Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 13. 9. 2015 21:40

qwerts píše:Tak ze porovnava s 70-200/4L IS jeste dejme tomu, ale on se citi jako frajer ze ma lepsi fotku z 45/1,8 proti tamronu 18-250 :D
http://www.dxomark.com/Lenses/Compare/S ... _724_308_0

Nie 45/f1.8 .. porovnava to s 75/f1.8 .. ale ten Tamron na 75mm nie je tak zly ako na 250mm :-) , len som zial netusil, co sa z takeho momentu moze vyvinut. To aby sa jeden bal kdekolvek fotit, aby z toho neboli "porovnavacky" :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 9. 2015 21:42

kozakm píše:Ja se priznam, ze jsem clanek nejen nedocital do konce, ale vubec citat nezacal a ani nikdy nezacnu
Ani qwerts ho nečítal, len pozrel obrázky a reakciu od lktor-a.
Ani sa neunúval prečítať si moju odpoveď na ňu.
No to mu stačí na to, aby mohol písať "čo všetko usudzujem a ako sa cítim"
(napriek tomu, že v článku je pravý opak toho čo tvrdí)
Naposledy upravil Ganec dne 13. 9. 2015 22:00, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 13. 9. 2015 21:45

To my ale vsichni vime i bez clanku, vsak se zname dlouho.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 9. 2015 21:48

Trošku staršia reakcia .. z mája (práve triedim staré súbory a narazil som na niečo nezvyčajné):
Gamut píše:ganec
Člověče vzdej to. Ty artefakty neschováš a dohadovat se na detailech za rozdílných světelných podmínek ... Navíc jsou určité situace, kdy prostě natahovat to nemá smysl. :-)
Obrázek

To čo si priložil za prílohu? Odkiaľ si zobral ten obrázok?
Vo windows náhľade mi zobrazuje toto:
Obrázek
Teraz som sa k tomu záberu pozrel bližšie .. veď to je fotomontáž jaxviňa :grr:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 13. 9. 2015 22:21

Kdyby to Gamut fotil přes EVF, tak by se mu něco takového nikdy nestalo.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod talin 14. 9. 2015 23:00

Foe: jedna věc je rozlišení a druhá ostrost, kvalita kresby a množství detailů. A Olympus má očividně více detailnější a ostřejší kresbu. Pak mě úplně zaráží, jak můžeš hned zadupat Olympus jen proto, že neumíš adekvátně upravit Raw. Programy ve kterých jsi to dělal, nejsou nic moc. Ve Photoshopu či Zoneru jdou Rawy z Olympusu krásně pohodlně upravovat. I na Rawy z Fuji jsou už dneska programy, ve kterých se dají snadno upravovat.
A úplně zavádějící je tvrzení, že výrobci bezrcadlovek nestačí na Canon, Nikon a Pentax. Kde jsi to vzal? Dávno to není pravda. S výjimkou kontinuálního ostření prakticky ve všem předčí DSLR. Samozřejmě musíme porovnávat přístroje s podobnými parametry. Přesuňme tuto diskuzi do tématu, který pro toto více vhodný. Tzn. ,,kdy nahradí bezrcalovky APS – C. Zde mi napiš v čem nestačí bezrcadlovky na DSLR. Protože mám za to, že takové tvrzení, které zde uvádíš zařazují bezrcadlovky do jakési podřadné kategorie, kam rozhodně nepatří. Je to přesně obráceně. Bezrcadla mají jen samé výhody. Ty tady uvedu po tom, co mi napíšeš, proč tak sebevědomě tvrdíš, že BZ nestačí na DSLR. Diskuzi přesměrovávám, do uvedeného tématu. Tvoje příspěvky mi velice vadí, protože to jsou bludy a lži, které špiní pověst BZ a klamou a matou veřejnost.
Celosvětový prodej fytotechniky:
http://www.marcelkonecny.com/jaky-je-sv ... je-fotaku/
Proč myslíš, že celosvětově rapidně klesá prodej DSLR a naopak roste prodej bezrcadlovek?
talin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 14. 9. 2015 23:25

Mohl bys vyjmenovat, taline, v čem všem, že to beznosorožci předčí zrcadlovky? Protože plky o "fytotechnice" mne nezajímají.
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 9. 2015 06:48

Talin:

ja by som len doplnil BigglesO27: nielen vymenovat v com su lepsie, ale aj podlozit nejakou VLASTNOU ukazkou. Teoriu si nam uz predviedol, ked si myslim skritizoval pod ciernu zem niekoho fotku , ktoru autor totalne zabil bleskom - ktory tam v skutocnosti ani nebol, ze ?
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 15. 9. 2015 07:41

talin píše: ... S výjimkou kontinuálního ostření prakticky ve všem předčí DSLR. ...

Uplne mi neni jasne, co byste jeste chteli dale upresnovat ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 9. 2015 08:52

No skoro vsichni tady se tematu venujeme 3 az 5 pet let, co jako zmeni, ze nekdo neco napise a vlozi fotografii. Co se da vzit tak nejake kontinualni pouzivani a zdravy feedback jako ma Daajax, nebo workflow jako ma Kozak. OSVC maji extremni schopnost vyuzivat veci v nejlepsim pomeru cena/vykon, az bude na trhu bouraci kladivo s obrovskym vykonem na AA baterie za 2000 Kc tak si to jiste vsichni koupi. Jedna z nejvic zaricich veci do sveta je prave ta "fotografie" jako dukaz, to je tak mimozni situace. Kdyz nasteluji velkoformat s plainfilmem u doskociste trojskoku a po trech tydnech udelam blog, kde budou dve nadherne fotky skokana, tak to bude znamenat v oboru sportovni fotografie co? Jaky to bude dukaz? Lidi co operuji "s fotkou" teda dost odkopali, ze vlastne jeste nikdy produkcne nefotili. Nizsi level je uz jenom "toto uz je uplne stejne" s odkazem na specifikace v manualu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 15. 9. 2015 09:17

Tak jedna od OSVČ ze včerejška. Kolega fotograf, který kromě jiného fotí na Hasse, před rokem nakoupil sklenářství od FUJI, dost o tom vyprávěl a tak, aby letos všechno prodal a koupil jetou 1D (tuším že mark III) jako druhý foťák. Prej se to dobře ovládá, dá se to normálně držet a vůbec. Z bezzrcátek je už vyléčenej.

talin: jedinej kdo tu valí nepodložený tvrzení jsi ty, nemáš vůbec žádnou věrohodnost, z tvojich příspěvků je vidět, že jsi nějaký internetový hrdina, co není schopen ani svůj názor podepřít jinak než opakováním stejných nesmyslů. Pokud ti to někde jinde funguje tak hodně štěstí, ale tady ti pšenka nepokvete. Radši jdi pokecat s fotičem alisa krakonošem na lupu, tam se to možná ztratí. Když se podívám na tvoje a jeho výplody tak mám celkem jistotu, že si budete rozumnět, pokud tedy nejste jeden a ten samej.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 15. 9. 2015 10:00

Nejúžasnější je, když s foťákem nějakého typu zacházíš 10 let a člověk, který jej v životě ani nedržel v ruce déle, než jednou 5 minut, tě začne na podkladě svých dojmů z Internetovýho tlachání poučovat o tvé praxi.
Člověk se dozví že má fotky na 1/200 až 1/320 s. roztřesené, že je má rozpatlané, že by to, co dělá s RAWem, si mohl nastavit ještě před expozicí ve foťáku, že není schopen vyfotit pohyb tak jako s PENem, ....
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 9. 2015 10:09

To je už tak na svete. Plno dristov,odkazov na samého seba, jedna preostrena a inak zkriplena. "fotka" vyklusavajucej blondíny...a máme tu majstra fotografie.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 15. 9. 2015 10:13

Brzdite. Odplasite ho ako Jakuba, skor ako sa stihne naplno prejavit. Este moze byt slusna zabava. S Gancom by sa skvelo doplnali.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JakubPetrlik 15. 9. 2015 10:22

Sem já již nepíši. Mé zkušenosti jsou příliš cenné, než aby se jimi plýtvalo ku zesměšnění. Gancovi a talinovi vyjadřuji alespoň touto formou podporu. Jejich názory jsou z praxe. N rozdíl od zdejších fanatických obdivovatelů zrcadlovek. Píši obdivovatelů. Fotografovat s nimi může dnes již jen masochista. Každý majitel zrcadlovky má již dnes i bezzrcátko. S ním skutečně fotí. Zrcadlovku má jen k obdivování a matení lidí v diskuzích.
JakubPetrlik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka