf si mohl místo vybrat, ale musel být na pozici hodinu před startem prvního závodníka a celou dobu ho nesměl opustit. Z tohohle pohledu je lepší si zajít na menší závody, třeba domácí mistrák; vypadat to bude velmi podobně a svoboda pohybu nesrovnatelná
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 5. 2019 12:01

pemar píše:pokud někdo po updatu čeká, že se A7III vyrovná Sony A9 po updatu, bude asi zklamán, protože A7III má jiný hardware.
Ak si niekto myslí, že si niekto myslí, že "se A7III vyrovná Sony A9 po updatu", tak by sa mal nad sebou zamyslieť :oops:

pemar píše:tělo zůstává stejné .. takže to má ergonomii levnějších modelů
Telo síce rovnaké zostalo, ale tým, že sa zjednodušilo ostrenie, odpadla nutnosť používať na "Eye EF" osobitné tlačidlo
=> teda tým sa vylepšila aj ergonómia

Ďalšia vec je, že s ergonómiou bezzrkadloviek sa - z princípu menších rozmerov - dá ešte ďalej pracovať:
=> možnosťou prikúpenia rôznych gripov (alebo ich vytlačenia na 3D tlačiarni) :idea:

pemar píše:Další téma jsou objektivy, u Sony se mi líbí Sony Sonnar T* 135mm f/1.8 ZA a Sony FE 135mm f/1,8 GM, ale chyběl by mi ekvivalent Nikonů 300/4 PF a 105/1.4
Ekvivalent 104/1.4 na Sony existuje. Od Sigmy.
Ale aj tak si myslím, že by si ho nevyužíval - vzhľadom na to, že 135/1.8 GM má AF (čo tvoj Zeiss nemá)

No a či by ti chýbal 300/4 je tiež otázne:
=> keďže sa jedná o iný systém, tak verím tomu, že by ťa viac zaujali objektívy iné ;-)
Naposledy upravil Ganec dne 12. 5. 2019 12:11, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodec80 12. 5. 2019 12:03

feanoor: taky jsem prošel bez chyby a to mám sníženou citlivost na modrou :-). Asi to zkusím někde na TN monitoru, jestli to tam dopadne stejně :-).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 12. 5. 2019 12:13

chodec80
tak fajn, mně to právě nepřipadlo moc těžký :-)
Na monitoru v práci bych to ale určitě nedal :-)
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 5. 2019 12:14

Osobně si myslím, že ty prodlevy v tom testu zraku jsou příliš velké. Takhle to dříve či později někdo stejně postřehne či rozpozná na jakémkoliv zařízení a dá si na to i několikaminutovou pauzu. Myslím tedy hlavně tu část testu v posledních dvou úrovních obtížnosti. Ale chápu, že je třeba čas na zapsání si "souřadnic". Já bych ten test na YTB nechal např. 1,25 nebo 2x zrychlit.

V důležitých oborech je třeba mít i rychlý postřeh se 100 % úspěšností. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chodec80 12. 5. 2019 12:21

feanoor: Některé barvy jsem viděl okamžitě, u jiných jsem projížděl řádky. Zkusím to v práci na TN noťasu :-D.

Ganec: Pemar nezpochybnil, že by neexistovala 105/1.4. Uvedl, že neexistuje u Sony a také uvedl, že by musel jít do Sigmy (1,6kg?!) a po tom netouží (to asi nikdo).
300/4 nahradím 70-200/f4 v crop módů (přepnutí tlačítkem na objektivu), ale je otázkou obrazová kvalita a někomu může vadit 10Mpix fotka. Fotit wild asi bych šel do 100-400, protože takto dlouhá pevná skla neumím používat (ušoupal bych si nožičky :-D).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 5. 2019 12:42

S Tvou přezdívkou se s ušoupáním nožiček tak nějak musí počítat :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 12. 5. 2019 13:01

Hm, u té Sigmy 105/1.4 není slabým místem jen hmotnost, ale i výkon v protisvětle, adekvátní náhrada za 105/1.4 to bohužel není, byť je to skvělý objektiv za ty peníze. Tohle je slabé místo více modelů Sigmy Art, už jsem byl rozhodnutý pro 28mm 1.4 Art, ale když jsem viděl protisvětlo a odlesky ... tak asi ne, kromě toho pořád nevím, jestli tohle ohnisku potřebuji (asi ne), mimochodem, tohle mi přišlo mezi příspěvky na Facebook:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chodec80 12. 5. 2019 13:04

Davidof píše:S Tvou přezdívkou se s ušoupáním nožiček tak nějak musí počítat :-)

:-D To jsem byl ještě mladý jinoch... teď už mě vše bolí :-S .
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 12. 5. 2019 13:05

Fascinuje ma logika, kedy niekto povie, ze z principu mensia bezzrkadlovka ma lepsiu ergonomiu, lebo si tam mozem dokupit grip, cim ju zvacsim na uroven zrkadlovky :D .. ale na druhej strane, je to priznanie, ze naozaj, ti, co vyrabaju zrkadla za tie roky vedia, preco ichj robia tak, ako su vyrobene. Inak povedane, bezzrkadlovky vdaka rozmerom maju proste ergonomiu na figu. Dokial sa dalej neupravi .. napr. gripom (donedavna poniektori tvrdili, ze zbytocne). Krasne priznanie oklukou. Ci skor, ak je nieco hlupy, nevedomky to prizna.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 5. 2019 13:45

Túžbu po malom fotoaparáte následne vystrieda túžba po veľkom gripe, k veľkému gripu by ale potom už mohol byť aj veľký snímač....a čo teraz ? Všetko zle ! :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 5. 2019 15:22

feanoor píše:Zkuste si schválně tenhle test citlivosti vašich očí na barvy. Údajně jím projde bez chyby jen málokdo.
Mně se to povedlo, co vy?

https://www.youtube.com/watch?v=6KJDgwvrb0M


Za me bez jedine chyby, posuzovano na monitoru notebooku. Coz je vtipne, vzhledem k tomu, ze mam poruchu barvocitu.

Test na barvoslepost, kdyby nekoho zajimal, kterym jsem "bez ztraty kyticky" ja neprosel:
https://enchroma.com/pages/test
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 12. 5. 2019 15:32

PL:
já prošel i tímhle bez chyby,
dík za odkaz
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 5. 2019 15:43

Presne ako pri odvode na základnú vojenskú službu. Ale tam som musel aj guľky ukázať :)
FXE1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků