Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 1. 2016 23:06

Fotil som sport cez EVF a Nikon ma urcite pravdu, ze je OVF vyrazne, ale fakt o parnik lepsi - aspon v sporte, resp. pri foteni akejkolvek akcie = tam, kde mieria oba predstavene modely.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 5. 1. 2016 23:16

Tak ja hlavne myslim, ze krome gance nebude nikdo srovnavat bezzrcatko a D5tku pri foceni sportu. To je proste liga, na kterou bezzrcatka jeste par generaci mit nebudou...

Ja ted spis cekam co predvede Canon s nastupcem 6Dcka. Ale myslim, ze druha generace me mine jak u A7 tak u 6D....

Letos sem vlastne utratil nejmin za fototechniku od doby, co vic fotim. A pristi rok to bude asi jeste slabsi... Tela zatim staci, skla mam a takove ty napady, jako ze "budu fotit wildlife", "chci mobilni atelier" nebo "chci nejakyho MF Zeisse" me uz nejak nenapadaji...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 5. 1. 2016 23:34

Tenhle pocit znám, ale pár lákadel vidím: Nikon 200-500/5,6 nebo 300/4 PF, FF tělo s novým Sony snímačem, nový Nikon D500, uvažoval jsem i o A7s II, ale vyhodnotil jsem to jako úlet. Pak ještě možná Leicu Q, to je aspoň stylovka, jako Breitlingy se smart watch funkcemi. Ale takový ten klasický G.A.S. mám také za sebou.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 1. 2016 23:37

Canon bude musiet ukazat dost vela,... Nikon dal na trh zaujimave veci, Sony im pomalicky kradne par zakaznikov.
Ja som dal zasa v 2015 az neplanovane vela za techniku a dufam ze uz to tak nebudem musiet robit. Nerad menim veci...len ked je to nutne.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marty64 5. 1. 2016 23:54

Nikon 300mm P je made in china, ani tohle nedělají v Japonsku ! :-D :-D
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 1. 2016 00:01

Ono je to také o tom se přemoci a jít fotit, teď je třeba konečně sníh a já byl jen jednou, v sobotu ve Špindlerově Mlýně, včera a dnes jsem se vrátil domů příliš unavený.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 1. 2016 00:27

A co teprve raketoplany, nebo pulku tokamaku, ze se neboji ze to vybuchne kdyz se to delalo v cine. Tem historkam o cine veri tak leda diskuteri na novinky.cz, protoze si od tama objednali hodinky za 2,99 USD a do dvou dnu meli z reminku exem a odpadli dve nalepe raficky od stopek a mesicni faze.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marty64 6. 1. 2016 01:08

jenže Canon dělá všechno v Japonsku, jen to nejlevnější v Číně, Nikon dělá v J jen to nejdražší a asi je to vidět na některých těch nedostatcích co mají D5300, D600, D7100 (olej, závěrka, otřesy), nebo 24-70 VR divně posunutej kroužek - to tu nedávno bylo
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 1. 2016 02:22

Petr Luňák píše::)
Obrázek

8.15: 80-years old innovation .. upfront todays fastest mirrorless cameras ;-)

.. že najrýchlejší .. a zobrazený je model, ktorý zvláda tak približne 3 fps.
(najrýchlejší je Samsung NX, ktorého LiveView vyzerá inak a zvláda viac fps)
Vie vôbec niekto čo za foťák má také LiveView? Nejaká zrkadlovka s nastaveným MF? :hmm:
(keďže nepreblikávajú AF body ani nie je nastavená AF oblasť štvorčekom, AF-C ani aktivované nebolo)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 1. 2016 03:54

Co ma spolecneho rychlost snimani s velikosti hledacku a schopnosti rychle preostrovat pohyblivy objekt, ze jsem tak smely?
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 1. 2016 07:51

PL: samozrejme nic, ale od Cvacha to potvrdenie necakaj :-)
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 1. 2016 08:12

Petr Luňák: čo sem pletieš veľkosť hľadáčika?
Na tom videu (https://www.youtube.com/watch?v=3oQM4ZixPVU) sa u mirror-less postupne zmenšuje a spočiatku bola rovnako veľká.

V čase z ktorého je ten snímok sa vôbec o AF nehovorí: na tej ukážke vôbec nejde o schopnosť preostrovania (zjavne tam žiadne nenastáva), ale sledovania objektu.

Hovorí sa tam ale o "najrýchlejších bezzrkadlovkách", čo tá zobrazená jednoznačne nie je!

landov: zase sa vyjadruješ k niečomu, o čom nemáš ani tušenia?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 1. 2016 08:22

No to sa zase ozval ten pravý :-) A vyjadril som svoj názor na exaktne položenú otázku, Cvachu.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 6. 1. 2016 10:28

Ganec: běž si napsat článeček, ať to máme pěkně srovnaný, jaká křivda se zase stala, pak zahaj nějakou kampaň podobnou fotocihle a bude ti určitě zase líp. A než se do toho dáš, objasni mi rozdíl mezi sledováním objektu a ostřením? Vlastně nemusíš, u CSC se za sledování objektu považuje i rozmazaná šmouha oříznutá na okraji hledáčku :) :) :)
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod JSP070 6. 1. 2016 10:41

To mi pride zufale, ak Nikon porovnava D5 s CSC. To asi fakt naznacuje koniec DSLR. Ako keby Ferrari porovnavali novy model s Octaviou RS. A do toho by prisiel nejaky Ganec, ze Octavia ma vacsi kufor, tak je best.
JSP070
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka