Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 6. 1. 2016 22:32

Jej, Pavlína a Marty sú jeden a ten istý. Stačilo, že som si dal ako enemy Martyho a začali sa mi skrývať aj posty od Pavlína. Ej, ej, ty transka dementna...
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 6. 1. 2016 22:35

Mě by teda focení s D5 sakra bavilo :-D a s D500 určitě taky. Otázkou jsou ceny, D 5 neřeším, to jde zcela mimo mě, spíš by mě zajímala česká cena D500. Obě mašinky jsou hodně povedený.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 6. 1. 2016 22:56

Ganec píše:Nikon: ďakujem!
(konečne mal niekto odvahu oznámiť "to najlepšie", čo mali v rezerve odložené v šuflíku)

Ganec, tvoje uvahy su brilantne. Keby dal Nikon D500 rozumnu cenu, tak nakope CSC *****. Ze bude musiet inplementovat do DSLR vychytavky ktore su bezne v CSC je jasne.
Idu na to japoncici podla mna ale blbo. Vlajkovu lod na prezentacii porovnavaju s noname CSC (co mi pripada ako prejav zufalstva), D7200 vydat ani nemuseli a D500 ktory ma vsetko co ma mat, ma cenu, za ktoru si to kupi iba Pemar alebo profici rsp. poloprofici. Pre par ludi je to dobra sprava. Za par rokov bude mat D7400 vyklopny dotykovy displej, 180 AF bodov, etc. Lenze kolko zakaznikov vydrzi cakat? Minimalne ten displej mala mat uz D7200. Kto nepotrebuje vykonny AF-C, kupi si o 1000€ lacnejsi CSC.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 6. 1. 2016 22:58

landov píše:Jej, Pavlína a Marty sú jeden a ten istý. Stačilo, že som si dal ako enemy Martyho a začali sa mi skrývať aj posty od Pavlína. Ej, ej, ty transka dementna...

Hej, čo to tu trepeš, ty somár jeden! Kde si to zas vzal? Či ti len šibe?
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 6. 1. 2016 23:13

Pemar si D500 nekoupí, má málo Mpx.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 6. 1. 2016 23:59

rodri: Počítej s cenou kolem 70ti kolíků :)

JSP070: Chápej, že nikdo neudělá perfektní foťák, protože by pak po nasycení zákazníků neměl co prodávat, takhle s každým malým zlepšením je nová generacevytvářející zisky od novinekchtivých ;)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 1. 2016 00:06

Ganec píše:To ti fakt jedna rozmazaná fotka z prezentácie stačí ako dôkaz, že MILC nevedia sledovať protipohyb?

Tak tech fotek je v te serii rozmaznych monhem vic, nez pouze jedna. A ne, nestaci mi to, je to jen jakasi modelova situace, zalozena na praxi. A tim se dostaveme k tomu, co mi naopak staci. Staci mi ma zkusenost s top CSC (Fuji XT-1, Sony A7, Olympus EM-10) a zkusenosti par lidi, kteri to, narozdil od mne, maji overene mnohem delsi praxi.

Ofiko ceska cena D500 ma byt 65tis. Kc.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 7. 1. 2016 00:14

Já čekal tak do padesáti, někde jsem četl cenu 2000.-doláčů.

-- 6. 1. 2016 23:23 --

Pokud je ofiko cena 65tis, tak ji považuju za krapet nadsazenou.
PL, podle proma Nikonu těžko můžeš posuzovat úroveň AF u bezzrcátek, dali si tam to co se jim hodilo. Já v žádným případe nechci srovnávat C-AF U D5 a CSC, ale třeba AF z E-M1 by s těmi fotbalisty z videa problém mít neměl, na 10 fps stíhá i závodní pejsky, tak proč ne hráče? Větší problém bych viděl spíš v hledáčku než v AF.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 7. 1. 2016 00:48

Má stát dva tácy, D750 stojí 1900, takže česká cena "by měla" být tak do 55k, jak začínal D750. Kolik to bude reálně, těžko tušit ale i tak je to rozhodování DX/FX nepříjemné.

landov: pokakanej, pavlina alias tereza, marty a ještě další, to je jasný už minimálně z doby před hromadným banánem. Pořád stejnej primitiv. A teď sleduj, jak začne klonovat můj nick. To dělá u každýho, kdo ho nasere. Asi nějaká diagnóza, ale měl by s tím začít něco dělat. Tolik osobností, na to aby si pomalu udělal databázi.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod PavlinaH 7. 1. 2016 01:03

Lotrandor, nebyl jsi to ty, kdo tvrdil, že jsem Krakonoš, Fotič, transexuál a já nevím co ještě?
Teď zase jiné přezdívky...

Kurňa, ať tady moderátor vysype IP adresy všech, aby bylo jasno. Lotrandore, nejsem zdaleka jediná, kdo má CSC a zdravý rozum na rozdíl od fanatiků.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 1. 2016 01:20

rodri píše:PL, podle proma Nikonu těžko můžeš posuzovat úroveň AF u bezzrcátek, dali si tam to co se jim hodilo.

Ja ale nic takoveho nedelam, ja pouze konstatuju, ze na zaklade moji skromne a nekterych uzivatelu pomerne bohate prakticke zkusenosti to neni realite vzdalene, to co predvedl Nikon.
A kdyz muze Olympus psat do propagacnich materialu nasledujici lzi:

Nejmenší a nejlehčí 600mm teleobjektiv na světě

viz:
http://digiarena.e15.cz/mzuiko-digital- ... f40-is-pro

...tak proc by nemohl Nikon nazorne poukazat na obecne znamy nedostatek CSC, respektive EVF?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 7. 1. 2016 01:31

Ženská a ví, co je IP adresa? Ehm...
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 7. 1. 2016 01:36

Podle mě je teda Pavlína ještě jinej kousek.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 7. 1. 2016 01:53

Lotrandor píše:oni hlavně ukazovali nulovej lag díky novému mechanismu zrcátka
Predtým optický hľadáčik vari zobrazoval obraz oneskorene? ;-)
A toto za "lag" nepovažuješ?
Obrázek

JSP070 píše:Idu na to japoncici podla mna ale blbo. Vlajkovu lod na prezentacii porovnavaju s noname CSC (co mi pripada ako prejav zufalstva)
Či to vôbec bola CSC, keďže podľa tejto recenzie to tak má Sony A33 (čo je SLT)
Obrázek
(no nie je tam expozičný čas a grafika neviem či by pri fotení na výšku mala byť vertikálne)
V každom prípade, A6000 to určite nie je, lebo tá "digital leveling gauge" nemá (ak je to MILC).
A žiadna iná hľadáčiková Sony MILC nie je dostatočne rýchla.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 7. 1. 2016 01:57

Trotle, jsi tak chytrý. Já bych s tebou chtěla chodit. :love:
PavlinaH
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka