Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 29. 8. 2018 19:16

Já jsem aktuálně cca 7,000 km od domova a je tu půlnoc, takže to mám jako čtení před spaním.

Fascinuje mne, jak Ganec a někteří bezzrcadlovkáři jsou vzdáleni od reality, asi jako já dneska od domova, jak za každou cenu obhajují na bezzcadlovkách cosi, co je zjevně úplná blbost. Tohle je to samé, jako když mne někdo přesvědčuje, že nějaká průměrná spotřební bezzcadlovka typu Sony A7 má špičkový výkon na sport a je na focení pohybu lepší, než nějaká premiová zrcadlovka třeba od Canonu. Já neříkám, že v rukách nějaké úplně LAMY se to nemůže stát, ale čokly v pohybu nebo skotačící děti vyfotí s Canonem i můj bratr, takže pokud to nějaký bezzcadlovkář s tři roky starým Canonem nedá, tak je to asi spíše absencí základních dovedností. Tím Sony nebo jiné produkty neshazuji, mají svoje přednosti, jen mi nemusíte zkoušet namlouvat, že ježibaba je nejkrásnější, protože nejsme na matfyzu.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 8. 2018 19:20

A teraz príde udica od Gcka ;-)
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 29. 8. 2018 19:31

To má smůlu, já jdu spát.

Mimochodem, pěkné fotky z toho parkůru, Micina byla minulý týden také skákat na koni, ale já jsem bohužel přijel, až když bylo po závodech.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 8. 2018 19:37

V podstate tak vam treba. Keby ste mali Pentax, nemuseli by ste toto riesit :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Patrik Jech 29. 8. 2018 19:38

chodec80 píše:Patrik Jech: jenže jedna věc je fotit stojící modelku (která je za svůj čas placena) anebo skotačící dítě. S tím prvním jsem s AF Canonu problém neměl (tedy souhlasím s tvým závěrem), ale na to druhé se moc nechytal (nestíhal). A když k tomu přidám neustálé problémy s FF/BF, tak jsem za systém ostření bezzrcátka opravdu rád.

Tak jestli jste měl při focení problémy s technikou a teď je to lepší, tak vám to přeji. Nic není horší, než když se člověk musí pořád soustředit na foťák, než na samotné focení. Někdy ta technika zlobí, tomu se nevyhne asi nikdo.

Jestli jste se díval na můj profil, tak děkuji za návštěvu:) Ale mám tam jen TFP. Jinak jsem fotil i skotačící děti, fotbal atp. Mám Nikon D850 a autofocus mi přijde poměrně solidní, většinou se AF drží objektu jako ***** košile:). Ale měl jsem jen Nikony, tak nemohu srovnávat. Ještě měl půjčenou Sony a7III a přišlo mi to celkem zabržděný.
Patrik Jech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 8. 2018 19:39

Inak pokial treba existujuci objektiv upravit na novy bajonet, tak to je pre firmu nic .. len sa prirobi novy kus priruby .. vsak sa tak daju prerabat niektore objektivy aj dnes napriec roznymi bajonetmi. Ale firmy si nenechaju ujst novy hype, takze navyrabaju nove objektivy s cenovkou x3 s pouzitim toho co maju.
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 29. 8. 2018 19:49

Že jsem to vůbec psal.

ltokar: Canon 70D + Sigma 18-35/1.8 + Tamron 24-70 /2.8 G2. Doma (v horším světle) ten Canon ostřil prostě hůř, v kombinaci s 3rd sklama to bylo ještě horší. Než zaostřil, tak to trvalo "dlouho" a byl tam větší odpad kvůli špatnému zaostření. Kombinace času 1/500 a (byť) 1.8 skla házela dost vysoké ISO, které kazilo fotky víc, jak nyní na FF. Přesná čísla si nepamatuji.
Za dobrého světla (nebo ostření na kříž blesku) s tím problém nebyl, to stíhal krásně a odpad byl minimální.

Pemare, já se za to že jsem lama nestydím. Fotografům jako jste vy nesahám ani po kotníky. Ale baví mě to, snažím se zdokonalovat a hlavně rád fotím malou dcerku. S malým (=lehkým) sklem můžu mít foťák na natažené ruce od těla, ostřit na oko a přitom dělat na dcerku ksichty, aby se řehtala a koukala na mě a ne do foťáku. Toto mi DSLR prostě nedovolí.

A při koukání po něčem lepším mi Canon v rozumné ceně nedokázal nabídnout nic vhodnějšího a než dát 50k za 6Dm2, tak jsem dal stejnou částku za Sony (a skla si zatím nechal). Na tebou do nebes opěvovaného Nikona D850/D500 jsem neměl peníze a stejně nevěřím, že u nich neexistuje FF/BF na 3rd světelných sklech (a jako hobík nemám na světelná nativní skla).

Takže pro MĚ byl přechod na bezzrátko prostě správným krokem. Já nikomu bezzrcátka do hlavy netlačím, nepřemlouvám lidi k zahození DSLR a ač mi na Sony několik věcí vadí, naučil jsem se s tím žít a benefity převažují nad negativy. MNĚ prostě usnadňuje život.
Přílohy
DSC02227s.jpg
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 8. 2018 19:54

Aha ... Sigma/Tamron .. chmm, tak to chapem. A nema ten Tamron dokonca hriadelovy motorcek ?
A ten CSC je teraz aky ? Mas tiez Sigma/Tamron ? :) .. podozrievam totiz, ze ten problem nie je ani tak DSLR vs CSC, ale inde .. mari sa mi totiz, ze ten Tamron je slimak a Sigma tiez moc rychlosti nepobrala, lebo je konstruovana tak, ako je. Dovolim si tvrdit, ze pri pouziti origo Canon svetelnych skiel s prstencovym ostrenim by si nestihal ani registrovat preostrovanie. Ano, su drahe... Ale na zaklade tohto vyniest zaver, aky si vyniesol, je .. no ehm :) .. v podstate spravnejsie by si mal povedat, ze si presiel z Tamronu na Sony :-)
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 29. 8. 2018 20:06

Ta Sigma byla ostrostí super sklo, holt to ostření nebylo na 100% a za horšího světla o to horší. Ten Tamron je ten nový (G2). Sigmu jsem s přechodem na FF prodal, ale ten Tamron používám dál a jak zlobil na DLSR (musel jsem jej ladit přes dock a stejně občas ulítl), tak teď si vůbec nestěžuju.
I Canon 70-200L F4 IS se MNĚ na Sony chová líp jak na Canonu (ale to jsem tu už někde psal).

Navíc, i ten počet ostřících bodů je příjemným plusem. Nemusím řešit ostření na centrální (křížový) bod a pak překomponovávat.

Klidně ten závěr naformuluji jinak: s mejma sociál edition sklama se mi líp fotí na Sony jak na Canon 70D. Vyhovuje? :-D.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 29. 8. 2018 20:15

Můj subjektivní názor je, že tohle bylo přesně to období, kdy CaNikon házel majitelům Sigmy/Tamron úmyslně klacky pod nohy a že se jim to vrátilo tím, že jim odešli k Sony. Podle mne je Sony na ty fotky té holky úplně v pohodě.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 8. 2018 20:27

pemar píše:To má smůlu, já jdu spát.

Mimochodem, pěkné fotky z toho parkůru, Micina byla minulý týden také skákat na koni, ale já jsem bohužel přijel, až když bylo po závodech.

Diky, bolo tam fajn...aj mimo kolbista :-)
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 29. 8. 2018 20:57

chodec80:
Tak jak asi ale víš, ta Sigma stejně jako její sestřička 50-100/f1,8 je pověstná těmi problémy s ostřením, které se mnohým nepodaří vyřešit ani pomocí doku a některým ani v servise.
Snad jen fotiči s D500 hlásí méně problémů.
A nechci rýpat, ale tu fotku ze Sony, co jsi sem dal, vidím zaostřenou na rameni na té asi utěrce.
V každém případě spokojenost je jednou z nejdůležitějších věcí, to je bez debat.
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 8. 2018 21:05

od pemar 29. 8. 2018 20:31: To má smůlu, já jdu spát.
od pemar 29. 8. 2018 21:15: Můj subjektivní názor je, že ...
:mrgreen:

-- 29. 8. 2018 22:05 --

chvd píše: ta Sigma stejně jako její sestřička 50-100/f1,8 je pověstná těmi problémy s ostřením, které se mnohým nepodaří vyřešit ani pomocí doku a některým ani v servise.
Takže ju môžme ignorovať?
Teda aj všetky argumety čo tu dal FOE: že mu nahrádza ten a ten objektív, ktorý Nikon pre DX nemá, ..
:?:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 29. 8. 2018 21:37

Tip na nějakou zajímavou knihu(-y), samozřejmě, téma fotografie? Něco co vyšlo letos třeba, či co se zrovna chystá vydat v průběhu podzimu? :D
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 29. 8. 2018 22:19

Ganec píše:
chvd píše: ta Sigma stejně jako její sestřička 50-100/f1,8 je pověstná těmi problémy s ostřením, které se mnohým nepodaří vyřešit ani pomocí doku a některým ani v servise.
Takže ju môžme ignorovať?
Teda aj všetky argumety čo tu dal FOE: že mu nahrádza ten a ten objektív, ktorý Nikon pre DX nemá, ..
:?:

Jsme svobodni lidé, takže ano, můžeme ji ignorovat pane Ganče!
I kohokoliv argumenty můžeme ignorovat, nic nám v tom nebrání!
Ale co bychom neměli ignorovat je fakt, ze tady ta fotka z te BEZZRCADLOVKY SONY neni ostra.=>jednoznačný důkaz=> BEZZRCÁTKA NESTIHAJÍ VE VÝKONU AF a to ani omylem
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka